Pasaulē
Citur

Rinkēvičs: Jautājumā par Irānā aizturēto Latvijas pilsoni pašlaik progresa nav0


Edgars Rinkēvičs.
Edgars Rinkēvičs.
Foto: LETA/Edijs Pālens

Jautājumā par Irānā aizturēto Latvijas pilsoni, kas ir Irānā aizturētā britu tankkuģa “Stena Impero” apkalpes loceklis, ir jāapbruņojas ar zināmu pacietību, jo šajā situācijā daudz kas ir atkarīgs no politisko notikumu attīstības, aģentūrai LETA sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Viņš apstiprināja, ka nekāda progresa pašlaik šajā situācijā nav, jo ne Latvijas, ne Somijas vēstniecības diplomātiem Irānas galvaspilsētā Teherānā, ne arī citu valstu pārstāvjiem, kuru valstu piederīgie ir aizturēti, nav izdevies sazināties ar kuģa apkalpi.

Rinkēvičs uzsvēra, ka Latvijas ārlietu dienests turpina cieši strādāt pie risinājuma rašanas.

Viņš norādīja, ka ir jāņem vērā, ka šajā jautājumā daudz kas ir atkarīgs no politisko notikumu attīstības, tajā skaitā saistībā arī ar Gibraltārā aizturēto Irānas tankkuģi. Tāpēc šajā situācijā jāapbruņojas ar zināmu pacietību, jo risinājums varētu nebūt gaidāms “ne dienas, ne nedēļas laikā”, pauda politiķis.

Ārlietu ministrs skaidroja, ka tiek strādāts pie tā, lai pārliecināties par Latvijas pilsoņa drošību. Irānas puse ir norādījusi, ka esot notikusi tankkuģa sadursme ar zvejas kuģi, tāpēc ja būs kāds juridisks process un tiesvedība, tad ir svarīgi, lai apkalpei, tajā skaitā Latvijas pilsonim būtu garantēta juridiskā palīdzība, norādīja Rinkēvičs.

Kā ziņots, Irānas varasiestādes liegušas iespēju sazināties ar aizturēto Latvijas pilsoni, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijas (ĀM) Preses centrā.

Ņemot vērā, ka Latvijai nav vēstniecības Irānā, Latvijas ĀM ir lūgusi Somijas vēstniecību Teherānā iesaistīties, lai nodrošinātu konsulāro palīdzību aizturētajam Latvijas pilsonim, skaidroja centrā.

“Pašlaik notiek cieša koordinācija starp Latvijas un Somijas dienestiem, lai nodrošinātu Latvijas pilsoņa tiesības, kurš ir aizturētā britu tankkuģa apkalpes loceklis”, minēts paziņojumā.

Jau vēstīts, ka Latvijas ĀM apstiprināja, ka Irānas varasiestādes 19.jūlijā Hormuza jūras šaurumā ir aizturējušas kuģi “Stena Impero”, kam ir Lielbritānijas karogs, un uz kura ir arī viens Latvijas valstspiederīgais.

Pašlaik tiek darīts viss, lai atbrīvotu Latvijas valstspiederīgo. Rinkēvičs ir sazinājies ar Eiropas Savienības (ES) augsto pārstāvi ārlietās un drošības politikas jautājumos Federiku Mogerīnī un Apvienotās Karalistes ārlietu ministru Džeremiju Hantu, lai vienotos par ciešu koordināciju un ES Ārlietu dienesta atbalstu, lai panāktu Latvijas valstspiederīgā atbrīvošanu.

Tāpat Latvija vērsās pie Irānas, prasot nekavējoties atbrīvot Latvijas valstspiederīgo un pārējo kuģa apkalpi.
Saistītie raksti

Rinkēvičs aģentūrai LETA iepriekš atzina, ka situācijas atrisināšanā iesaistītas ES un britu amatpersonas, kā arī Latvijas diplomātiskais korpuss. Viņš apliecināja, ka ministrija darīs visu, lai Latvijas valstspiederīgo atbrīvotu. Ministrs pauda, ka šāda kuģu sagrābšana nav pieņemama, un situācija nav pati vienkāršākā.

Pēc ministra teiktā, notikušais ir atbilde uz Irānas tankkuģa arestu, jo tas tika vainots pret Sīriju vērsto sankciju pārkāpšanā. Jūlija sākumā pie Gibraltāra britu varasiestādes arestēja Irānas tankkuģi, kas tiek vainots pret Sīriju vērsto sankciju pārkāpšanā.

LA.lv
LE
LETA/AFP
Pasaulē
Amazones lietus mežu ugunsgrēki: Brazīlijas prezidents pilnvaro armiju palīdzēt dzēšanā
1 diena
LE
LETA
Pasaulē
Ziemeļkoreja veikusi jau septīto raķešu izmēģinājumu pēdējā mēneša laikā
1 diena
VS
Viesturs Sprūde
Pasaulē
1989. gada 24. augustā. Nekomunists padomju satelītvalsts valdības priekšgalā
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VB
Vija Beinerte
Kultūra
Veiksmes vējš nelaimes kuģa burās. Saruna ar rakstnieku Aivaru Kļavi
52 minūtes
LE
LETA
Dabā
Pirmdien karstums pieņemsies spēkā
31 minūtes
LE
LETA
Sports
Izcila nedēļa Majoros – Samoilovs/Šmēdiņš triumfē bez neviena zaudēta seta 1
2 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
Kā uz pulvermucas sēžam. Vai tev jau ir dūmu detektors?
49 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
Strauji attīstās Ziemassvētku vecīša pilsētas izgaismotājs no Iecavas
1 stunda