×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
29. maijs, 2013
Drukāt

Rinkēvičs: Latvija neieies vēsturē ar dārgāko prezidentūru ES

LETALETA

Latvija negrasās ieiet vēsturē ar lielākajām izmaksām saistībā ar prezidentūru Eiropas Savienības (ES) Padomē, šodien žurnālistiem pēc ES prezidentūras koordinācijas padomes sēdes sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (RP).

“Ministrijām ir vēlme strādāt ļoti labi, bet mēs arī ļoti stingri iezīmējām, ka šī nebūs dārgākā prezidentūra pastāvēšanas vēsturē un Ginesa rekordu mēs šeit negribam pārspēt,” teica ministrs.

Premjerministrs Valdis Dombrovskis informēja, ka šodien panākta vienošanās par budžetu nākamajam gadam, proti, ir jāiekļaujas 26 miljonu latu robežās. Tomēr ministriju pieprasījumi pārsniedz 50 miljonus latu.

Savukārt no nākamā gada saistībā ar prezidentūru plānots izveidot ne vairāk kā 94 jaunas štata vietas, kamēr ministriju vēlme bija 450 štata vietas. “Šeit prezidentūras sekretariāts ir izdarījis nopietnu darbu un izvērtējis pieprasījumus, iekļaujot to noteiktajā budžetā,” norādīja valdības vadītājs.

Jau ziņots, ka Latvija 2015.gada pirmajā pusgadā pirmo reizi būs prezidējošā valsts ES Padomē.

Provizoriski Latvijas prezidentūra ES Padomē varētu izmaksāt 71 miljonu latu, aģentūrai LETA sacīja Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāta Prezidentūras komunikācijas un sabiedrisko attiecību departamenta projektu koordinatore Lāsma Lapinska. Viņa norādīja, ka šis ir ar valdības rīkojumu iezīmētais prezidentūras finansējumus. 2013.gadā prezidentūrai plānots atvēlēt astoņus miljonus latu, 2014.gadā – 26 miljonus latu, bet 2015.gadā – 37 miljonus latu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+