Foto – Shutterstock.com

Risinājums uzduļķojuma mazināšanai ūdenī 0

Pašvaldības SIA “Rīgas ūdens” sācis risināt ūdens saduļķojuma problēmu, kas padarīs ērtāku ikdienu simtiem tūkstošu galvaspilsētas austrumu daļas iedzīvotāju.

Reklāma
Reklāma
10 produkti, kuri traucē notievēt. Arī tādi, kurus uzskatām par veselīgiem
VIDEO. Ovācijas un neviltota sajūsma! Dons iekļūst Eirovīzijas finālā 7
Krievijas drošības iestādēm “mati stāvus”. No kara atgriežas atbrīvotie cietumnieki – tos nevar savaldīt
Lasīt citas ziņas

Paaugstinātais, tomēr vienlaikus veselībai nekaitīgais dzelzs un mangāna daudzums ūdenī, ko rīdzinieki saņem no Mazā Baltezera ūdensgūtves Garkalnes novadā, dažkārt raisa pamatotu galvaspilsētas austrumu daļā un centrā dzīvojošo rīdzinieku neapmierinātību. Runa ir par Juglas, Teikas, Pļavnieku, Purvciema, Vecmīlgrāvja, Sarkandaugavas un daļēji arī Centra rajona iedzīvotājiem. SIA “Rīgas ūdens” pārstāvis Arturs Mucenieks teic, ka vēl viens brūnā ūdens padeves iemesls mājokļiem ir arī gadu gaitā uz ūdensvadu sienām nosēdušās dzelzs un mangāna nogulsnes, kas remontu laikā vai pēc saņemtajiem triecieniem izraisa uzduļķojumu. Pašvaldības uzņēmumā “Rīgas ūdens” atzīst – pamatota ir rīdzinieku neapmierinātība par laika gaitā sanitārajos mezglos no rūsainā ūdens iekrāsotajiem brūnajiem plankumiem, bojāto sadzīves tehniku, tostarp veļas mašīnām.

Galvaspilsētas pašvaldībai piederošais komunālo pakalpojumu sniegšanas uzņēmums patlaban šo samezglojumu sāk risināt vairākos virzienos, un ir pamatots iemesls cerēt, ka pēc vairākiem gadiem duļķaina ūdens padeve mājokļiem vairs nenotiks. Kas tad tiek darīts? Pie Mazā Baltezera sūkņu stacijas ar ES fondu naudas atbalstu ir sākta atdzelžošanas stacijas būve. Pēc tās darbības sākšanas nākamajā gadā ūdeni attīrīs no dzelzs un mangāna, ūdens kļūs ķīmiski tīrāks. A. Mucenieks vērš uzmanību uz to, ka atdzelžošanas stacijas darbības sākšana problēmu pilnīgi neatrisinās, jo uz ūdensvadu sieniņām atrodas bieza dzelzs un mangāna kārta. “Risinājums ir ūdensvada skalošana un tīrīšana ar augsta spiediena gaisa un ūdens strūklu impulsu režīmā, pieslēdzoties hidrantu vietās. Šonedēļ mūsu uzdevumā Vācijas firma HAMMAN Teikas rajonā, Lielvārdes ielā, izmēģina šo metodi. Darba rezultātus vēlāk izvērtēsim un lemsim par metodes efektivitāti,” skaidro A. Mucenieks.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja vāciešu piedāvājums būs pietiekami noderīgs un saimnieciski izdevīgs, tad “Rīgas ūdens” varētu pirkt ūdensvada tīrīšanas mašīnu un izmantot to ikdienā. “Patlaban meklējam visefektīvāko ūdensvadu tīrīšanas tehnoloģiju. Ir skaidrs, ka nākamajos gados ūdensvadu tīrīšanu īstenosim ļoti intensīvi,” tā A. Mucenieks.

Uzziņa

Pašvaldības SIA “Rīgas ūdens”

Rīgas pilsētas ūdensapgādei vajadzīgo ūdens daudzumu patlaban iegūst sešās pilsētas nozīmes ūdensgūtvēs, kas izmanto virszemes ūdeni un pazemes ūdens krājumus,

Rīgas pilsētas ūdensapgādes tīklu kopgarums pērn bija 1399 km, tostarp tīklu pievadi – 332 km garumā. Ūdensapgādes tīkli būvēti no dažāda materiāla (ķets, tērauds, dzelzsbetons u. c.) un diametra (no 20 līdz 1200 mm) cauruļvadiem.

Atsevišķos ūdensapgādes tīklu posmos cauruļvadu vecums ir simt un vairāk gadu, kas lielā mērā izskaidro ūdensvada bojājumus un avārijas. Lai uzlabotu ūdensapgādes kvalitāti un drošību, SIA “Rīgas ūdens” visā Rīgas pilsētas teritorijā ik gadu veic cauruļvadu, hidrantu un aizbīdņu nomaiņu vai rekonstrukciju.

Ūdens pieejamību atsevišķu Rīgas rajonu vai ēku grupu patērētājiem nodrošina desmit ūdens spiediena paaugstināšanas stacijas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.