×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
29. oktobris, 2014
Drukāt

Rogozins: Francija 14.novembrī nodos Krievijai pirmo “Mistral” kuģi (6)

Foto- AFPFoto- AFP

Krievijas vicepremjers Dmitrijs Rogozins trešdien paziņoja, ka Krievija ir saņēmusi uzaicinājumu 14.novembrī saņemt pirmo no diviem helikopteru bāzes kuģiem “Mistral”, kas pēc tās pasūtījuma tiek būvēts Francijā, vēstīja aģentūra “RIA-Novosti”.

Uzaicinājums nosūtīts Krievijas valsts aizsardzības eksporta kompānijai “Rosoboroneksport”. Pēc Rogozina teiktā, 14.novembrī Sennazēras kuģubūvētavā Francijā ir paredzēts nodot Krievijai pirmo kuģi “Mistral” un nolaist ūdenī otro.

“”Rosoboroneksport” saņēma uzaicinājumu 14.novembrī tās pārstāvjiem ierasties Sennazērā, kur atrodas 360 Krievijas jūras kājnieku – divas apkalpes – un 60 speciālisti-instruktori jaunajām apkalpēm, lai Krievija saņemtu pirmo kuģi “Vladivostok” un nolaistu ūdenī otru kuģi,” sacīja Rogozins.

Taču viņš uzsvēra, ka politiskais lēmums par to, vai Krievija varēs šo kuģi saņemt, ir jāpieņem Francijas prezidentam Fransuā Olandam.

Krievijas vicepremjers žurnālistiem sacīja, ka “no tehniskās puses līguma izpildē viss ir kārtībā”, tomēr “politisko lēmumu pieņems Francijas prezidents”.

Rogozins norādīja, ka Krievija vadoties pēc tā, ka “Francijai pašai ir jāaizsargā sava reputācija kā uzticamai partnerei, tostarp militāri tehniskās sadarbības jautājumos”.

Vienlaikus Rogozins paziņoja, ka Eiropas Savienības biroju gaiteņos Briselē pats esot novērojis ASV un Rietumeiropas pārstāvju mēģinājumus izdarīt spiedienu, “uz ko francūži vienmēr atbildēja, ka viņiem pašiem tas ir kā lakmusa papīrs – viņu nacionālais lepnums un suverenitāte. Paskatīsimies”.

Francija septembrī paziņoja, ka uz laiku aptur “Mistral” piegādi Krievijai, un ka lēmums par tālāku kuģu piegādi būs atkarīgs no situācijas Ukrainā.

1,2 miljardus eiro vērtā līguma izpilde nozīmētu, ka pirmo reizi Krievijai tiktu pārdotas augsta līmeņa aizsardzības tehnoloģijas, par ko bažas ir izteikušas vairākas NATO alianses dalībvalstis, īpaši Baltijas valstis, kas bažījas par kuģu nonākšanas Krievijas bruņojumā negatīvo ietekmi uz to drošības situāciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Te jau vairs nav ko teikt , ja nu vienīgi — franču nolādētie, alkatīgie MĒSLI !!!

  2. Atcerieties šos uzvārdus – Šreders, Merkele , Olands. Šreders jau ieņem goga amatu gāzes kompānijā ar pat Eiropai lielisku algu. par ko – vai vada. Laikam vairāk no attāluma kā Latvijas valsts uzņēmumu padomēs. Un par ko tāds amats – alga. laikam par pakalpojumiem lāču zemei kā kaclers…Šie ir NATO austrumu polikas bremzētāji un noliedzēji un var pat būt jaunās MInhenes 2 dalībnieki. To vismaz saprot poļi. Ja nevar algot tieši un klusi, tad…. kā Šredera atalgojums. Tpaēc amerikāņi noklausās Merkeli un Okandu – ko tie tur savas kabatas dēl vāra…

  3. Francija savu jau tagad bezrūpīgi sapurgāto ekonomiku, vienalga, ar kuģa ietirgošanu krieviem neizglābs. Bet atceroties 1940. gadu un toreizējās Francijas gļēvo muļļāšanos ar Eiropai draudošo hitlerisko Vāsciju, arī tagad paši riskē to Mirror kuģi kādreiz ieraudzīt pilnu ar desantniekiem paši pie saviem Vidusjūras kurortiem un ostām. Cik tuvredzīga jauna jefiņu paaudze atkal slaistās pa dīvaniem novecojušajā Parīzē, tādus citur pasaule vēl gan nav pieredzējusi. Lai kāds no franču svētdienas prezidentiem sarkožiem un orlāniem paskatās vecas 1940.gada vācu kinohronikas ar zibenskarā sakauto fraņču kareivju līķiem un salauztiem kara ratiem Francijas lielceļu grāvjos toreiz.

  4. kur skatas ASV ?

  5. Izrādās,ka Rietumeiropa naFFFFF neko mācījusies no PASAULES kara.ŽēL…..

  6. Ja tā ir patiesība, tas parāda ka francūži šodien nav uzticami sabiedrotie. Olands ir ..

Draugiem Facebook Twitter Google+