×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
16. februāris, 2012
Drukāt

Rosina 18.februāri noteikt par Valsts valodas dienu

latviesu_valodas_gramata

Rīgas Latviešu biedrības valde ierosina 18.februāri pasludināt par Valsts valodas dienu, kuru turpmāk varētu atzīmēt katru gadu, rīkojot dažādus sarīkojumus un diskusijas, aģentūru LETA informēja biedrības pārstāvji.

Idejas autore ir rakstniece un sabiedriskā darbiniece Anna Žīgure, kura ir piekritusi būt par Valsts valodas dienas patronesi, aicinot Latvijā katru gadu to atzīmēt kā valsts nozīmīgās pamatvērtības – latviešu valodas – dienu.

Tā kā katru gadu 19.februārī Rīgas Latviešu biedrība svin dibināšanas gadadienu, turpmāk tā “būs lepna jaunu gadskārtu uzsākt ar Valsts valodas dienas atzīmēšanu”, norādīja biedrībā.

Rīgas Latviešu biedrība ir brīvprātīga, neatkarīga sabiedriska kultūras organizācija, kas dibināta 1868.gadā un kuras darbība atjaunota 1989.gada 14.janvārī. Patlaban Rīgas Latviešu biedrībā darbojas 732 biedri.

Kā ziņots, 18.februārī notiks tautas nobalsošana par grozījumiem Satversmē, kas paredz mainīt krievu valodas statusu. Referendumā Satversmes grozījumi tiks pieņemti, ja par tiem nobalsos vairāk nekā puse balsstiesīgo vēlētāju, kuru skaits 11.Saeimas vēlēšanās bija 1 543 786, tātad par otras valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai referendumā būs jānobalso vismaz 771 893 vēlētājiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+