×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
22. novembris, 2013
Drukāt

Traģēdija “Maxima”: veikala drupās atrasts 21 bojāgājušais

LETALETA

Zolitūdes mikrorajonā iebrucis veikala "Maxima" jumts, kā rezultātā gājuši bojā un cietuši cilvēki.

Rīgā, Zolitūdes lielveikala “Maxima” jumta nogruvumā bojāgājušo skaits līdz plkst. 9.00 sasniedzis 21 cilvēku. Trīs no bojāgājušajiem ir Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki, portālam “LA.lv” pastāstīja VUGD pārstāve Viktorija Šembele.

Valsts policijas pārstāve Sigita Pildava portālam “LA.lv” atzina, ka līdz plkst.9 veikala drupās visi atrastie bojāgājušie ir pieaugušie. “Līdz plkst.9 notikuma vietā neviens bojā gājis bērns nav atrasts,” teica Pildava, norādot, ka detalizētāka informācija par traģēdijas upuriem šobrīd vēl nav pieejama.

Līdz plkst.8 apkopotā informācija liecina, ka no negadījuma vietas kopumā bija kopumā hospitalizēti 28 cilvēki, bet septiņiem cilvēkiem medicīniskā palīdzība sniegta uz vietas. Šembele aģentūrai LETA teica, ka hospitalizēti desmit ugunsdzēsēji, vēl divi guva vieglas traumas un pēc tam darbu turpināja.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša pastāstīja, ka lielākā daļa cietušo ir gados jauni cilvēki vecumā no 25 līdz 45 gadiem.

Drupās aprakto cilvēku skaits pagaidām nav zināms. Kā LETA informēja VUGD pārstāve Inga Vetere, ugunsdzēsējiem ir “kādu padsmit” cilvēku telefona numuri, kuriem tiek mēģināts zvanīt, taču tiek pieļauts, ka daži no šiem cilvēkiem neatrodas veikala drupās. Glābēji ir apzinājuši visus savus darbiniekus un ir zināms, ka drupās ugunsdzēsēju vairs nav.

Lai uzzinātu par saviem tuviniekiem, kuri, iespējams, cietuši šajā nelaimē un nogādāti slimnīcā, iedzīvotāji joprojām var zvanīt uz numuriem 67 337 813 un 25 617 442. Bukša pastāstīja, ka šorīt zvani saņemti daudz retāk, nekā tas bija pagājušā naktī. Daudzi dienestam zvanījuši un interesējušies par asins nodošanas iespējām.

Palīdzības sniegšanā bija iesaistītas līdz 24 medicīniskās palīdzības brigādēm. Joprojām notikuma vietā dežūrē vairākas mediķu brigādes, viena no tām sniedz palīdzību glābšanas darbos iesaistītājiem glābējiem un policistiem, kā arī iespējamo cietušo un upuru tuviniekiem, kuri gaida notikuma vietā.

Kā ziņots, ceturtdienas vakarā, daļēji sabruka lielveikals “Maxima” Rīgā, Zolitūdes mikrorajonā. Valsts policijā saistībā ar notikušo sākts kriminālprocess, notiek tā izmeklēšana.

Lai uzzinātu par saviem tuviniekiem, kuri, iespējams, cietuši šajā nelaimē un nogādāti slimnīcā, iedzīvotāji var zvanīt uz numuriem 67 337 813 un 25 617 442.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+