×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
15. novembris, 2012
Drukāt

Saeima nepiekāpjas pašvaldību prasībai palielināt IIN ieņēmumu pārdali

Foto - LETAFoto - LETA

Saeima ceturtdien, lemjot par nākamā gada budžetu, noraidīja opozīcijas deputātu priekšlikumu palielināt iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) ieņēmumu pārdali par labu pašvaldību budžetiem.

Saeima noraidīja opozīcijas deputātu priekšlikumu, kas balstīts uz Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) prasībām. Priekšlikums paredzēja noteikt, ka IIN ieņēmumu sadalījums starp valsts budžetu un pašvaldību budžetiem 2013.gadā ir pašvaldību budžetiem 85% apmērā, bet valsts budžetam – 15% apmērā. 2014.gadā priekšlikums paredz pašvaldību budžetiem novirzīt jau 91%, bet 2015.gadā – 100%.

Arī šajā priekšlikumā simboliski piedalījās uz sēdi sanākušie apmēram 90 Latvijas pašvaldību vadītāji. Viņi balsojumā piecēlās kājās, turot rokās zaļās lapiņas un tādejādi atbalstot opozīcijas priekšlikumu. Pēc šī balsojuma pašvaldību vadītāji tika izraidīti no Saeimas sēdes zāles, jo parlamenta Kārtības rullis noteic, ka Saeimas sēdē klātesošie, kas nav deputāti, nevar traucēt balsojumu un paust savu attieksmi. Pašvaldību valdītāji bez lieliem iebildumiem pameta parlamenta sēžu zāli.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis Saeimas deputātiem un uz parlamenta sēdi sanākušajiem pašvaldību vadītājiem atzina, ka par šo jautājumu pēdējo mēnešu laikā ir daudz diskutēts, taču valdība ir nolēmusi piešķirt papildu dotācijas pašvaldībām, kas kompensēs negūtos IIN ieņēmumus.

Pēc premjera teiktā, lielākās ieguvējas būs Latgales un Kurzemes pašvaldības. Viņš solīja, ka nākamgad nevienai pašvaldībai nebūs mazāki IIN ieņēmumi. “Manuprāt, tas ir ļoti sabalansēts priekšlikums un tas guva atbalstu LPS sēdē,” sacīja premjers.

Dombrovskis kritiku veltīja Ventspils un Rīgas pašvaldību vadītājiem, kas par šo jautājumu ir “sacēluši” brēku, kaut arī paši nav bijuši LPS sēdē. Premjers pašvaldību protestus nodēvēja par priekšvēlēšanu cīņu.

2013.gadā valsts budžetā IIN ieņēmumu sadales proporcija ir saglabāta pašreizējā apmērā – 80% no ieņēmumiem saņems pašvaldības, bet 20% – valsts. Valdība iepriekš nolēma piešķirt papildu dotāciju pašvaldībām 11,5 miljonu latu apmērā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+