×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
9. septembris, 2016
Drukāt

Sagaidīt Putinu ar ziediem, bēgot vai kopā cīnoties? (33)

Foto AFP/Scanpix/LETAFoto AFP/Scanpix/LETA

Pavisam nesen Putins mēģināja pārliecināt pasauli, ka viņam, vismaz šobrīd, neesot vēlmes uzbrukt Latvijai. Lūk, ko viņš teica ziņu aģentūrai “Bloomberg”: “Klausieties, domāju, ka visi cilvēki ar veselu saprātu, kas nodarbojas ar politiku, saprot, ka atsaukties uz draudiem no Krievijas puses attiecībā uz, teiksim, Baltiju, – tās ir pilnīgas muļķības.”

Protams, mazliet jocīgi, ka Putins runā par veselo saprātu. Viņš laikam joprojām nav aptvēris, ka sen vairs netiek uzskatīts par prognozējamu un uzticamu valsts vadītāju. Atcerēsimies, ka arī 1939. gadā, kad Staļins uzspieda Baltijas valstīm padomju karabāzes, viņš solīja neaizskart mūsu suverenitāti. Pēc nepilna gada šis solījums bija brutāli lauzts. Putins arī bārstīja solījumus par mieru Ukrainā, bet teroristus turpina atbalstīt joprojām.

Ko darīs Baltijas valstu iedzīvotāji, ja pēc kāda laika Putins tomēr nolems uzbrukt mūsu valstīm? Igaunija trīs dienu laikā var mobilizēt vairākus desmitus tūkstošu karavīru. Igaunijas aizsardzības koncepcijas pamatā ir obligātais karadienests. Pirms kāda laika Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess sarunā ar “Rīgas Laika” žurnālisti Ievu Lešinsku lepni rādīja fotogrāfiju un stāstīja: “Lūk, te redzams Stenforda universitātes 2009. gada absolvents, kurš atgriezās Igaunijā un tad taisnā ceļā devās dienēt armijā – septiņas dienas pēc izlaiduma. Tas ir mans dēls Lūkass Ilvess. Jūtūbā jūs varat atrast viņa lekciju par kiberaizsardzību, ko viņš nolasīja Latvijā. Lai nu kā mēs mīlam savu armiju ar tajā iesauktajiem karavīriem, mums šķiet, ka obligātais karadienests ir lieliska ideja. 94% cilvēku uzskata, ka mums tāds ir nepieciešams.”

Igaunijas valsts prezidents ir lepns, ka viņa dēls, prestižas universitātes absolvents, atgriežas savā valstī, lai dienētu armijā, kalpotu savas zemes aizsardzībai. Tā ir 2012. gada intervija, tātad divus gadus pirms Krievijas uzbrukuma Ukrainai. Igaunija nav vienīgā kaimiņvalsts ar obligāto karadienestu, tāds ir arī Somijā un pavisam nesen atjaunots arī Lietuvā.

Somija un Igaunija, salīdzinot ar Latviju, pasaules mērogā, ir apmēram tikpat mazas valstis. Kāpēc tās spītīgi palikušas pie obligātā karadienesta? Viens ir skaidrs – daudz lielāka, labāk apmācītu rezervistu bāze. Tajā pašā intervija Ilvess to arī skaidro: “Mūsu aizsardzības ideja ir balstīta uz rezervēm. Viens, kā jums nav, – ja ir brīvprātīgo armija, ir rezerves. Cilvēks aiziet, nostrādā divus trīs gadus, bet tā brīža armija ir viss, kas jums ir. Mūsu armija balstīta uz rezervēm, līdz ar to trīs dienu laikā mēs varam mobilizēt 30 tūkstošus karavīru. Ja jums ir brīvprātīgo armija, tad tādi resursi jums nav pieejami. Un mazā zemē tā ir problēma. Savienotajās Valstīs, kas ir pasaules bagātākā valsts, ir 300 miljoni cilvēku, un līdz ar to tā var atļauties brīvprātīgo armiju. Protams, pret valsts apmēriem 800 tūkstoši vīru nav daudz, taču viņiem labi maksā, un absolūtos skaitļos tas nav arī tik maz. Taču mazā valstī, kur armijā piesakās brīvprātīgi, armija var būt tikai tik liela, cik tā var atļauties apmaksāt.”

Tomēr ir vēl kādi ļoti būtiski apsvērumi, kāpēc Somija un Igaunija, taupīgas un ļoti pragmatiskas valstis, ir saglabājušas obligāto karadienestu. Tam pamatā ir arī sabiedrības veselības, vienotības un vispārējās stabilitātes jautājumi.

Ja tā ir godprātīga, gudri veidota armija, tad jaunajiem cilvēkiem šie seši mēneši vai gads ir laba iespēja sevi pārbaudīt jaunos, pavisam citos apstākļos ārpus ierastās mājas sargājošajām sienām. Tas ļauj apgūt jaunas prasmes, tajā skaitā pašdisciplīnu, komandas darbu, sportisku dzīvesveidu – tieši to, kas hroniski mēdz pietrūkt daudziem jauniem cilvēkiem. Lai arī cik svarīgi katram ir paša bērni, tomēr ir labi, ja viņi iziet kādu skarbāku dzīves skolas apmācību. Vislabāk, ja šī pieredze tiek gūta gudrā, atbildīgā savas valsts armijā ar pieredzējušiem instruktoriem. Protams, obligātais karadienests ļauj arī valsts iestādēm ļoti precīzi novērtēt kopēju veselības stāvokli jaunajiem cilvēkiem un saprast, kur ir pamata problēmas.

Otra ļoti svarīga lieta, īpaši Latvijas gadījumā – valodas ziņā sašķeltā sabiedrība. Krievu skolās joprojām ir jaunieši, kuru latviešu valodas zināšanu līmenis varētu būt labāks. Arī attieksme pret latviešiem reizēm, visbiežāk pieredzes trūkuma dēļ, ir balstīta uz aizspriedumiem un Krievijas TV kanālos balstītajās klišejās. Īpaši jauniešiem no reģioniem, kur latviešu ir ļoti maz un valoda ikdienā dzirdēta pārāk reti. Ja šie jaunie cilvēki nonāk Latvijas armijā, kur gadu vai pusgadu ikdienā strādā, mācās, trenējas vienā komandā ar latviski runājošajiem jauniešiem, tad šīm klišejām un valodas problēmām gluži dabiski vajadzētu mazināties. Gudri veidota armija ir arī savstarpējās uzticēšanās skola un tas ir labākais, ko kopīgi varam novēlēt mūsu jauniešiem. Vienkāršoti runājot – ja divi jaunieši latvietis un krievs pusgadu vai gadu ir bijuši ieroču biedri, dalījuši vienu ierakumu un apmācību laukumu, tad nākotnē ir mazāka iespēja, ka viņi var nonākt pretējās ierakumu pusēs. Burtiskā vai pārnestā nozīmē.

Vēl viens ļoti būtisks faktors – gudri veidota armija ar godprātīgiem, profesionāliem virsniekiem ir arī īsta patriotisma skola. Tā ir kopīgi veidota apziņa par spēju gudri aizstāvēt savu valsti, par savstarpējo uzticību, par vērtībām, kas stāv krietni augstāk par ikdienas politiķu sakulto jezgu. Tas ļoti daudziem rada īpaša “enkura” sajūtu savai valstij. Ja arī jaunie somi vai igauņi pēc tam dodas pasaulē gūt pieredzi, mācīties, tad tik un tā viņi zina un atceras, kuras valsts karogam viņi ir zvērējuši uzticību. Tas mazina emigrāciju, veicina atgriešanos.

To visu grūti izmērīt naudā. Tomēr Somijas un Igaunijas piemēri rāda, ka tās ir valstis ar stingriem pamatiem. Kopīga pieredze un prasmes, komandas gars tiek radīts tieši karadienestā. Viņu jaunajai paaudzei ir ne tikai ieaudzināts patriotisms, bet arī pamatīgi iemācītas prasmes kopīgi aizstāvēt savu valsti. Katrs soms, igaunis precīzi zina savu vietu aizsardzības sistēmā, ja notiek visļaunākais. Viņiem nav jāizšķiras starp bēgšanu vai ziedu dāvāšanu iebrucējiem. Viņi zina, ka var viens otram uzticēties un šī uzticība ir balstīta tieši kopīgā darbā un pieredzē.

Pievienot komentāru

Komentāri (33)

 1. meliem isas kajas,raksta autors ir pazistams ka lielsmelis.

 2. nu nevar salīdzināt Igauniju un Somiju ar Latviju – iedzīvotāju labklājības ziņā, morālo vērtību ziņā, attieksmes pret cilvēkiem ziņā, fiziskās un garīgās veselības ziņā, un līdz ar šo visu arī patriotisms tur ir daudz reižu spēcīgāks.
  Diez vai tur tā tiek badināta tauta (ar tik zemām algām, ka nepietiek elementārajam), tracināta (ar mūžīgām sliktām ziņām, deputātu kvotām, sociālo nevienlīdzību, netaisnīgumu utt), diez vai tur ir tik daudz slimu cilvēku, kuriem nav pieejama veselības aprūpe…tā nu tas ir.

  • Jā, zāle viņiem arī daudz reižu zaļāka. Zvēru! Pats savām acīm redzēju. Pat to nebadina tik ļoti kā latvju izģidušos stiebrus. Ak, vai, ak, vai…

 3. Mums ir pilnīgi falsificēta statistika. Ja sāksies obligātais iesaukums, cilvēki un ārvalstis jautās, kur ir pazudusi jūsu tauta? No tā mūsu politiķi baidās vairāk, kā no jaunas okupācijas.

  • Jauniešu veselības stāvoklis ir katastrofāls, tas gan neattiecas uz krievvalodīgajiem, kuriem veselība turas ļoti labi. Tad kas notiek Latvijā, kāpēc šajā valstī pamatnācija nīkst (vai tiek nīdēta) ārā?

 4. Principā piekrītu. Pāris komentāru.
  1.Armija kā integrācijas skola pēc tam kad jauniešiem krievu skolās, kas ir pavisam cita pasaule, jau ir paskalotas smadzenes, diez vai darbosies. Drīzāk būs iemesls kārtīgi un regulāri izkauties, obligāti vajag arī vienas kopienas skolas.
  2.Dienestam jābūt intensīvam un kvalitatīvam. Švāģeris brīvprātīgi pēca augstskolas aizdevās dienēt kad vēl bija obligātais dienests. Bija šoferis, jo jaunajiem puikiem pēc skolas nebija tiesības, un lielu daļu dienesta sastādīja priekšnieku auto remontēšana armija bāzē, arī citiem armija bijusi diezgan liela laika nosišana.
  3.Apmācības rezervistiem vajag un to var arī nesasaistīt ar obligātā dienesta atjaunošanu, bet sākt kaut tūlīt. Armijā neesmu bijis, bet uz nedēļas apmācībām, vairāk strādājošiem ģimenes cilvēkiem būs grūti izbrīvēt, labprāt dotos, tikai jānodrošina, lai arī darba devēji domā tāpat.

 5. Nu latviesi ko tur nemt 😀

 6. Nu latviesi ko tur nemt.Vini vienigie tic ukrainas”teroristiem”,”Krievijas agresijai” un tt ko saka sorosa mediji un proamerikaniskue barkomani no Kievas..Nu Asv vergi ko tur daudz runat.Bet par obligato kara dienestu ejiet dir..t ja jus vashingtonas prostitutas esat gatavi mirt par sorosa un parejo Asv/Nato cionistu un tas prostitutu labklajibu tad ejiet karot kaut tagad.Nato ir okupanti un teroristi un okupet,nogalinat un terorizet valstis ka to darat jus es netaisos un ne1 oligarham taisit naudu es ari netaisos .Es neesmu latvietis un neesmu mulkis un Krievijas “agresijai” ko te propagande Asv oligarhija un tas kucites un parejam mulkibam es neticu.Realu faktu nav bet propagandai un letiem teatriem ko taisa proamerikaniskie fashisti ticat tikai jus.Tpc automatu jums roka un uz prieksu.Soros,rotchilds un parejie teroristi jums mulkiem bus pateicigi.

  • Tas ka Krievija ir agresīvaun fašistiska valsts( krievs ir ārietis un pārākais cilvēks par visiem,kur ir viens krievs ,mumsir tiesības uzbrukt ,lai viņu aizstāvētu,viss no Krievijas propogandas,Hitlers ar Gebelsu pat ūdeni pienest nevar). Tas ka nav cilvēku ir viens,bet otrs ļoti nozīmīgs faktors ,ja tiešām Krievija ,kura izraisīja II Pasaules karu un tagad izskatās ir ceļā,lai izraīsītu III Pasuales karu,jo pašas parakstītie līgumi pat nav papīra vērti,tad tas būtu ne dienu jautājums.Un vienīgais šķērslis Latvijā būtu zemessardze,kāpēc būtu? Tāpēc ka viņa ir pēc Kremļa norādījuma atbruņota,jo dažu piedzērušu un vienkārši idiotu dēļ vis tika atbruņoti ,ieroči “jauki”salikti ”drošās”vietās un zemessargs no Ikšķiles brauc uz Rigu Vienības Gatvi pakaļ savam ierocim!? Vai ir kas stulbāks par šo?Krievija pirmkārt iznīcinās visus zināmos stratēģiskos mērķus( bruņutransportieriem vāks) un sakaru sistēmas( tālāk katrs pats par sevi),otrkārt ja nebūs iznīcinājusi tad bloķēs visas”drošās”vietas ,kur zemessargu ieroči.Ne jau par velti Somija pierunā turēt ieročus mājās un palīdz ar seifiem( kuri var būt pat ļoti muļķu droši,alkohola testeris utt).Iebrukums būs ļoti īss ,saskaņots ar kādām kārtējām “mācībām”robežu tuvumā.Cik vajag laika,lai pēc raķešu uzbrukuma ,helīši atlidotu līdz Rigai? Un zemessargiem ieroču nava! Izziņai, lai ieņemtu pili ar 2000 apsargiem vajag 200 kaujinieku un 20 minūtes.

   • Англия конечно страна парадоксов, но то, что там водятся боевые ёжики, это для меня новинка. Слышь, храбрый ёжик, а может тебя побрить, пока из тебя весь мозг не вытек вместе с твоей пропагандой? Будет легче сучить ножками.
    Спички детям не игрушки. В этой стране и так маловато людей, чтобы пьяные земессарги их количество сокращали. Так то.

 7. Ne jau tautas grib karu,bet valdības,lai karo pašas,ja neviens cilvēks neļautos ar sevi manipulēt un neiesaistītos agresīvu valdītāju un kara biznesa plānos,tad karu nebūtu.

  • Ja krievs iebruks manā valstī, zemē un mājā – es pa viņu šaušu! Es savu ģimeni un īpašumu aizstāvēšu. Lai krievs dzīvo krievijā un nelien citu tautu zemēs! Kara gan iepriekš nebūtu, gan nebūs nākotnē, ja krievs atmetīs visas savas imperiālistiskās tieksmes un savus uz valodas bāzes izveidotās tautas mazvērtības kompleksus.

   • А если это будет американец, немец, француз, канадец или ещё кто, то же будешь таким смелым?! Или лапки к верху сразу?

 8. Ei, žurnaļugas, jau 25 gadus baidāt tautu ar krievi nāk, šie nenāk vis, bet nato tanki gan…Krievija visu šo laiku ir tur, kur bijusi, aiz robežas. Ko pie Krievijas robežām Latvijas teritorijā meklē nato?

  • Latvieši no krieveļiem nebaidās un nebaidās arī no Latvijā dzīvojošajiem krievruņu okupantiem un kolonistiem. Un neviens latviešus ar šiem nebaida un, ja kāds arī baida, tad latvieši šos neņem vērā, jo krievs ir krievs un nekas dižs vai pārcilvēcisks tas nav. Latvieši kā katra normāla tauta rūpējas par savas zemes un tautas aizsardzību. Kā vēsture rāda, tad tieši krievija ir kaimiņš, kurš Latvijai ir uzbrucis visvairāk reižu. Bet ir arī jāatceras, ka 1920.gadā Latvijas armija sakāva krievijas armiju. Arī leģionāri pamatīgi sita sarkanos. krievijas armija nav neuzvarama – to pamatīgi dauza gan Ukrainā, gan iepriekš sakāva arī Čečenijā.
   Un tas, ka Latvija ir NATO dalībvalsts – tas ir labi. Labi ir, ka Latvijā jau atrodas un vēl papildus ieradīsies NATO tanki. Tas atturēs krieviju uzbrukt Baltijas valstīm, jo krievija labi saprot, ka kara gadījumā krievija cietīs lielus zaudējumus (ja būs karš, tad tas būs arī Maskavas ielās un krievijas iekšienē).

   • Какой храбрый портняжка. Но самом то деле, хуйло оно хуйло и есть, чтобы оно там не писало и не говорило.

  • Tu zināji, ka tekstu ”krievi nāk!” izdomāja T.Ždanoka kura pēc tam to centās piestiprināt pie latviešiem, kas it kā tā visu laiku tā sakot, bet realitātē neesmu dzirdējis no kādas latviskas partijas šādus tekstus.
   NATO tanki tika uzaicināti no Latvijas valsts puses, bet Krievija atvilkusi 3x divīzijas pie Baltijas un Baltkrievijas robežām.
   Mes nebaidamies no Krievijas, jo tā ir gļēva un bailīga, bet mēs arī negribam, lai kādam paslīd roka un kāja un sākas masu karš – tāpēc arī kamēr tiek apbruņota NBS tikmēr NATO palīdz mums mācībās un ar laviešu zemes drošību!

 9. Ja būs karš, tad latvieši vairs “nepaliks savā vietā” kā 1940.gadā, bet paliks par karavīriem un kļūs par aktīviem okupantu apkarotājiem! Pa purnu dabūs arī vietējie kolaboranti un okupantu zābaku laizītāji, okupantu pakalpiņi, okupanti apsveicēji un sagaidītāji ar ziediem, un latviešu tautas nodevēji!

 10. c.L.A. Jaraksta visu , ko teica Putins. Piemieram par to, ka tikai negudri cilvēki var domāt un stastīt citiem, ka Krievija, konkreti Putins saks karu ar NATO un viņš piebilda-ka Latvija ir NATO dalibniece un mes visi to zinam. Ja kadam ir domas ievest obligato karasdienestu-tad ta vajag pateikt, bet visu laiku pie musu darinašanam pielimt Putinu-tas jau pamats domat par musu domas ierobiežītibu.

 11. Būs labs bariņš, kas sagaidīs ar ziediem. Tāpat bij arī 1940-tajā. Ne visi tikuši pie ikru bļodas, bet cerība mirstot pēdējā …

  • nezinu,kā būs ar to bariņu,kas sagaida ar ziediem.Nudien grūti pateikt.Tā varētu būt.bet 1940 gadā nekādu sagaidītāju un vēl ar ziediem nebija.Daži dzērāji no Maskavas ielas un daži žīdiņi,kā piemēram Vulfsons un tie paši bija “organizēti” un apmuļķoti.Vajadzētu izbeigt tiražēt tās dumjības,ka plaukstošas valsts pilsoņi ar ziediem sagaida agresīvu lielvalsts okupācijas armiju.Kad nāca vācu okupanti,tad gan bija diezgan daudz sagaidītāju ar ziediem.Kas bija,tas bija.

 12. Par lūk obligāto dienestu gan ir muļķības sarakstītas – Ilvess ar valsti ir izvēlējies obligāto dienestu (tās ir viņu tiesības un viņu darīšana), bet pateikt, ka viņiem ir 30 000 rezervistu, bet mums nav nekā ir iedomīgo ziemeļu kaimiņu tukša demagoģija, un pamatošu arī kāpēc tas tā ir.

  1) Latvijā un Igaunijā ir teju vienāds cittautiešu skaits, ja skatamies procentuāli un pēc savas pieredzes studējot RTU varu atklāti pateikt, ka tie cittautieši (okupantu pēcteči) kuriem ir izdevies iegūt Latvijas pilsonību Latvijas valsti neaizstāvētu pat, ja viņi būtu izgājuši obligāto dienestu – labākajā gadījumā viņi vienkārši dezertētu, vai uzreiz padotos gūstā un pēc tam nodotu informāciju par mūsus pozīcijām, ieročiem utt. – esmu ar viņiem par šo tematu runājis tieši kad sākās Ukrainas un Krievijas militārais konflikts Krimā un Donbasā.
  2) Pazīstu puišus, kas bija Latvijas pēdējā obligātā dienesta gadā – izteicās viņi pozitīvi par to pavadīto gadu, bet cik sapratu tad jēga no viena gada dienesta ir maza, jo praktiski viņi neko nemāk – izjaukt un salikt kādu ieroci, pāris reizes ir šāvuši pa mērķiem, rokās turējuši granātu, biki pamācīti kā taisīt aizsegu un nelielus ierakumus – vēl šādus u ntādus sīkumus, bet kopumā tas viens gads ir krietni par maz, lai apgūtu ko tiešām ļoti īpašu kara gadījumā.
  3) 30 000 rezervistu? Protams aiz pieklajības neviens no žurnālistiem nesāka piekasīties un piemēram, pajautājis Ilvesam – cik tad reāli no šiem 30 000 tagad ir pietiekami labā fiziskajā formā, lai nevarētu pateikt, ka kāda puse no viņiem ir ar labi apvēlušiem vēderiņiem, kas tagad skrienot ar visu militāro ekipējumu pēc 1 vai 2 km no noguruma nesaļimst un tur pat arī nepaliek. Šie 30 000 drīzāk ir kā karā saka ”lielgabalu gaļa”, jo es arī esmu Latvijas armijas sastāvā kā obligātā dienesta laiku rezervists, bet tagad es savos 30+ gados nespētu izpildīt tā laika fiziskos normatīvus, jo esmu pieņemies krietni svarā un arī daudz ko vairs neatceros no tā visa, kas tika mācīts.
  4) Latvija atšķirībā no Lietuvas un Igaunijas ir izvēlējusies manuprāt stabilāko un loģiskāko militāro stratēģiju attiecībā uz kareivjiem – profesionālā armija + zemessardze (zemessardze ir mūsu rezerves, bet ar krietni labāku sagatavotības līmeni un apmācību), jo esmu redzējis 40 gadīgus zemessargus, kas fiziski ir labākā kondīcijā nekā 25 gadīgs puisis + starp viņiem nav visādu pacifistu un vēl sazin kas, lai kaujas laikā neizveidojas situācija kā pirms kuģa grimšanas kad pēkšņi kāds paziņo, ka viņš neprot peldēt!!!

  • Tu laikam nezini, ka Igaunijā rezervistus regulāri iesauc uz militārajām mācībām, tā ka viņi regulāri ik pa 4 gadiem savas iemaņas atsvaidzina. Par ZS – atver likumu par ZS un izlasi, ka zemessargam gadā ir jāpiedalās mācībās līdz 30 dienām un parēķini, ka, piemēram, nodienot piecus gadus ZS, apzinīgs zemessargs ir piedalījies apmācībā 30 x 5 = 150 dienas. Un obligātajā dienestā tu dienēji 365 dienas. Starpība ir, vai ne?

   • Tigatrons to ciniķis Atbildēt

    Tur Tu pilnībā maldies – Igaunijā Tevi var iesaukt uz rezervistu apmācībām tikai uz brīvprātības principa – un tie nav 30 000 pa 4 gadiem un vairāk – tie pat nav 3 000 cik oficiālie dati ir pieejami – šie nodienējušie rezervisti atnāk labi, ja daži simti (lielāks pieplūdums ir bijis 2014.g. un 2015.g. tieši Ukrainas krīzes laikā – tāpat kā Latvijā pēkšņi zemessardzē gada laikā pievienojās aptuveni 1000 cilvēku).
    Tālāk – 365 dienas gadā nav dienesta ilgums Igaunijā tāpat kā Lietuvā un agrāk arī Latvijā – ir arī tā saucamie atvaļinājumi utt. realitātē obligātā dienesta kareivis nodienē 10-11 mēnešus un šajos mēnešos ietilpst arī tas laiks kad jauniesaucamie tiek iepazīstināti ar arminas daļas apstākļiem utt., bet pašas mācības aizņem labi, ja 2/3 no šo 10 mēnešu ilgā dienesta laika.
    Ilvess man ar šiem paziņojumiem sāk atgādināt Hitleru 1945.g. bunkurā kur viņš sūtīja divīzijas pret sarkano armiju, kas eksistē tikai uz viņa kartes. Varu arī saderēt, ka Ilvess bez lielas domāšanas paziņotu, ka viņiem ir arī doktorīna un stratēģiskais plāns kā iekarot Maskavu (uz papīra var uzlikt ko gribi, bet realitātē nav viņiem šo 30 000 reāli labā kaujas gatavībā) tāpat kā Krievijai nav pilnā kaujas gatavībā 850 000, jo daudzi no viņiem kara gadījumā laistos lapās pie pirmās izdevības – uzticamākie ir algotņi kā ASV armijai un mums (un zemessardze ir tie cilvēki, kas ir gatavi pastiprināt armijas rindas X stundā)!

 13. Pareizi būtu nevis sašķelta sabiedrība, bet nelikvidētas okupācijas sekas, pēc neatkarības atgūšanas komunistu veidota Saeima un Valdība, kas sekmīgi realizēja savu pēcteču iefīrēšanu vajadzīgās vietās, tāda pat ierēdniecība ar padomiskām tradīcijām, skolas ar krievu mācību valodu un Putina Krievijas ideoloģiju, tāda pat drošības policija un rezultāts – Putina partijas filiāles biedri Saeimā un pilnīgi notecēji Rīgā. Ar austrumniecisku noslieci ZZ, laipojoši liberasti Vienotībā. Bet korupcija un vāja ekonomika gadsimtiem ir bijusi Krievijas atpazīstamākais rādītājs.

 14. Vai tas, kas sagaida jauno gadu pēc Maskavas laiku kaut reizi izšaus uz saviem kaimiņu tautiešiem? Stipri šaubos un tāpēc pie mums ar to obligāto dienestu neredzu perespektīvi.

 15. Man 68 gadi un iešu karot pret uzbrucējiem, kaut vienu granātu iemetīšu draņķu barā!

  • Jums veciem asv cionistu padauzam kaix zarka guket bet vini vel sez un musu kakla un taisa provojacijas un agresiju asv oligarhijas del lai jaunie iet karot un mirt.Nodeveji.

 16. Igauņiem bija un ir arī cienīgi Prezidenti, bet Latvijā vairāk nav sanācis, kā prezidentu izstrādājumi ar spēju tikai atņemt un nedot šautenes zemessargiem…

 17. Nevis sagaidīt, bet vest uz Hāgas tribunālu.

 18. Rakstītājs nesaprot,cik drausmīgs ir obligātais karadienests ar ārpusreglamenta attiecībām.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+