Latvijā
Kriminālziņas

Sāk skatīt kukuļošanā apsūdzētā Feierābenda lietu2


Kukuļņemšanas lietā aizdomās turētais Arvils Feierābends Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesā pēc atbrīvošanas no apcietinājuma 2016. gada maijā.
Kukuļņemšanas lietā aizdomās turētais Arvils Feierābends Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesā pēc atbrīvošanas no apcietinājuma 2016. gada maijā.
Foto LETA

Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien sāka skatīt kriminālprocesu, kurā par kukuļņemšanu apsūdzēts no amata atstādinātais Valsts Policijas (VP) Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Arvils Feierābends.

Pirmstiesas izmeklēšanā iepriekš tika noskaidrots, ka VP amatpersona, izmantojot dienesta stāvokli, pieņēma kukuli par ieroču un munīcijas aprites un prasmju rīkoties ar ieroci kvalifikācijas pārbaudījuma sekmīgu nokārtošanu. Vēl viena VP amatpersona tiek turēta aizdomās par kukuļa došanas organizēšanu, šaujamieroča iegādi un pārvadāšanu bez attiecīgās atļaujas. Šajā kriminālprocesā aizdomās turētā statuss tika piemērots arī sešām civilpersonām – divām par kukuļa došanu, divām par starpniecību kukuļošanā un kukuļa daļas piesavināšanos, divām – par šaujamieroču realizēšanu personai, kurai nav attiecīgas atļaujas, ziņo LETA.

Otrdien tiesā lieta pēc būtības netika skatīta un tika izsludināts pārtraukums līdz 7. maijam, jo trīs no apsūdzētajiem – Aleksejs Čukalovskis, Viktors Rusiņš un Aleksandrs Daņilovs – slēdza vienošanos ar prokuroru, atzīstot, ka ir vainīgi inkriminētajos noziegumos un piekritīs prokurora piedāvātajam sodam. Jau iepriekš vēl viens no kukuļa došanas starpniekiem – Aleksandrs Taputs – arī vainu atzinis un piekritis naudas sodam desmit minimālo mēnešalgu apmērā. Līdz ar vienošanos noslēgšanu lietas paredzēts skatīt atsevišķi un atdalīt no kopējā procesa.

Apsūdzība tiek uzturēta arī pret Ilmāru Plētienu, Andri Baroniņu un Jāni Tauriņu. A. Feierābends un pārējie apsūdzētie, kuri neslēdza vienošanos ar prokuroru, pastāv uz to, ka nav vainīgi. A. Feierābenda advokāts Saulvedis Vārpiņš “LA” uzsvēra, ka neredzot pamatu, kāpēc vispār tiesas lietai būtu jābūt: “Acīmredzot personām, kuras aizturēja manu klientu, ir bijis vienpusīgs viedoklis. Kādreiz cilvēki grib saskatīt vēlamo un to uztver kā esošo, kā tas ir šajā gadījumā. Iespējams, tolaik tika risinātas kādas problēmas ar amata pārbīdēm un šāda lieta bija kādam vajadzīga.”
Taču Rīgas tiesu apgabala prokurors Māris Trušels norādīja, ka policijas savākto pierādījumu esot pietiekami un ar tiem varot pierādīt apsūdzēto vainu inkriminētajos noziegumos. Kādu sodu prasīs, viņš atklāšot procesa laikā.

Kā liecina LETA arhīvs, A. Feierābendu tiesa nolēma apcietināt 2016. gada 16. martā, bet 23. maijā viņš tika atbrīvots no izmeklēšanas cietuma. Tāpat 23. maijā no apcietinājuma tika atbrīvots otrs šajā pašā kukuļņemšanas lietā aizdomās turētais – VP Kārtības policijas pārvaldes inspektors Ilmārs Plētiens. Mediji iepriekš vēstījuši par versiju, ka A. Feierābends pieņēmis ieroču prasmju eksāmenu bijušajam policistam un zemessargam, saņemot 1000 eiro kukuli (eksāmena kārtotāji neesot bijuši droši par tā iznākumu). Kukuļošanu Feierābendam organizējis viņa kolēģis I. Plētiens. Taču A. Feierābends aģentūrai LETA teicis, ka divas privātpersonas, par kuru eksaminēšanu it kā ņēmis kukuli, viņš esot redzējis tikai tajā dienā, kad tās kārtojušas pārbaudījumu.

LA.lv