Pasaulē

Sprādzienā Sanktpēterburgā apstiprināta 11 cilvēku bojāeja, izsludinātas triju dienu sēras 0

Foto: ITAR-TASS/Scanpix/LETA

Vienā no Sanktpēterburgas metro stacijām pirmdien noticis sprādziens, kurā nogalināti vismaz 11 cilvēki, atsaucoties uz Krievijas tiesībsargāšanas un veselības aprūpes iestādēm, ziņo mediji.

Sanktpēterburgā izsludinātas triju dienu sēras; gan Sanktpēterburgā pie metro pieturas “Tehnoloģiju institūts”, gan arī Maskavā Manēžas laukumā pirmdienas vakarā notiks piemiņas pasākumi bojāgājušajiem:

Iepriekš Sanktpēterburgas gubernatora pārstāvis ziņoja, ka sprādzienā gājuši bojā desmit cilvēki, bet vēl 50 guvuši ievainojumus. Vēlāk Krievijas veselības ministre Veronika Skvorcova pavēstīja, ka cietuši 47 cilvēki, no kuriem seši atrodas smagā stāvoklī.

Sākotnēji tika saņemtas pretrunīgas ziņas par vienu vai par diviem sprādzieniem, kas notikuši uz vienas no Sanktpēterburgas metro līnijām, taču Krievijas izmeklēšanas komiteja oficiāli paziņojusi, kia bijusi tikai viena eksplozija.

Savukārt Krievijas Nacionālā pretterorisma komiteja apstiprinājusi, ka sprādziens noticis uz tā dēvētās zilās līnijas starp stacijām “Tehnoloģiskais institūts” un “Siena laukums”. Tajā pašā laikā tiek ziņots, ka metro atrasts vēl viens spridzeklis. Tas uziets stacijā “Sacelšanās laukums”, un to sapieri sākuši neitralizēt.

Šobrīd visa Sanktpēterburgas metro sistēma ir slēgta, un visi tajā esošie cilvēki ir evakuēti.

Saskaņā ar sākotnējām ziņām metro eksplodējis vismaz viens metro vagonā atstāts pašizgatavots spridzeklis, un Krievijas mediji vēsta, ka tas neesot bijis terorista pašnāvnieka uzbrukums.

Tomēr Krievijas tiesībsargāšanas iestādes uzsāktajā izmeklēšanā pārbauda arī “ekstrēmistu pēdas”. Arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins “terorismu” jau nosaucis par galveno izmeklēšanas versiju.

Krievijas mediji ziņo, ka pie Sacelšanās laukuma atrasts nesprādzis spridzeklis.

Teksta tiešraide:

16.15 Sanktpēterburgas gubernatora pārstāvis paziņojis, ka vēl 50 cilvēki guvuši ievainojumus. Notikuma vietā strādā 17 ātrās palīdzības brigādes.

16.07 Kas zināms līdz šim par sprādzieniem metro Sanktpēterburgā? Ziņas ir apkopojis televīzijas kanāls “Doždj”:

metro notikuši divi sprādzieni;

sākotnējā informācija liecina, ka bojāgājuši 10 cilvēki, bet 50 ievainoti. Cietušo vidū ir arī bērni;

atrasta vēl viena nesprāgusi bumba, kas tiek neitralizēta;

15.45 Vietējie iedzīvotāji ziņo, ka pilsētā sprādziena dēļ transporta satiksme ir pilnībā apstājusies. Visur pilsētā redzama īpašo uzdevumu vienības OMON kaujinieki. Tāpat šodien pilsētā ir īpaši drošības pasākumi, jo tur uzturas Krievijas prezidents Vladimirs Putins, kurš ieradies uz prokremliskās organizācijas Viskrievijas Tautas fronte kongresu. Vēlāk viņam bija paredzēta arī tikšanās ar Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko.

15.00 Cietušo skaits pieaudzis līdz 50.

15.35 Aculiecinieki ziņo par plašu cilvēku evakuāciju apkārtnē.

15.30 Pirmdienas rīta pusē uz brīdi bijusi slēgta viena no metro stacijām, kad tika atklāts stacijā atstāts priekšmets. Izskan versija, ka tas varētu liecināt, ka tiesībsargājošajām iestādēm varētu būt bijusi informācija par iespējamu gatavošanos teroraktam. Pēc priekšmeta pārbaudes, nekas aizdomīgs atrasts netika, un pēc pusstundas staciju atkal atvēra.

15.28 Sanktpēterburgas tiesībsargājošās iestādes apliecinājušas, ka sprādzienā ir vismaz desmit bojāgājušie. Portāls “Gazeta.ru” ziņo, ka notikuši divi nelielas jaudas sprādzieni – 200-300 g trotila ekvivalenta, pavēstījis portāla avots. Tiesībsargājošās iestādes izvirzījušas versiju par teroraktu. Sākotnējās ziņas liecina, ka gājuši bojā vismaz 10 cilvēki.

15.19 Sanktpēterburgā metro pirmdienas pēcpusdienā noticis sprādziens vai iespējams vairāki, ziņo aculiecinieki. Sociālajos tīklos sāk parādīties arī pirmās fotogrāfijas no notikuma vietas.

LA.lv