×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
8. maijs, 2012
Drukāt

Santorums izsaka atbalstu Romnijam

riks2

Bijušais ASV republikāņu prezidenta amata kandidāts Riks Santorums e-pasta vēstulē saviem atbalstītājiem paudis atbalstu bijušajam konkurentam Mitam Romnijam, vēsta ASV mediji.

Kampaņas laikā, no kuras Santorums izstājās pagājušajā mēnesī, katoļticīgais ekssenators apsūdzēja savu konkurentu, ka viņš neesot pietiekami konservatīvs. Tomēr tagad viņš ieteicis atbalstīt Romniju, lai novembrī sakautu prezidentu Baraku Obamu.

Romnijs un Santorums tikās piektdien, lai nogludinātu attiecības pēc asās kampaņas, taču Romnijs tad izteicās, ka vēl negaida sava konkurenta oficiālu atbalstu. Kampaņas laikā ultrakonservatīvais Santorums atkārtoti runāja par tādiem sociālajiem jautājumiem kā aborti un geju tiesības, kuros gadu laikā Romnijs ir mainījis savu nostāju. Kad Santorums izstājās no cīņas 10 .aprīlī, viņš pat nepieminēja sava konkurenta vārdu.

Pagājušajā nedēļā no cīņas izstājās bijušais Pārstāvju palātas spīkers Ņūts Gingričs un izteica atbalstu Romnijam. Pašlaik uz republikāņu kandidāta posteni prezidenta vēlēšanām pretendē vēl tikai Teksasas kongresmenis Rons Pols, kurš pārstāv partijas libertāriešu spārnu un tiek uzskatīts tikai par formālu sāncensi faktiski jau nominētajam Romnijam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+