×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
15. janvāris, 2012
Drukāt

Sarkozī sola jaunas reformas

LETA/AFPLETA/AFP

Reaģējot uz Francijas kredītreitinga samazināšanu, prezidents Nikolā Sarkozī (attēlā) 15.janvārī solīja īstenot jaunas reformas valsts tautsaimniecības stabilizēšanai. Kā atklāja Sarkozī, šā mēneša beigās viņš grasās uzrunāt tautu, lai informētu francūžus par “svarīgajiem lēmumiem, kas ir jāpieņem bez kavēšanās”.

“Krīzi ir iespējams pārvarēt, ja mums ir kolektīvā griba un drosme reformēt savu valsti,” norādīja prezidents. “Mums ir jāpretojas, mums ir jācīnās, mums ir jāizrāda drosme, mums jāsaglabā miers.”

Sarkozī trešdien rīkos “sociālo samitu,” kurā piedalīsies gan arodbiedrību pārstāvji, gan uzņēmēji un kurā iecerēts apspriest iespējas bezdarba līmeņa samazināšanai.

Kā jau vēstīts, starptautiskā reitingu aģentūra “Standard and Poor’s” piektdien paziņoja, ka pieņemts lēmums samazināt deviņu eirozonas valstu kredītreitingus – par vienu pakāpi līdz “AA+” pazemināts Eiropas Savienības (ES) ekonomikas giganta Francijas augstākais kredītreitings “AAA”, Itālijas reitings samazināts par divām iedaļām līdz “BBB+”, Spānijai par divām iedaļām līdz “A”, vēl par divām iedaļām samazināti reitingi Kiprai, Itālijai, Portugālei.

Pa vienai iedaļai samazināts reitings Austrijai, Maltai, Slovākijai un Slovēnijai, savukārt pārējās eirozonas valstis – Igaunija, Beļģija, Somija, Vācija, Īrija, Luksemburga un Nīderlande – savus reitingus saglabājušas.

Kopumā septiņām eirozonas valstīm reitings saglabāts, deviņām – pazemināts.

Kā paziņoja “Standard and Poor’s”, lēmums pazemināt Francijas reitingu “atspoguļo mūsu viedokli par arvien dziļākām politiskajām, finansiālajām un monetārajām problēmām eirozonas iekšienē”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+