×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
9. maijs, 2016
Drukāt

“Satellites LV” atklāj Kalnciema kvartāla brīvdabas koncertsezonu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

19. maijā no plkst. 19.00 Kalnciema kvartālā norisināsies brīvdabas koncertsezonas atklāšana. Koncerti notiks katru ceturtdienu līdz pat septembra sākumam. Programmu veidos gan pašmāju mūziķu jaunās un jau leģendārās apvienības, gan ārvalstu grupas.

Viena no pašmāju neatkarīgās mūzikas spilgtākajām un godalgotajām grupām “Satellites LV” (agrāk “The Satellites”) pēc diviem gadiem “pagrīdē” (tāds bija grupas nesenākā izdotā albuma nosaukums) nolēmusi atgriezties uz lielo mūzikas festivālu skatuves, un pirmais koncerts plašai publikai notiks tieši Kalnciema kvartālā.
Pēc nosacīta klusuma perioda, kura laikā katrs no mūziķiem bija pievērsies saviem projektiem, “satelīti” aprīlī laiduši klajā pavisam jaunu dziesmu ar filozofisko nosaukumu “Bukovskis zinātu…”, kas ir pirmais vēstnesis no gada beigās gaidāmā jaunā pilnmetrāžas studijas albuma. “Par cilvēku un valsti – par to ir šī dziesma,” preses relīzē raksta grupas mūziķi. Jaunais muzikālais materiāls no iepriekšējā atšķirsies ar to, ka grupa nolēmusi atteikties no elektriskās ģitāras asajām skaņām, priekšroku dodot siltākam, akustiskākam skanējumam.

“Satellites LV” sastāvs: Jānis Žilde (galvenais vokāls, ģitāra), Edgars Žilde (vokāls, ģitāra, taustiņi, elektronika), Toms Ostrovskis (bass), Mareks Ameriks (bungas, perkusijas), Ervings Znotiņš (taustiņi).

Vakara pirmajā daļā dzirdēsim Cēsu apvienību “STARMETIS”, ko var pieskaitīt lo-fi pseidožanram. Par grupas sākumu uzskatāms 2009. gads, kopš kura internetā ir publiskoti gan vairāku dziesmu apkopojumi jeb pašu izdoti EP/albumi, gan nospēlēti lielāki un mazāki koncerti. Laika gaitā mazliet mainījies grupas sastāvs, taču kodols palicis tas pats. Skaņas dod vienu no iespējām sazināties.
Grupas sastāvs: Andris Tereško (vokāls/ģitāra), Ilze Tereško (bass), Līga Krieviņa (sintezators), Kārlis Zagorskis (bungas/sampler).
Pasākuma norises laiks no 19.00-23.00. Ieeja bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+