×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
20. janvāris, 2012
Drukāt

Satversmes tiesa neaptur referendumu par krievu valodas statusu

Foto - LETAFoto - LETA

Satversmes tiesa (ST) šodien pieņēma izskatīšanai Saeimas deputātu iesniegto pieteikumu, kurā apstrīdēts iecerētais referendums par krievu valodas statusu, bet 18.februārī plānotā referenduma norisi neapturēja.

Lēmumu par lietas ierosināšanu šodien pieņēma ST tiesnešu kolēģija, kuras priekšsēdētāja ir Aija Branta un kurā ir tiesneši Uldis Ķinis un Kristīne Krūma. Lieta tika ierosināta par daļu no vairākiem deputātu prasījumiem.

Līdz ar to Saeimai līdz 20.martam būs jāiesniedz ST atbildes raksts ar lietas faktisko apstākļu izklāstu un juridisko pamatojumu.

Par to, vai apturēt referendumu, šodien rīcības sēdē lēma visi ST tiesneši.

Pēc rīcības sēdes sasauktā preses konferencē ST priekšsēdētājs Gunārs Kūtris paziņoja, ka tiesa ļoti rūpīgi izvērtēja visus argumentus un nonāca pie secinājuma, ka tie nav pietiekami būtiski, lai apturētu 18.februārī plānoto referendumu.

Kā ziņots, Saeimas deputāti apstrīdējuši grozījumus Satversmē, kas attiecas uz krievu valodas statusu.

Paredzēts, ka februāra vidū notiks tautas nobalsošana par grozījumiem Satversmē, kas paredz mainīt krievu valodas statusu. Referendumā Satversmes grozījumi tiks pieņemti, ja par tiem nobalsos vairāk nekā puse balsstiesīgo vēlētāju, kuru skaits 11.Saeimas vēlēšanās bija 1 543 786, tātad par otras valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai referendumā būs jānobalso vismaz 771 893 vēlētājiem.

Apjaušot referenduma nenovēršamo norisi, latviešu elektorātu pārstāvošās partijas ir sākušas meklēt atbildīgos, kuriem jau savlaicīgi esot vajadzējis nepieļaut jautājuma par krievu valodu nonākšanu līdz referendumam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+