Apbrīno

“Saulkrasti Jazz Festival” 20 gadu jubileja 1

Pirmais džeza mūzikas festivāls Latvijā – “Saulkrasti Jazz Festival” – svin savu 20 gadu jubileju. No 17. līdz 22. jūlijam Saulkrastos, atpūtas kompleksā “Minhauzena Unda”, par godu festivāla apaļajai jubilejai uz skatuves kāps izcili džeza mūzikas mākslinieki no Baltijas, Eiropas, Āfrikas un Amerikas, bet festivāla galvenais viesis šogad ir virtuozais afrodžeza ģitārists Džimmijs Dludlu no Mozambikas.

Džeza mūzika ir pārstāvēta visā pasaulē, un tieši Saulkrasti ir tā vieta, kur ik gadu sastopas un uzstājas liela daļa šo mākslinieku. Festivāla galvenā mākslinieka Džimmija Dludlu īpašais mūzikas stils radies, apvienojot gan tradicionālos, gan modernos džeza elementus. Viņš daudz ir ietekmējies no “Wes Montgomery”, Džordža Bensoa un citām Dienvidāfrikas leģendām, tādām kā Hjū Masekela, Allena Kvela un citiem. Viņš burtiski slīkst Rietumu, Centrālāfrikas un Latīņamerikas mūzikas ritmos un skaņās, taču viņa pirmā, lielā un nemainīgā mīlestība ir džezs!

Līdzās festivāla galvenajam viesim četrus vakarus pēc kārtas uz “Saulkrasti Jazz Festival” skatuves kāps tādi mākslinieki kā valdzinošās balss īpašniece Šārona Klārka no ASV un samtainās balss īpašniece no Kotdivuāras – Sesila Vernija, kas uzstāsies kopā ar Raita Ašmaņa vadīto “Jelgavas Big Band” un klausītājiem piedāvās Ellai Ficdžeraldai veltītu koncertprogrammu. Tāpat festivālā uzstāsies mākslinieki no Eiropas – muzikāli inovatīvais Antons Gorbunovs ar grupu no Krievijas, aizraujošais trio no Zviedrijas “LSD Trio”, Matilda Leko kopā ar grupu “Blue Circle” no Vācijas, “Walk Away” no Polijas, “The Ditties” no kaimiņvalsts Lietuvas. No latviešu māksliniekiem uzstāsies “Mirage Jazz Orchestra” un Ieva Kerēvica, diksilends “Sapņu komanda”, Ilona Kudiņa.

Festivāla direktors Raimonds Kalniņš par festivālu teic: “Divdesmit gadi – tas ir cienījams vecums festivālam, un šajā laikā ir noticis daudz nozīmīga Latvijas džeza nozarē. Divdesmit gadu laikā “Saulkrastu Jazz Festival” ir piedalījušies simtiem izcilu džeza mūziķu no visas pasaules. Festivāls savās meistarklašu nometnēs ir izaudzinājis veselu džeza mūziķu paaudzi, kas šobrīd koncertē ne tikai Baltijā, bet arī Eiropā un citviet pasaulē. Šī gada festivāls būs neizmirstams. Šogad mēs svinam džeza mūzikas kultūru Latvijā un aicinām ikvienu, kam sirdij tuvs džezs, svinēt kopā ar mums!”

Īpašs solās būt arī “Saulkrasti Jazz Festival” atklāšanas vakars, kur pirmo reizi uz vienas skatuves vienā vakarā būs dzirdami visu trīs Baltijas valstu mūzikas akadēmiju džeza nodaļu absolventu diplomdarbi.

Tāpat šis ir gads, kad festivāla laikā norisināsies arī bundzinieku konkurss “Baltic Drummer’s League”, kurā tiks noskaidrots labākais un prasmīgākais jaunais bundzinieks Baltijā.

Vienmēr kā prioritāti “Saulkrasti Jazz Festival” ir izvirzījis jauno mūziķu izglītošanu. Arī jubilejas gadā neizpaliek meistarklases pie pieredzējušiem džeza mūzikas māksliniekiem. Meistarklases ik gadu tiek piedāvātas ģitāristiem, bundziniekiem, basģitāristiem, taustiņinstrumentālistiem, pūšaminstrumentālistiem un vokālam. Šogad pasniedzēju lomā iejutīsies un vairākas dienas nodarbības pasniegs pasaulē atzītās poļu fusion grupas “Walk Away” mūziķi. Sīkāka informācija par festivāla 20 gadu jubilejas koncertprogrammu un piedāvātajām meistarklasēm ir pieejama festivāla mājaslapā: www.saulkrastijazz.lv.

17. – 22. VII 19.00 “Minhauzena Unda”, Saulkrasti

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 40 nedēļas biļete, viena diena EUR 10, noslēguma koncerts EUR 25.


LA.lv