×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
6. augusts, 2014
Drukāt

Ebolas sērga strauji izplatās: PVO ceļ trauksmi, baņķieri veido “naudas mūri” (1)

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

Kopš epidēmijas sākuma maijā vairākās Āfrikas valstīs miruši gandrīz tūkstoš cilvēku.

PVO ceļ trauksmi


Ebolas vīrusa epidēmija Rietumāfrikā nekontrolējami vēršas plašumā un var izplatīties citās valstīs, brīdina Pasaules veselības organizācija. PVO ģenerāldirektore Margarēte Čana atzinusi, ka slimības līdz šim visvairāk skarto valstu – Gvinejas, Sjerraleones un Libērijas – reakcija uz infekciju ir neatbilstoša, brīdinot, ka slimība izplešas straujāk par centieniem to ierobežot. “Ja situācija turpinās pasliktināties, sekas būs katastrofālas ne tikai pēc zaudēto dzīvību skaita, bet arī gaidāms smags sociālekonomisks kaitējums,” paziņoja PVO vadītāja, norādot, ka pašreizējā Ebolas vīrusa epidēmija ir vislielākā aizvadītajos 40 gados kopš slimības atklāšanas.

“[Epidēmija] izplatās apgabalos, kur notiek plaša cilvēku pārvietošanās pāri slikti kontrolētām robežām, turklāt šoreiz vīruss ir spējīgs izplatīties ar gaisa transportu, ko mēs nepiedzīvojām iepriekšējos uzliesmojumos,” teica Čana, brīdinot par augstu slimības tālāku izplatīšanās risku. ASV Miera korpuss paziņojis, ka atsauc simtiem brīvprātīgo no Gvinejas, Libērijas un Sjerraleones, bažījoties par nāvējošā Ebolas vīrusa izplatību Rietum­āfrikā. Eiropas Savienība esot nodrošinājusies ar aprīkojumu un gatava novērst Ebo­las vīrusa izplatīšanos ES dalībvalstīs, ja no Rietumāfrikas, kur no tā jau miruši simtiem cilvēku, vīruss nonāks Eiropas teritorijā, atsaucoties uz “informācijas avotu” ES aprindās, ziņo izdevums “EUobserver”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Asiņainais karš Ukrainā ,Gazā ,Lībijā var vērsties plašumā ,kad uzmanība pievērsta nāvējošam vīrusam, attiecīgo valstu specdienesti saņēmuši jaunu iedarbīgu ieroci.

Draugiem Facebook Twitter Google+