×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
8. septembris, 2015
Drukāt

Sestdien Aizputē risināsies pirmā Kultūras diena

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Anna Egliņa.

Septembra otrajā sestdienā, 12. septembrī, pirmo reizi norisināsies Kultūras diena Aizputē, portālam LA.lv pastāstīja projekta autore, pianiste Agnese Egliņa.

Visas dienas garumā Aizputes iedzīvotājiem un viesiem tiks piedāvāta raiba kultūras programma – tā būs gan ērģeļmūzika, gan kora mūzika, kamermūzika un crossover jeb starpžanru mūzika, skanēs arī operešu melodijas, tiks svinēta Raiņa simtpiecdesmitgade un piedāvāts ielūkoties mūziķa profesijā no otras puses. Pieci notikumi piecās dažādās norises vietās ar kopīgu moto: “Ieklausies! Sadzirdi iedvesmu!”

Kultūras dienu Aizputē jau plkst. 10 rītā atklās ērģeļmūzikas koncerts Svētā Jāņa Evaņģēliski Luteriskajā baznīcā, kas ir viens no Kurzemes senākajiem dievnamiem, iekļauts Eiropas kultūras mantojuma sarakstā, un, kā vēstī rakstiskie avoti, pirmais svētnams tur uzbūvēts jau tālajā 1254. gadā. Vairāk kā simt gadu vēsture ir arī baznīcā esošajam instrumentam – 1904. gadā būvētajām vācu firmas Sauer ērģelēm –, uz kura muzicēs aizputnieks – ērģelnieks un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors Tālivaldis Deksnis. Programmā ērģeļmūzika no Baha līdz Vaskam, bet koncerta skanējumu krāšņos Aizputes Mūzikas skolas koris diriģentes Artas Kangīzeres vadībā.

Savukārt plkst. 12 darbnīcu un rezidenču centrs “Serde” aicina uz radoši muzikālu pasākumu ar nosaukumu “Āboļošana. Rainis. Lielais Slinkums. Sauleszaķēnu dejas”, kurā radošās un atvērtās domāšanas centrs “Serde” kopā ar Kultūras dienas idejas autori Agnesi Egliņu un viņas draugiem piedāvās gan neparastas radošās darbnīcas, gatavojot mūzikas instrumentus no dārzā un mājās atrodamā, gan iepazīstinās ar latviešu komponistu kamermūziku, kas rakstīta ar šīgada jubilāra Raiņa dzeju.

Plkst. 14 Aizputes jauniešu Ideju mājā – “Sarunas par mūziku ar mūziku”. Ko dara ērģelnieki, komponisti, pianisti, diriģenti, ģitāristi un operas dīvas? Kā aizrit viņu ikdiena? Un cik līdzīgi vai atšķirīgi mums tie dzīvo? Radošajā Ideju Mājas vidē radošu un atraisītu diskusiju veidos turienes aktīvie un zinātkārie jaunieši, uzdodot dažnedažādus jautājumus jauniem un jau pieredzējušiem mūziķiem par to, kā tas ir, būt profesionālam mūziķim, kā mūsdienās radošo profesiju pārstāvis var izdzīvot tik daudzu un dažādu amatu jūklī, kas rada vislielāko gandarījumu. Stāstījumu krāšņos arī muzikālas intermēdijas, stāsta Egliņa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+