×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
9. septembris, 2014
Drukāt

Sestdien Jūrkalnē aicina Ābolu balle

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Sausums un karstums, kaitēkļi un tirdzniecības embargo nav šķērslis, lai arī šogad Jūrkalnē celtu godā ābolus un svinētu ražas svētkus, tādēļ sestdien, 13. septembrī, plkst. 11 Jūrkalnes Ugunspļavā sāksies Ābolu balle, portālam LA.lv pastāstīja Ventspils novada pašvaldības informatīvā izdevuma “Ventspils Novadnieks” redaktore Marlena Zvaigzne.

Ābolu balles centrālais notikums ir sulas spiešana, tādēļ jūrkalnieši un pagasta viesi tiek aicināti vest ābolus no saviem dārziem uz Ugunspļavu, kur “Pūres Dzirnu” mobilā sulas spiede tos palīdzēs sasmalcināt, izspiest sulu, kā arī piedāvās sulu pasterizēt un pildīt pakās, stāsta Zvaigzne.

Tāpat pasākuma apmeklētāji varēs piedalīties ābolu spēlēs – to ātrēšanā, mērķī mešanā, žonglēšanā un citos konkursos. Ābolu ballē skanēs mūzika, būs dažādi pārsteigumi. Tirgotāji piedāvās ar āboliem saistītus produktus – koku stādus, ābolmaizes, pankūkas un vīnu.

Pasākuma norises vieta Ugunspļava atrodas līdzās Jūrkalnes baznīcas ābeļdārzam, ko iepriekšējos gadus veidojuši Ābolu balles viesi. Suitu prāvests Andris Vasiļevskis pauž gandarījumu, ka kopīgiem spēkiem pabeigta ābeļdārza stādīšana: “Tagad rudeņos gaidām Jūrkalnes draugus, lai nogaršotu ābolus un priecātos par darba rezultātiem, jo pirmās ābelītes jau devušas ražu.”

Ābolu balle, kā informē viens no pasākuma organizētājiem, biedrības “Vēju sēta” pārstāvis Uģis Dadzis, būs pēdējā diena, kad “Zaķu krogā”, krodziņā “Rīva” un viesu nama “Imantas” restorānā varēs apskatīt Jūrkalnes starptautiskā mākslas plenēra izstādes darbus. Savukārt Ugunspļavai blakus esošajā “Pilsberģu krogā” sestdien plkst. 15 notiks Baibas Dronkas personālizstādes atklāšana.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+