×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
5. maijs, 2015
Drukāt

Latvijas Stādu parāde rāda cilvēku pirktspējas kāpumu (5)

Foto - Uldis GraudiņšFoto - Uldis Graudiņš
Uzziņa

Visvairāk pirkto stādu TOP 10*
Dzīvžogi
Vīnogas
Kolonnābeles
Rododendri
Kapu stādi
Flokši
Spirejas
Grimoņi
Avenes
Zemenes
* Pēc "Latvijas Avīzes" aptaujas

Divpadsmitajā Latvijas Stādu parādē Siguldā, kur aizvadītajās brīvdienās piedalījās vien Latvijas stādu audzētāji, kopskaitā 160, ar saviem stādiem, pārspēts apmeklētāju rekords – tur pabijuši vairāk nekā 50 tūkstoši, ziņo pasākuma rīkotāji. Īpaši daudz bija viesu no Igaunijas un Skandināvijas valstīm.

Jāpiekrīt stādaudzētavas “Pīlādži” saimniekam Jānim Zilveram, ka Stādu parāde Siguldā lielā mērā pārvērtusies par Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā ik gadus notiekošā amatnieku gadatirgus līdzinieku. “Cilvēki jau zina, kad un kur svētki notiks, un bez īpašas reklamēšanas tos labprāt apmeklē, tostarp arī citu valstu viesi,” uzskata J. Zilvers.

Patiešām, divas dienas Siguldas Svētku laukumā, kas bija nodots stādu audzētāju un amatnieku rīcībā, virmoja īpašs svētku noskaņojums, kas veidojas pircējam nepastarpināti tiekoties ar audzētāju. Stādu parāde Siguldā nu jau ceturto gadu pēc kārtas ir viens no pirmajiem pasākumiem, kas atklāj dārzkopības sezonu. Jāprecizē, ka šeit parasti ierodas cilvēki, kas stādus pērk galvenokārt savam priekam, nevis komerciāliem mērķiem.

Parādes rīkotāji – Latvijas Stādu audzētāju biedrība – arī šajā gadā bija parūpējušies par interesantu koncertprogrammu abām pasākuma dienām. Bija padomāts arī par mazajiem apmeklētājiem, iesaistot viņus konkursos. “Ik gadu Stādu parādes dienās ir labs laiks. Arī šajā gadā,” gadatirgus pirmajā dienā teica Dace Rosicka, viena no pasākuma rīkotājām. Otrajā dienā gan ik pa brīdim rasināja lietus, aptuveni pulksten 16 sākās īsts gāziens, tomēr apmeklētāju neesot bijis mazāk kā pērn.

Gadatirgus ik dienu sākās ar Ētikas komisijas, ko vada Nacionālā botāniskā dārza direktors Andrejs Svilāns, apgaitu. Tās mērķis – iespēju robežās noskaidrot, vai dalībnieki pārdod vien Latvijā audzētus stādus. A. Svilāns teic, ka šajā gadā pārkāpumu neesot bijis kā dažu gadu agrāk, kad strikto prasību pārkāpējiem gadatirgus bija jāatstāj.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Stādu tirgus bija patiesi labs un izdevies!! Patiess prieks par mūsu foršajiem dārzniekiem! Liels lūgums kultūras programmas organizatoriem nākamajam gadam – lūdzams, tā saukto, kultūras programmu tomēr viedot ar lielāku atbildību un gaumi. Tas, kas izkanēja šogad bija patiešām ausīm traumējoši.
    Paldies!

  2. pastaisitu uudenainu saldejumu,…vismaz partikas preces graujosas…su….i

  3. dullais pastnieks Alfrēds Atbildēt

    Vajadzētu tikai citu vietu izvēlēties. Citādi stādi līdz mašīnai jānes divi kilometri. Visa Sigulda mašīnu pilna! Tā iemesla dēļ šogad daudz ko nenopirku, lai gan gribējās.

  4. Pasākums lielisks, bet to ļaužu tik daudz, ka brīžam grūti pakustēties no vietas, kur nu vēl ko nopirkt. Domāju, ka organizatori to saprata un nākotnē kaut ko izdomās. Lai veicas!

  5. Jauks pasākums,taču nepatika,ka ir audzētāji ar 3 un vairāk tirdzniecības vietām,tas traucē daudzveidībai.

Draugiem Facebook Twitter Google+