Dabā
Laika ziņas

Siltākā no brīvdienām būs pirmdiena0

Foto: Shutterstock

Sestdien un svētdien Latvijā palielināsies mākoņu daudzums, kļūs vēsāks un vietām uzlīs, savukārt Otrajās Lieldienās laiks būs saulaināks un siltāks, liecina jaunākās laika prognozes.

Nokrišņu būs maz un tikai vietām, visā valstī turpināsies sausums un saglabāsies augsta ugunsbīstamība. Lielākās cerības sagaidīt lietu prognozētas Latgalē.

Pūtīs lēns līdz mērens mainīga virziena vējš. Gaisa temperatūra sestdien un svētdien nav gaidāma augstāka par +16 grādiem, daļā piekrastes tā saglabāsies zem +10 grādiem. Minimālā gaisa temperatūra naktīs būs no -2 līdz +7 grādiem.

Pirmdienas pēcpusdienā saule gaisu sasildīs līdz +16..+20 grādiem, vēsāk būs vietām piekrastē.

Saskaņā ar pašreizējo “Global Forecast System” prognozi pēc Lieldienām pastiprināsies dienvidaustrumu vējš, gaisa temperatūra nedaudz paaugstināsies un pārsvarā saglabāsies saulains laiks.

Lielā piektdiena būs saulaina un silta, vēsāks laiks saglabāsies piekrastē

Piektdien Latvijā aizvien būs ļoti sauss un saulains laiks, vēsāks un nedaudz mitrāks gaiss saglabāsies piekrastē, prognozē sinoptiķi.

Caurspīdīgiem mākoņiem pārklājot debesis, valsts austrumos saule būs blāvāka.

Pūtīs lēns līdz mērens ziemeļu, ziemeļrietumu vējš. Gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +15..+19 grādiem, piekrastē – līdz +9..+14 grādiem.

Rīgā pūtīs dzestrs ziemeļu, ziemeļrietumu vējš, maksimālā gaisa temperatūra gaidāma no +9 grādiem jūras piekrastē līdz +16 grādiem pilsētas dienvidos.

Laikapstākļus nosaka anticiklons. Atmosfēras spiediens 775-777 dzīvsudraba staba milimetri jūras līmenī.

Saglabājoties augstai ugunsbīstamībai, iedzīvotāji aicināti ievērot īpašu piesardzību, rīkojoties ar uguni.

Gaisa temperatūra saullēktā vietām noslīdējusi līdz -3 grādiem

Piektdienas saullēktā gaisa temperatūra Latvijā ir -3..+4 grādi, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

Trīs grādu sals reģistrēts vairākās vietās Vidzemē, kā arī Daugavpils novērojumu stacijā. Vietām Kurzemē gaiss atdzisis līdz -2 grādiem.

Vēja tikpat kā nav. Debesis skaidras, Vidzemi no ziemeļiem sasniedz caurspīdīgi mākoņi.

Saistītie raksti

Rīgā skaidrs rīts, dominē bezvējš, gaisa temperatūra saullēktā no -2 grādiem dažviet piepilsētā līdz +3..+4 grādiem pilsētas centrālajā un ziemeļu daļā.

Maksimālā gaisa temperatūra ceturtdien Latvijā bija +8..+16 grādi piekrastē un +16..+20 grādi pārējā valstī.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 18.aprīlī bija +26 grādi Francijā. Norvēģijā un Zviedrijā gaiss vietām iesila līdz +20..+21 grādam. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz piektdienu -11 grādi kalnos Norvēģijas dienvidos.

LA.lv