Mobilā versija
-0.3°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
20. augusts, 2014
Drukāt

Sīrijas ķīmiskie ieroči iznīcināti

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV prezidents Baraks Obama paziņojis, ka Sīrijas ķīmiskie ieroči, kas atradās uz ASV kuģa Vidusjūrā, ir iznīcināti. Baltā nama paziņojumā teikts, ka tādējādi tuvināts starptautiskās sabiedrības mērķis neļaut Sīrijas prezidenta Bašara Asada režīmam izmantot ķīmisko arsenālu pret sīriešu tautu.

Obama piebilda, ka ASV turpinās uzraudzīt Sīriju, lai nodrošinātu, ka Damaska pilda savu solījumu un likvidē arī ķīmisko ieroču ražotnes. Sīrija piekrita atteikties no sava ķīmisko ieroču arsenāla atbilstoši ANO atbalstītajam līgumam, kas tika panākts ar ASV un Krievijas starpniecību. Šī vienošanās tika panākta pēc pērn 21. augustā Damaskas pievārtē notikušā ķīmisko ieroču uzbrukuma, kurā dzīvību zaudēja aptuveni 1400 cilvēku. Uzbrukumā tika izmantota zarīna gāze.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+