×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
3. marts, 2014
Drukāt

Permanentais grims uzacīm. Kas jāzina pirms procedūras

Foto - Stock.XCHINGFoto - Stock.XCHING

Mani interesē permanentais grims uzacīm, tāpēc ar jūsu žurnāla starpniecību vēlos noskaidrot, kur šo procedūru ir iespējams izdarīt un kuri sertificēti meistari ar to nodarbojas! Kādas ir aptuvenās izmaksas, un kā pēc tam uzacis jākopj? 
Una

Permanentais grims ļauj pārveidot uzacu, acu un lūpu līnijas atbilstīgi klienta iecerēm, labot un izlīdzināt sejas defektus. Procedūras laikā, izmantojot speciālu aparātu, ādā tiek ievadīts krāsas pigments. Permanentais grims nav ikdienas grima aizstājējs, nav arī tik uzkrītošs un netiek veidots atbilstīgi modes tendencēm. Tā uzdevums ir pilnveidot un koriģēt sejas vaibstu līnijas, padarot tās klasiski pareizas un pieskaņojoties sejas pantiem. Šis grims saglabājas 3–5 gadus. Tomēr samērā sarežģītā procedūra noteikti jāuztic zinošam meistaram. Diemžēl nav garantijas, ka permanentais grims jau ar pirmo reizi izdosies tieši tāds, kādu klients iecerējis. Iespējams, būs jāveic vēl vairākas korekcijas, lai iegūtu vēlamo rezultātu.

Kur veikt permanento grimu


Latvijā patlaban ir ļoti plašs permanentā grima piedāvājums, tomēr visprātīgāk būtu to veikt skaistumkopšanas salonā, nevis mājas apstākļos (daži meistari strādā mājās). Var meklēt salonu, kas atrodas izdevīgākā atrašanās vietā, un to iespējams izdarīt internetā, ievadot meklētājā atslēgvārdus – permanentais grims/saloni/meistari. No zināmākajiem skaistumkopšanas saloniem Latvijā šo procedūru piedāvā “Kolonnas” salonos, “Saules”, “Long Liner”, “Gloria”, “Galateja” salonos un citur.

Skaistumkopšanas salona “Gloria” vadītāja un permanentā grima sertificēta meistare Baiba Arāja stāsta: – Svarīgākais ir nevis salons, bet gan izvēlētais meistars un saskarsme ar šo cilvēku. Ir ļoti svarīgi, lai jūs ar meistaru labi saprastos un pirms procedūras pārrunātu visu būtisko.

Cik droša ir procedūra? 


Diemžēl Latvijā neeksistē vienota datubāze, kurā būtu reģistrēti visi skaistumkopšanas speciālisti, kas saņēmuši permanentā grima meistara sertifikātu. Katra skola, kurā mācās šā grima meistari, izdod savu sertifikātu vai diplomu.

– Jums ir tiesības lūgt meistaram uzrādīt sertifikātu vai diplomu, kas apliecina viņa prasmes permanentajā grimā, tomēr ar to vien nepietiek. Labam speciālistam vajadzētu būt vismaz divu gadu pieredzei konkrētajā jomā. Par prasmīgu meistaru var kļūt, vienīgi daudz strādājot. Permanentajam grimam jābūt pilnīgi drošam un nekaitīgam veselībai. Taču, ja to veic iesācējs, kam trūkst praktiskās pieredzes, turklāt mājas apstākļos ar nezināmas izcelsmes aparātu (piemēram, lietots aparāts iegādāts kādā interneta veikalā Ķīnā), iespējams nodarīt kaitējumu. Tad iegūtais rezultāts, visticamāk, būs jālabo pieredzējušam meistaram, un tas klientam prasīs gan finanses, gan pacietību. Vislielāko kaitējumu veselībai var radīt adatas, kas tiek izmantotas, lai ievadītu krāsu. Ir atļauts lietot tikai vienreizējos instrumentus! Pretējā gadījumā iespējama inficēšanās gan ar HIV, gan hepatītu, – stāsta Baiba Arāja.

Galvenais – ļaut sadzīt


Meistare stāsta, ka pēc permanentā grima procedūras uzacis īpaši nav jākopj. Galvenais – ļaut tām sadzīt dabiskā veidā. Reizi pa reizei, lai neveidotos cieta un bieza krevele, viņa iesaka ļoti plānā kārtiņā uzsmērēt mīkstinošu krēmu. Divas nedēļas pēc procedūras nevajadzētu iet saunā, apmeklēt baseinu, solāriju un sporta nodarbības. Pēc permanentā grima uzacu matiņi aug un ir tādā pašā krāsā kā pirms tam. Neraugoties uz to, ka būs veikta procedūra un iekrāsotas uzacu līnijas, tik un tā vajadzēs koriģēt matiņu augšanu un, iespējams, laiku pa laikam piekrāsot matiņus, lai tie neatšķirtos no permanentā grima pamatkrāsas.

Svarīgi


Permanento grimu neiesaka veikt:


› grūtniecības laikā, zīdīšanas periodā;

› menstruāciju laikā (procedūra būs ļoti sāpīga);

› lokāla dermatīta gadījumā;

› akūtā herpes vīrusa stadijā;

› rētu stabilizācijas stadijā;

› ķīmijas/staru terapijas kursa laikā;

› lāzera terapijas/epilācijas kursa laikā;

› skābju pīlinga procedūru kursa laikā.

Uzziņa


Par uzacu permanento grimu jāmaksā 55–150 eiro. Cena ir atkarīga gan no meistara pieredzes, gan salona prestiža.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+