×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
29. oktobris, 2012
Drukāt

Slovēnijā rīkos demonstrāciju pret taupības pasākumiem

Foto - AFPFoto - AFP

Slovēnijas lielākās arodbiedrības 17. novembrī organizēs demonstrāciju, lai protestētu pret valdības īstenotajiem taupības pasākumiem, kuru dēļ pasliktinājusies iedzīvotāju labklājība.

“Strādājošie, pensionāri un sociālās palīdzības saņēmēji maksā par valdības kļūdām,” sacīja Slovēnijas neatkarīgo arodbiedrību alianses vadītājs Dušans Semoličs. Neilgi pēc nākšanas pie varas Slovēnijas premjerministra Janeza Janšas (attēlā) valdība pieņēma taupības pasākumu paketi, kas iekļauj astoņu procentu algu samazinājumu valsts sektorā strādājošajiem, kā arī pensiju un sociālo pabalstu samazināšanu. Turklāt nākamgad valdība iecerējusi apcirpt sabiedriskajā sektorā strādājošo algas vēl par pieciem procentiem.

Slovēnija, kas iestājās eiro zonā 2007. gadā, atrodas uz finanšu satricinājumu sliekšņa, jo tās banku sektoru ir smagi skārusi parādu krīze eirozonā. Pastāv bažas, ka šai valstij vajadzēs prasīt Eiropas Savienībai naudu, lai glābtu savu ekonomiku no bankrota. Visas lielākās reitingu aģentūras vasarā pazemināja Slovēnijas reitingus, un premjerministrs Janša jūnija beigās brīdināja, ka Ļubļanai vajadzēšot lūgt starptautisku aizdevumu, ja opozīcija neatbalstīs viņa centienus īstenot reformas. Reitingu aģentūra “Moody’s” jūlija nogalē par vairākām pakāpēm pazemināja arī triju Slovēnijas lielāko banku reitingus un norādīja, ka slovēņu kredītiestādes kapitalizācijas ziņā ir vājākās Centrālajā un Austrumeiropā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+