Praktiski
Rokdarbi

Smalki tamborēti pirkstaiņi – gan ikdienai, gan svētkiem0

Foto-Ināra Klauģe

Katrai no mums dzīvē pienāk svarīga svētku reize, kurā gribas izskatīties īpaši pievilcīgi. Smalki tamborēti pirkstaiņi tērpam piemērotā krāsā būs skaists un vienreizīgs aksesuārs.

Šādu pirkstaiņu darināšanai var izmantot smalku kokvilnas vai zīda diegu, nr.1 tamboradatu.

Tamborēšanu sāk no pirkstiem, notamborē 8 gaisa cilpiņas un savieno aplī ar savienojuma stabiņu. Tālāk turpina arku tamborēšanu no 3 gaisa cilpiņām un savienojuma stabiņu aiz tām pa apli. Tā tamborējot, sanāk katram pirkstam cilindrs pēc formas.

Vispirms iztamborē rādītājpirksta un vidējā pirksta cilindrus. Kad pirmie divi gatavi, tad tos savieno kopā un pa apli notamborē divas rindas ar tām pašām arkām.

Nākamo pirksta cilindru pievieno klāt vidējam un notamborē apkārt visiem trim pirkstu cilindriem divas reizes. Neaizmirstiet par mērīšanu tamborējot!

Pievieno mazā pirksta cilindru klāt un tad tamborē apkārt jau delnai līdz lielajam pirkstam.

Pēdējo pievieno lielā pirksta cilindru un turpina tamborēt apkārt delnai līdz vajadzīgajam garumam.

Šādā veidā var tamborēt līdz vēlamajam garumam, bet var nobeigt darbiņu, notamborējot vēl valnīti. Dotajā paraugā valnītis tamborēts ar vēdeklīšiem.

Valnīša pirmo rindu tamborē šādi: no viena valdziņa tamborē divus stabiņus ar diviem apmetumiem, piecas gaisa cilpiņas, izlaiž piecus valdziņus un sestajā atkal turpina tāpat kā iesāka, tā līdz rindas galam, kur iztamborē piecas gaisa cilpiņas un savieno ar savienojuma stabiņu.

Otrā rinda: vēlreiz ar savienojuma stabiņu pievienojas arkai un tajā tamborē divus stabiņus ar diviem apmetumiem, trīs gaisa cilpiņas starpā un divi stabiņi ar diviem apmetumiem.

Nākamajā arkā: divas gaisa cilpiņas, viens stabiņš ar diviem apmetumiem, divas gaisa cilpiņas. Tā turpina līdz rindas beigām atkārtojot.

Nākamās desmit rindas tamborē visas vienādi: arkā ievienojas ar savienojuma stabiņu šajā un visās pārējās rindās, arkā tamborē jau trīs stabiņus ar diviem apmetumiem, trīs gaisa cilpiņas starpā, trīs stabiņi ar diviem apmetumiem.

Nākamajā arkā: divas gaisa cilpiņas, viens stabiņš ar diviem apmetumiem, divas gaisa cilpiņas, tā turpina, kamēr tiek līdz vajadzīgajam valnīša garumam.

Kad pirmais pirkstainis gatavs, tādā pašā veidā darina otro pirkstaini.

Kad darbiņš padarīts, var izrotāt ar ziediņiem, pērlītēm un mežgīnēm.

Esiet skaistas, elegantas, sievišķīgas svētkos un ikdienā!

LA.lv