Sports
Citi sporta veidi

Šmēdiņš/Samoilovs un Pļaviņš/Točs zaudē PK četru zvaigžņu posma astotdaļfinālā0

FIVB.COM

Latvijas vadošie pludmales volejbola dueti Jānis Šmēdiņš/Aleksandrs Samoilovs un Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs sestdien Čehijas pilsētā Ostravā cieta zaudējumus Pasaules kausa (PK) četru zvaigžņu turnīra astotdaļfināla cīņās, dalību turnīrā noslēdzot dalītā devītajā vietā.
Šmēdiņš un Samoilovs, kuriem turnīrā bija 11.numurs, divos setos ar 0-2 (15:21, 12:21) kapitulēja Nīderlandes volejbolistiem Aleksandram Broiveram un Robertam Mēuvsenam, kuri ir izlikti ar trešo numuru.

Tikmēr Pļaviņš/Točs, kuriem bija 13.numurs, sīvā cīņā ar 1-2 (16:21, 21:16, 12:15) zaudēja Vācijas sportistiem Jūliusam Tolem un Klemensam Vikleram, kuri izlikti ar 30.numuru.

Šmēdiņš/Samoilovs savā mačā īsti nespēja izrādīt līdzvērtīgu pretestību, jo abos setos nīderlandieši gana ātri ieguva pārsvaru. Pirmajā setā Šmēdiņš/Samoilovs, esot iedzinējos ar 10:14, spēja gūt divus punktus pēc kārtas, tomēr pēc tam Broivers/Mēuvsens atkal atrāvās, panākot 18:12 savā labā, beigās droši uzvarot setu.

Savukārt otrajā setā nīderlandiešu pārākums bija vēl izteiktāks, viņiem sasniedzot ceturtdaļfinālu.

Broivers un Mēuvsens ir 2016.gada Riodežaneiro olimpisko spēļu bronzas medaļnieki un 2013.gada pasaules čempioni, bet pērn Jūrmalā viņi izcīnīja arī Eiropas čempionāta bronzas medaļas.

Tikmēr Pļaviņš/Točs savā mačā pirmajā setā nokļuva iedzinējos ar 2:5 un 7:11. Pēc tam viņi gan spēja samazināt starpību līdz diviem punktiem 13:15, tomēr izglābties nespēja. Savukārt otrajā setā latvieši jau bija nedaudz labāki, panākot izlīdzinājumu mačā. Izšķirošais sets bija ļoti sīvs, tā beigās, esot iedzinējos ar 12:13, Pļaviņam un Točam pieļaujot kļūdas, kas ļāva vāciešiem gūt uzvaru.

Jau ziņots, ka Šmēdiņš/Samoilovs apakšgrupu turnīrā izcīnīja divas uzvaras, uzreiz iekļūstot astotdaļfinālā, kamēr Pļaviņš/Točs priekšsacīkstēs uzvarēja vienā no diviem mačiem, bet piektdien izcīnīja panākumu pirmajā izslēgšanas turnīra kārtā, tiekot astotdaļfinālā.

Tāpat vīriešu sacensībās neveiksmīgi kvalifikāciju aizvadīja Kristaps Šmits un Mihails Samoilovs, kā arī Toms Šmēdiņš un Haralds Regža, abiem duetiem piedzīvojot neveiksmes atlases pirmajā kārtā.

Savukārt Latvijas pludmales volejbolistes Tīna Laura Graudiņa un Anastasija Kravčenoka aizkļuva līdz izslēgšanas spēlēm, taču zaudēja to pirmajā kārtā, sacensības noslēdzot dalītā 17.vietā.

Pirms tam šonedēļ sieviešu turnīra kvalifikācijas barjeru nepārvarēja Marta Ozoliņa un Agnese Caica, ko izdevās paveikt Graudiņai/Kravčenokai.

Šī turnīra sacensību formāts paredz, ka katrs pāris apakšgrupā aizvadīja divas spēles – vispirms savā starpā tikās grupas pirmā un ceturtā, kā arī otrā un trešā komanda, bet pēc tam spēkus samēroja abu maču uzvarētāji, kā arī zaudētāji. Abās spēlēs uzvarējusī komanda automātiski sasniedza izslēgšanas turnīra otro kārtu, vienības, kas guva pa vienai uzvarai, iekļuva izslēgšanas sacensību pirmajā kārtā, bet abos mačos zaudējušajam pārim sacensības noslēdzās. Šāds sacensību formāts daļā Pasaules kausa posmu tika ieviests pērn.

Pirms iepriekšējās sezonas notika izmaiņas Pasaules kausa posmu gradācijā. Nozīmīgākajām sacensībām – pasaules čempionātam, “Major” posmiem un sezonas noslēguma finālturnīram – piešķirtas piecas zvaigznes, “Grand Slam” posmiem – četras zvaigznes, kamēr zemāka līmeņa turnīriem no vienas līdz trim zvaigznēm.

LA.lv