×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
23. augusts, 2012
Drukāt

Smiltsērkšķim aizmetas ziedi, bet augļu nav

Foto-LETAFoto-LETA

“Pērnruden smiltsērkšķim bija pirmā raža. Arī šopavasar aizmetās ziedpumpuri, bet tā arī palika – ne īsti sakaltuši, ne uzplaukuši. Kas vainas?
” Gerda Ozola Rīgā

 

Pavasarī visā Latvijā smiltsērkšķiem bija labvēlīgi apputeksnēšanās apstākļi, un komercdārzos šoruden gaidāma tikpat bagātīga raža kā pērn – apgalvo Smiltsērkšķu audzētāju apvienības vadītājs Andrejs Brūvelis. Viņš uzsver, ka Latvijā audzētajām smilts­ērkšķu šķirnēm ziedpumpuri neapsalst ziemā, nedz arī pavasara salnās – augi ir izturīgi, piemēroti mūsu klimata apstākļiem. Novērots, ka ziedēšanai netraucē pat -7 °C sals. Salizturībā ziedi var sacensties pat ar kārkliem…

Ja sievišķajam smiltsērkšķu krūmam nav aizmetušies auglīši, bet lapas ir veselīgas, tas nozīmē, ka nav notikusi apputeksnēšanās. Ja vējš ir pārnesis vīrišķos putekšņus, parasti jau maija beigās izveidojas zaļi, tikko saskatāmi augļu bumbulīši. Tāpēc ieteicams pārbaudīt, vai nav saslimis apputeksnētājs – vīrišķais augs (varbūt tam uz saknēm izveidojušies nelieli, melni plankumi). Ja kāda slimība būtu uzmetusies sievišķajam krūmam, arī pats augs izskatītos slikti: piemēram, ar pelēcīgām, sīkām vai sačokurotām, pirms laika birstošām lapām.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+