Sports
Basketbols

Šneps: Igauņi laicīgi samaksā par dalību, latviešiem ir milzīga nenoteiktība4


Edgars Šneps
Edgars Šneps
Foto: LETA

Nodokļu reformas dēļ ziedojumu kritums sportam ir dramatisks un šo var uzskatīt par tādu pašu krīzi, kāda bija pirms desmit gadiem, “LA” atzina Latvijas Basketbola savienības ģenerālsekretārs Edgars Šneps.

Otrdien Esplanādē notiks iniciatīvas “Es atbalstu sportu” atklāšana, kurā sporta funkcionāri, treneri un sportisti pievērsīs uzmanību samilzušajām problēmām nozarē, no kurām aktuālākā – valdības realizētās nodokļu reformas dēļ uzņēmumiem krietni zudusi motivācija ziedot nevalstiskajām organizācijām.

“Visgrūtāk saprotamais, ka nav kompensācijas mehānismi. Reinvestētās peļņas neaplikšana ar nodokli ir apsveicama, bet mēs lūdzām jau pirms gada padomāt, kādi būs zaudējumi un kā to kompensēt. Neviens no valdības neko nav pateicis,” uzsvēra Edgars Šneps.

“Ziedojumu kritums salīdzinot ar pērnā gada pirmo pusi ir 40 procenti un būs vairāk,” viņš turpināja. “Ko tas praktiski nozīmē? Jūnijā aizņēmāmies naudu, lai apdrošinātu Dāvi Bertānu, nezinot, kā to finansēsim. Otrs piemērs – ar ziedojumu palīdzību bieži varējām nofinansēt mazāk komerciālas programmas, piemēram, jauniešu izlases. Šogad U-16 un U-18 komandas tika uz pasaules čempionātu, tāpēc nākamajā vasarā būs par divām izlasēm vairāk. Tātad gadā, kad būs visvairāk izlašu, mums būs vismazākās iespējas tās nodrošināt. Būsim spiesti rīkoties tāpat kā šogad ar 3×3 Eiropas sieviešu čempionātu – spēlētājas uz kvalifikācijas posmu aizbrauca bez gatavošanās, izdevās vienoties, ka viņām palīdzēs Sabīne Niedola. Brīnumi nenotika, uz finālu netika, bet puiši, kas daudzus gadus spēlējuši kopā – tika. Jo mazāk naudas, jo mazāk trenēsimies.”

Visvairāk finansiālās problēmas jūtot klubi. “No pagājušā gada klubu kopējais parāds LBL ir virs 60 tūkstošiem eiro. Tagad būs apvienotā Igaunijas un Latvijas līga, 50 procenti jeb 3600 eiro no dalības maksas bija jāiemaksā uz pieteikšanās brīdi un to paveica visas septiņas igauņu un tikai divas latviešu komandas. Tā nav summa, kuras dēļ klubs pastāv vai nepastāv, bet labi ilustrē kopējo situāciju basketbolā klubu līmenī. Milzīga nenoteiktība,” norādīja LBS ģenerālsekretārs, uzskatot, ka šobrīd sportā var vilkt paralēles tai krīzei, kas sākās 2008. gada beigās. “Sports jau pastāvēs. Mums šovasar bija labi sasniegumi, bet tas nav brīnums – apakšā ir pamatīgs darbs. Ja turpmāk varēsim gatavoties nevis piecas, bet divas, trīs nedēļas – to varēs just. Gribas strādāt labā līmenī.”

LA.lv
LA
LA.LV
Sports
VIDEO: Krievijas vieglatlēte goda apli veic ar pledu, nevis valsts karogu
6 stundas
LE
LETA
Sports
“TTT Rīga” Eirolīgas pamatturnīrā cīnīsies ar iepriekšējās sezonas čempioni
7 stundas
LE
LETA
Sports
Latvijas U-19 basketbolistes uzvar Pasaules kausa apakšgrupā
8 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
LPA nesteidz atbalstīt apriņķus un “paņem pauzi” līdz augusta vidum
3 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Policijai vēl nav izdevies notvert advokāta Bērziņa slepkavas
2 stundas
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Vēlētāji Ukrainā ir “salikuši visas olas vienā grozā” 1
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Reiram būs jālemj par mutisku aizrādījumu VID vadītājai Jaunzemei. Ministrija skaidro iemeslus
3 stundas
LE
LETA/LA.LV
Pasaulē
Pēc atteikšanās no cūkgaļas diviem bērnudārziem Vācijā vajadzīga policijas aizsardzība
2 stundas