Mobilā versija
+2.2°C
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
22. jūlijs, 2014
Drukāt

Soda valodas likuma pārkāpējus (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Šā gada pirmajos sešos mēnešos Valsts valodas centrs (VVC) konstatējis 1105 administratīvos pārkāpumus.

Kā informē VVC Valodas kontroles reģionālās nodaļas vadītājs Antons Kursītis, pie administratīvās atbildības sauktas 443 personas, no kurām vairāk nekā puse sodīta par valsts valodas nelietošanu profesionālo pienākumu veikšanai nepieciešamajā apjomā.

28% gadījumu lietvedība sākta par preču realizēšanu, nenodrošinot preču marķējumā tulkojumu valsts valodā, savukārt 8% personu sodītas par uzrakstu, izkārtņu, paziņojumu vai citu ziņojumu nesniegšanu valsts valodā. Kopumā VVC ir veicis 2327 valsts valodas lietojuma pārbaudes. Tāpat 2014. gada pirmajā pusgadā saņemti 502 personu iesniegumi par iespējamiem Valsts valodas likuma pārkāpumiem. VVC aicina arī turpmāk iedzīvotājus ziņot par Valsts valodas likuma prasību neievērošanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jā ,jā sarkanie fašisti tāpat kā brūnie fašisti negrib mācīties valsts valodu.Spītējas! Izrāda savu varonību.Nākamais solis – raidīt ārā no Latvijas !

Aplamie apgalvojumi. Pēc intervijas ar Fātimu teoloģe par sievietes lomu islāmā (5)Pēc “LA” publicētās intervijas ar Līgu Fātimu Legzdiņu un “Latviešu mentalitāte sasaucas ar islāmu, prāto konvertīte Līga Fātima” lasītāji uzdeva jautājumus, vai
Draugiem Facebook Twitter Google+