×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
3. jūnijs, 2014
Drukāt

Šodien Liepājā kā Venēcijā

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

Sociālajos tīklos parādījušies attēli ar pārplūdušiem Liepājas ielu skatiem nav fotošopa darbs, taču nav arī iemesla pārmērīgam satraukuma, – portālam LA.lv pastāstīja pilsētas Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

“Priekšpusdienā pilsētā stipri lija, un pārplūduši faktiski ir četri krustojumi, kuros novecojušas notekūdeņu sistēmas dēļ lietusūdens nonāk kopējā sadzīves kanalizācijā,” paskaidroja Štāls. Vienā no šiem krustojumiem intensīvi strādājusi lietusūdens atsūcēji, tāpat pilsētā pastiprināti tīrītas restītes – gulliji – caur kurām ūdens nonāk kanalizācijas sistēmā un kuru caurlaidība samazinās, tām piebirstot ar nobirušajiem ziediem un lietus notriektām lapām, kā arī sadzīves atkritumiem.

Paredzēts, ka vienā no krustojumiem, kas spēcīga lietus laikā mēdz pārplūst – Krūmu un Siļķu ielas stūrī – jau šonedēļ sāksies kanalizācijas sistēmas rekonstrukcija, ko veiks Kurzemes Būvserviss. Darbus apmaksās no ielu uzturēšanas izdevumiem, sacīja Štāls. “Taču spēcīgu lietusgāžu gadījumā šādus īslaicīgus “plūdus” pilnīgi novērst nav iespējams,” viņš piebilda, norādot, ka ikviena sistēma tiek aprēķināta noteiktai vidējai caurplūdei.

Liepājā šorīt patiešām bijušas spēcīgas lietusgāzes ar negaisu, apstiprināja Latvijas Vides, Ģeoloģijas un Meteoroloģijas centra speciāliste Laura Krūmiņa: “Visspēcīgākais lietus bija laikā starp pulksten 11 un pulksten 12, kad nolija 22 milimetri nokrišņu, bet kopumā četrās stundās nolija 30 milimetri nokrišņu, kas ir vidējā divu dekāžu norma.”

Krūmiņa gan piebilda, ka šāds negaiss Latvijā vasaras mēnešos nav nekas neparasts; faktiski katru vasaru kādā vietā vienā diennaktī nolīstot 20-30 milimetri, bet reizi četros gados – 50 milimetri vai vairāk. “Visspēcīgākā lietusgāze piedzīvota 1973. gadā Ventspilī, kad sešās stundās nolija 160 milimetri nokrišņu,” viņa pastāstīja.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+