×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
10. septembris, 2015
Drukāt

Šogad, šķērsojot Vidusjūru, Eiropā ieplūdis milzu skaits – 381 tūkstotis – imigrantu

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Šogad Eiropā, šķērsojot Vidusjūru, ieradies 381 tūkstotis migrantu, liecina ANO Bēgļu aģentūras dati. Ir daudz cēloņu šim migrācijas vilnim, tāpēc bēgļu problēma, visticamāk, būs aktuāla ilgu laiku, LNT ziņām atzīst ārpolitikas pētnieks Toms Rostoks.

Lielākais skaits migrantu Eiropā ierodas no Tuvajiem Austrumiem. Galvenokārt viņi ir no Sīrijas, kur plosās asiņains pilsoņu karš. Šie bēgļi vairs nevēlas uzturēties nometnēs Sīrijas kaimiņvalstīs, tāpēc dodas uz Eiropu. Migranti nāk arī no Afganistānas, kur vietējā valdība cīnās ar talibu nemierniekiem, un afgāņi savā valstī neredz sev nākotni.

Sīrieši un afgāņi Eiropā nonāk pa šādu maršrutu – no Turcijas patvēruma meklētāji dodas uz Grieķiju, tad tālāk jau uz Ungāriju, kuru patlaban jau pārpludinājuši migranti.

Otrs migrantu vilnis nāk no Āfrikas. Lielākā daļa ir no Eritrejas, kur valda nežēlīgs politiskais režīms, kā arī Somālijas un Nigērijas. Migrācijas iemesls ir vardarbība un nabadzība. Problēmas Āfrikā gan nav jaunums, tāpēc daudzi jautā, kāpēc tik liela migrācija uz Eiropu notiek tieši tagad? Uz to atbilde ir meklējama Lībijā. Agrāk patvēruma meklētāji nevarēja tik viegli šķērsot šo valsti, kur valdīja diktators Muamars Kadafi.

Taču pēc Kadafi gāšanas Lībijā valda haoss, un atkal ir vaļā ilgu laiku slēgtais migrācijas ceļš caur Lībiju, lai tālāk dotos uz Itāliju. Tādēļ daudz patvēruma meklētāju ir Itālijā, kas arī pieprasa pārējās Eiropas palīdzību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+