Mobilā versija
+0.9°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
25. novembris, 2013
Drukāt

Spriedīs par marķējumu veselīgai pārtikai

Foto - LETAFoto - LETA

Ar zemkopības ministres Laimdotas Straujumas rīkojumu izveidota darba grupa veselīgu pārtikas produktu ražošanas un patēriņa veicināšanai.

Darba grupā kopā ar Zemkopības ministrijas (ZM), Veselības ministrijas un Finanšu ministrijas pārstāvjiem darbosies arī pārtikas produktu ražotāji, lauksaimnieki, veselības un uztura eksperti. Veselības ministrijas starpnozaru sadarbības nodaļas vadītāja Inga Birzniece teic, ka ministrija, līdzīgi kā Dānijā un Austrijā, ieteiks pārtikas produktu ražošanā aizliegt izmantot taukus un eļļas, kas satur vairāk nekā 2% rūpnieciski ražotās trans­taukskābes. Tāpat svarīgs diskusijas temats būšot PVN likmes samazinājums augļiem un dārzeņiem. Savukārt darba grupas vadītāja ZM valsts sekretāres vietniece Rigonda Lerhe uzsver – vissvarīgākais pēc citu valstu pieredzes izpētes būšot definēt, kas tad ir veselīgs produkts. “Pētīsim arī citu valstu likumos noteiktās cukura, transtaukskābju un sāls pieļaujamās normas,” piebilst R. Lerhe.

Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas izpilddirektore Ligita Turnere teic, ka citu valstu likumos jēdziena “veselīgs pārtikas produkts” neesot. Viņa darba grupas izveidi nosauc par lielu sasniegumu tāpēc, ka “pie viena galda diskutē visas ieinteresētās puses”. L. Turnere skaidro – ES atbildīgās iestādes patlaban pēta maksimāli pieļaujamo transtaukskābju daudzumu, kas nenodarītu kaitējumu veselībai.

Darba grupai sešu mēnešu laikā iecerēts sagatavot papildinājumus Ministru kabineta noteikumos, kas deleģētu ar valdības noteikumiem noteikt maksimāli pieļaujamo rūpnieciski ražoto transtaukskābju daudzumu pārtikas produktos. Šo termiņu gan iespējams pagarināt. Iespējams, ka darba grupas dalībnieki arī vienosies par brīvprātīgās veselīgu pārtikas produktu marķēšanas kārtības izveidi, kas labi darbojas Zviedrijā, Dānijā un Norvēģijā. I. Birzniece gan atzīst – labojumi Ministru kabineta noteikumos varētu stāties spēkā ne agrāk kā 2016. gadā.

Pievienot komentāru

Mazajiem zemniekiem būs 15 000 eiro vienreizējais atbalsts (2)Mazās lauku saimniecības, kuru gada apgrozījums svārstās 2000-15 000 eiro robežās, varēs pretendēt uz 15 000 eiro vienreizējo atbalstu.
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (10)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+