Latvijā
Politika

Starp četriem kandidātiem MK preses sekretāres amatam izvēlas Sabīni Spurķi 1

Publicitātes foto

No pirmdienas, 10. jūlija, darbu Ministru kabineta preses sekretāra amatā uzsāk Sabīne Spurķe, kura izvēlēta atklāta konkursa kārtībā, informē Valsts kanceleja.

Pirms pievienošanās Ministru kabineta komandai S. Spurķe ar komunikācijas jautājumiem strādāja Latvijas Universitātes Komunikācijas un inovāciju departamentā. Vēl iepriekš vairākus gadus strādājusi arī Valsts kancelejā.

S. Spurķe ir ieguvusi maģistra grādu Rīgas Tehniskās universitātes Starptautisko ekonomisko attiecību specialitātē un bakalaura grādu komunikācijas zinātnē, studējot Latvijas Universitātē.

Konkursam kopumā pieteicās pieci pretendenti. Pēc iesniegto dokumentu pārbaudes uz nākamo vērtēšanas kārtu tika virzīti visi, taču viens savu dalību atsauca. Pretendentiem bija jāizstrādā Ministru kabineta sēdē izskatāmo jautājumu komunikācijas plāns, jāpiedalās situācijas simulācijā un jāatbild uz konkursa komisijas pārstāvju jautājumiem. Konkursa komisijas sastāvā bija Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta vadītāja vietniece Ilze Pavlova, Ministru prezidenta padomniece Eva Upīte un Personāla nodaļas konsultante Anita Balode.

Ministru kabineta preses sekretāra galvenie pienākumi ir komunikācijas stratēģijas gatavošana un realizācija par valdības un valsts pārvaldes darbu un pieņemtajiem lēmumiem, ministriju komunikācijas koordinēšana par valdības darba kārtības jautājumiem, valdības līmeņa komunikācijas kampaņu organizēšana par Latvijas un starptautiskajai sabiedrībai aktuāliem valdības lēmumiem un jautājumiem, žurnālistu darba organizēšana Ministru kabineta un Ministru prezidenta pasākumos, kā arī līdzdalība Ministru kabineta un Ministru prezidenta pasākumu organizēšanā.

LA.lv