×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
10. februāris, 2017
Drukāt

Suņu rejas un spēcīga smaka: kādā dzīvoklī bēdīgā stāvoklī atrod astoņus suņukus (8)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs attēls

Vakar, 9.februārī, likumsargi apsekoja kādu dzīvokli Daugavgrīvā, par kuru tika saņemtas vairākas sūdzības. Zinātāji stāstīja, ka dzīvoklī uzturas vairāki neliela auguma suņi, kuri nekad nav vesti pastaigās un, iespējams, tiek turēti antisanitāros apstākļos. No dzīvokļa regulāri bija dzirdamas vairāku suņu rejas un spēcīga ekskrementu smaka, LA.lv uzzināja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).

Ierodoties notikuma vietā, dzīvokļa durvis atvēra kāda sieviete, kura pastāstīja, ka suņi pieder viņas māsai. Suņu saimniece pirms trīs dienām nokļuvusi slimnīcā un lūgusi māsai dzīvniekus pieskatīt un pabarot.

Uz jautājumu vai suņi ir vesti pastaigās, sieviete atbildēja noraidoši, skaidrojot, ka māsas suņi viņai kožot. Noskaidrots, ka arī iepriekš suņi nav vesti pastaigās un, iespējams, ārpus dzīvokļa nav bijuši nekad. Sieviete stāstīja, ka suņi savas dabiskās vajadzības nokārtojot dzīvoklī, bet pēc tam viņa savu spēju robežās cenšas visu sakopt.

Dzīvokļa apsekošanas laikā, konstatēts, ka tajā uzturas vairāki pieauguši toiterjera šķirnes suņi un trīs nesen dzimuši toiterjera šķirnes kucēni, kuri salikti somā. Dzīvoklī bija nekārtība un netīrība. Telpā valdīja spēcīgs ekskrementu smārds. Pieņemts lēmums dzīvniekus no antisanitārās vides izņemt.

Izsaukti veterinārās klīnikas “Dr.Beinerts” darbinieki, kuri drēbju un drazas kaudzēs atrada visus astoņus suņus. Dzīvnieki nogādāti klīnikā.

Par notikušo uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība saistībā ar labturības noteikumu pārkāpumiem.

Pēc RPP rīcībā esošās informācijas visi suņi šobrīd jau atrodas Juglas dzīvnieku patversmē “Labās mājas” kopēju uzraudzībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Vot ja toy šadā laikā vestu laukā tad tas būtu noziegums. Cilvēki mīļie vispirms izlasiet par šķirnes specifiku un tad taisiet sūdus kaimiņiem. Citādi kā smejies kaimiņi regulāri sūdzs PVD, ka suni nebaro esot kaulains, ….. šķirne krievu vēja suns, bet saimniekam katru reizi jātērē savas laiks un nauda lai atrādītoe vetārstam un aiznestu zīmi PVD, ka suns atbilsts šķirnes parasībām un vispār ir LV čempions. Cilvēku stulbumam vienkārši nav likumu. Bet patversmes varēs safabricēt slimības un veiksmīgi izsolīt šķirnes suņus un tak atradīsies tikpat aprobežotiwe kuri pirks šos nelaimīgos saimniekam atņemtos dzīvniekus. Tepat zemāk rakstscik suns savā mīlestībā uzticīgi pie sadegušās mājas gaida savu mirušo saimnieci, bet te indivīdi taisa suņiem stresu atņemot tiem mājas un saimnieku.

  • Varbūt smejies, bet padomā vēlreiz pirms tādās muļķības laist pasaulē – kuras šķirnes specifikā paredzēts astoņus suņus turēt dzīvoklī, kas ož pēc sūdiem ko tu tā piemini un nevest ārā vispār? Ja saimniekam nav laika aizvest suni pie ārsta “atrādīties”, tad kas tas vispār par saimnieku? Es tikai priecātos, ja PVD tā reaģētu un par sūdzībām prasītu izziņu. Turklāt – kura patversme tad rīko izsoli par šķirnes suņiem? Tiešām – cilvēka stulbumam nav likumu – šadi komentētāji ir tā pierādījums. Ceru ka nabaga dzīvniekus nekad neatdos šadiem nožēlojamiem ļautiņiem.

   • Ilga kāda tev daļa gar svešu privātīpašumu? Vai tev viss sakārtots, bērni paēduši, vīrs nemet acis rinķī, vecāki vesali un apkopti utt, pati tīra un pūkaina? Ka savas utis jāmeklē svešā kažaokā? Vai sirdgandarījusms, ka sunim lūst sirds pēc saimnieka? Kā saimniece slimnīcā aiz pārdzīvojumiem var nomirt? Vai skaudība dvēseli nežņaudz?

    • Slimnīcā esošās saimnieces vietā tos stučītājus un atsavinātājus vajadzētu iesūdzēt . Lai nu pašiem nekad negadītos nonākt bezpalīdzīgā situācijā . Un vai polismeņiem kratīšanas orderis bija ?

 2. Kas notiek ar cilvēkiem? Kas tā ir vienaldzība, nežēlība, debīlisms?Naudas kāre ?Normāli cilvēki tā nerīkojas.Tādus gadījumus dzirdam arvien vairāk.Ar dzīvniekiem rīkojas, ka ar nedzīvām lietām. Tas ir drausmīgi.

 3. Kad es rakstīju sūdzību PVD neviens neapsekoja dzīvokli. Tā vēl šodien lielu suni tur iespundētu četrās sienās un neved ārā,pašiem ēst nav ko,neapkurinātā istabiņā,smirdēja pēc dzīvnieka izkārnījumiem,ar suni galā netiek,tas rej dienu un nakti. Kur ir iestādes,kad tiem ziņo? Pat e-pastā neviens no PVD neatbildēja vai bijuši vai nē.

 4. labi,varēs atkal izsolē pardot…

  • Droši. Nebūs ilgi jāgaida . Veterināriem labs biizness – veseli 8 suņi uzreiz. Tad sekos patversmes ,,labās mājas,, asaraini dzejojumi par nabaga suņiem. Iestrādāta sistēma.

Draugiem Facebook Twitter Google+