Mobilā versija
+3.8°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
5. aprīlis, 2016
Drukāt

Svinēs skolotāja, mācītāja un rakstnieka Neikenu Jura 190 gadus

Foto: kocenunovads.lvFoto: kocenunovads.lv

Sagaidot ievērojamā mācītāja, skolotāja un rakstnieka Jura Neikena 190 gadu jubileju, Kocēnu novada Dikļos Dziesmusvētku ekspozīcijas telpās tieši Neikena dzimšanas dienā, 6. aprīlī plkst. 15, atklās viņam veltītu izstādi, LA.lv uzzināja Kocēnu novada domē.

Izstādi, kas tapusi sadarbībā ar Valmieras un Limbažu muzeju, ikviens interesents varēs aplūkot līdz 1. jūnijam. Savukārt svētdien, 10. aprīlī, plkst. 14 Dikļu evaņģēliski luteriskajā baznīcā notiks Jura Neikena piemiņai veltīts dievkalpojums, pastāstīja Kocēnu novada domes pārstāve Eva Eglīte.

Mācītājs, skolotājs un rakstnieks Juris Neikens (1826-1868) ir viena no izcilākajām personībām Latvijas kultūras vēsturē, kurš desmit gadu kalpojis Dikļu evaņģēliski luteriskajā draudzē (1857-1867). Juris Neikens 1864. gada trešajos Vasarsvētkos Dikļos sarīkoja pirmos Dziedāšanas svētkus, sapulcinot kopā sešus vīru korus no Limbažiem, Rūjienas, Mazsalacas, Lielsalacas, Straupes un Dikļiem. Ar Jura Neikena vārdu Dikļos saistītas vairākas vietas – Neikenkalns (Dziedāšanas svētku vieta), Neikena akmens (pusceļā starp baznīcu un mācītājmāju) un arī mācītāja krēsls, kas atrodas baznīcas sakristejā, tiek saukts par Neikena krēslu.

Pievienot komentāru

Diena pēc traģēdijas Maltas lidostā: Aculiecinieces stāstsLidostā Maltā pašlaik joprojām atrodas ap 20 latviešu, gaidot izlidošanu, kas tika atcelts vakar notikušās aviokatastrofas dēļ. Starp viņiem ir arī Maija
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (22)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+