×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
22. maijs, 2012
Drukāt

Taisnojas par 9. maiju bukletā

9maijs

Pēc TV3 ziņotā, ka bukletā “Rīga 2014”, kura mērķis ir reklamēt Rīgu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu 2014. gadā, starp vairākiem ievērības cienīgiem kultūras notikumiem minēta arī 9. maija manifestācija pie Uzvaras pieminekļa, bukleta izdevējs – nodibinājums “Rīga 2014” – vakar skaidroja situāciju. 


 

Uzvaras dienas svinības oficiālajā Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumu programmā neesot iekļautas, bet 9. maijs pieminēts vien mākslinieciskās koncepcijas sakarā.

“Rīgas mentālo kartogrāfiju veido Vecrīgas arhitektūra, Andrejsalas dinamika, Spīķeri, 9. maija manifestācija un dziedoši cilvēki, kas atgriežas no Dziesmu svētkiem,” minēto bulketu citēja TV3. Turpretī “Rīgas 2014” komunikācijas un mārketinga vadītāja Anna Mukha pavēstīja, ka “Rīgas kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas plānošanā nekad nav bijusi, nav un nebūs iekļauta 9. maija manifestācija pie Uzvaras pieminekļa”. Minētā brošūra tikai īsumā stāstot par māksliniecisko koncepciju, un tas neesot tūrisma ceļvedis ar pasākumu programmu. “Stāstot par dažādo Rīgu, par pretmetiem, kādi sastopami dažādās pilsētas apkaimēs, tiek minētas dažādas norises un vietas, fiksējot Rīgas realitātes. Brošūrā neizskan aicinājumi apmeklēt kādas vietas vai pasākumus, tajā netiek nosaukti konkrēti projekti vai programmas pasākumi,” informēja Mukha.

Viņa norādīja, ka “Rīgas 2014” programmas ieceres ir tapušas sešu neatkarīgu ekspertu veidotās mākslinieciskās padomes vadībā un tas ir viens no Eiropas Komisijas nosacījumiem, ka mākslinieciskās programmas veidošanu nedrīkst politizēt.

“Rīga kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsēta nekad nav bijusi un nekļūs par politisko iespaidu laukumu,” uzsvēra “Rīgas 2014” vadītāja Diāna Čivle. Mākslinieciskās padomes sastāvā ir Gints Grūbe, Solvita Krese, Gundega Laiviņa, Diāna Čivle, Aiva Rozenberga, Vita Timermane-Moora un Uģis Brikmanis.

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +16
Alūksne +15.0
Daugavpils +10.7
Saldus +13
Liepāja +11.8
Jelgava +12.9
Ventspils +13.4
Limbaži +13
Madona +8.9
Rēzekne +12
Draugiem Facebook Twitter Google+