×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
2. decembris, 2016
Drukāt

Tapusi muzikāla 21. gadsimta versija trim iemīļotām pasakām

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Tuvojoties Ziemassvētkiem, grupa “Dziļi violets” kopā ar dziedātājām Elzu Rozentāli un Aiju Vītoliņu iedziedājuši trīs latviešu stāstus – “Sprīdītis”, “Pasaka par Vērdiņu”, kā arī “Dullais Dauka”, LA.lv pavēstīja projekta koordinatore Ilona Blaževiča.

Dziesmas ir tautā iemīļoto un teju par folkloru kļuvušo Annas Brigaderes, Kārļa Skalbes un Sudraba Edžus literāro darbu muzikāla un saturiska mūsdienu interpretācija.

Muzikālā apvienības līderis Nauris Brikmanis teic, ka ideja iedziedāt šo darbu muzikālās versijas mūsdienīgā skanējumā dzimusi, kādu vakaru lasot meitai pasakas. “21.gadsimta bērnam ir grūti izprast pasakās pausto vēstījumu, jo laika gaitā valoda ir krietni mainījusies. Lai tajās ievītās dzīves patiesības, kas atspoguļo arī mūsdienu vērtības, aizķertu, pat tik labi zināmus darbus kā “Sprīdītis” vai “Dullais Dauka”, jāizskaidro šodienas vārdiem,” norāda mūziķis.

Dziesmu tekstu autore ir Liene Bērziņa, bet literāros darbus instrumentāli ekranizējis Valters Osis un Nauris Brikmanis. Trim pasakām tapuši arī videoklipi, kuru filmēšana noritējusi uz Valmieras drāmas teātra skatuves, uzburot gada nogalei raksturīgu uzvedumu gaisotni.

“Dziesmas, kuras esam radījuši noteikti nav domātas tikai bērniem. Ziemassvētku gaidīšanas laikā ikvienu aicinām kaut uz mirkli apstāties ikdienas skrējienā un atcerēties par patiesajām dzīves vērtībām. Tās bērnībā esam apguvuši arī caur stāstiem, ko savulaik radījuši Latvijas literatūras dižgari, un kuri ar mūsu palīdzību ieguvuši pavisam jaunu veidolu,” par muzikālo projektu, kas tapis ar Latvijas Mobilais Telefons (LMT) atbalstu, stāsta Aija Vītoliņa, kas iedziedājusi “Pasaku par vērdiņu”.
http://straume.lmt.lv/lv/kultura/kultura/spriditis/5133
http://straume.lmt.lv/lv/kultura/kultura/verdins/5135
http://straume.lmt.lv/lv/kultura/kultura/dullais-dauka/5137

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+