×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
2. jūnijs, 2015
Drukāt

Cik būtiski pašvaldībām ir grozījumi likumā par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā?

Foto - LETAFoto - LETA

Saeima pirmajā lasījumā konceptuāli atbalstījusi grozījumus likumā, kas pašvaldībām dos iespēju izīrēt dzīvojamās telpas dažādiem speciālistiem.

 

Jānis Baiks, Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs: “Tā kā pašreizējais likums liedz pašvaldībām sniegt atbalstu dzīvokļa jautājumu risināšanā personām, kuras nav sociāli mazaizsargātas, vietējai varai rodas grūtības piesaistīt dažādus speciālistus. Ļoti labi, ka likuma grozījumi (par tiem liels paldies Latvijas Lielo pilsētu asociācijai) dotu iespēju speciālistus piesaistīt ar pašvaldību dzīvokļiem. Kā zināms, speciālisti nepieciešami gan uzņēmējdarbības veicināšanai pašvaldības teritorijā, gan publisko pakalpojumu nodrošināšanai. Runa ir par dažādu profesiju speciālistiem, kas sāk vai vēlas sākt darbu vietējos uzņēmumos, valsts un pašvaldību iestādēs. Valmiera ir Vidzemes uzņēmējdarbības un ekonomiskās attīstības centrs, dažādiem uzņēmumiem vajag speciālistus. Ja likuma grozījumus pieņems, pilsētas pašvaldībai būs pavisam cita iespēja palīdzēt ar dzīvojamo platību. Lai arī Valmierai ar dzīvojamo fondu ir lielas grūtības, tik un tā lielas cerības liekam uz jaunajiem speciālistiem. Kaut vai šāds variants – jaunatnācējam izīrējam nelielu pagaidu dzīvokli, bet pēc dažiem gadiem, kad cilvēks iedzīvojies, viņš var domāt par piemērotāka dzīvokļa pirkšanu.”

 

Leonīds Salcevičs, Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs: “Ļoti būtiski! Jo nav jau runa par tiem jaunajiem speciālistiem, kas vēl tikai domā par strādāšanu Jēkabpilī; mums ir arī tādi speciālisti, kas jau strādā, bet dzīvo kādā apkārtējā novadā un ir izteikuši vēlmi pārcelties uz Jēkabpili. Ja likuma grozījumi stāsies spēkā, mums atraisīsies rokas speciālistu nodrošināšanai ar dzīvokļiem. Jau tagad mums ir speciālisti, kas gaida rindā. Šāds problēmas risinājums pašvaldībām, īpaši lielajām pilsētām, ļaus veiksmīgāk tikt galā ar mūsdienu uzdevumiem, kas prasa speciālistu piesaisti dažādās jomās.”

 

Aivars Šilis, Aizputes novada domes priekšsēdētājs: “Tas ir lieliski, ka Saeima atbalsta šādu ieceri. Tagad mazturīgajiem mēs varam palīdzēt, bet, līdzko vēlas nākt strādāt kāds speciālists, likuma barjera priekšā. Aizpute ir sena pilsēta, mums nepieciešama straujāka attīstība. Bet kā to lai panāk, ja nevaram piesaistīt speciālistus? Tagad galvenais – lai tikai grozījumi kaut kur neiestrēgst.”

 

Andris Vaivods, Līvānu novada domes priekšsēdētājs: “Šādus likuma grozījumus vajadzēja jau agrāk. Līvāni ir orientēti uz attīstību, mums visu laiku ir vajadzīgi dažādi speciālisti, īpaši plānotāji. Arī policijas darbiniekus grūti piesaistīt. Tagad cilvēki brauc strādāt pie mums no citurienes – pat no Cēsīm un Rīgas. Bet viņiem taču būtu vieglāk, ja varētu dzīvot pašvaldības izīrētā dzīvojamā platībā. Bet pašvaldībai svarīgi, lai speciālisti iesakņotos, dibinātu ģimeni, audzinātu bērnus un kļūtu par savas pilsētas patriotiem.”

 

Guntars Velcis, Ērgļu novada domes priekšsēdētājs: “Ja pašvaldībām atļaus ar dzīvokļa piedāvājumu piesaistīt speciālistus, tas būs solis uz priekšu. Cīņa par cilvēkiem, par speciālistiem – tas katrai pašvaldībai vienmēr bijis galvenais uzdevums. Mums ir nedaudz vieglāk, dzīvokļi pie mums lētāki, jaunie speciālisti ar laiku tos var nopirkt. Taču labākā izeja, protams, būtu likuma grozījumu pieņemšana. Katram cilvēkam taču ir tiesības uz normāliem dzīves apstākļiem, katrai pašvaldībai – uz straujāku attīstību.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+