×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
12. maijs, 2013
Drukāt

Teju 2700 dalībnieki startē SEB MTB pirmajā posmā Cēsis – Valmiera

SEB%20MTB-Cesis-Valmiera2

Svētdien 2695 lieli un mazi riteņbraucēji startēja tautas populārākā kalnu divriteņu sacensību seriāla SEB MTB maratona pirmajā posmā Cēsis – Valmiera, kas ir jauns dalībnieku rekords.

Prestižajā Skandi motors distancē uzvaras svinēja „Nissan” komandas riteņbraucējs Marku Ainsalu un „RRS” pārstāve Lija Laizāne, bet Virši A distancē nepārspēti palika Jānis Bērziņš no „Trek DPA Sport 2000” komandas un Dace Hartmane, kura pārstāv „ZZK” vienību, ziņo sacensību rīkotāji.

12. SEB MTB maratonu sezona arī šogad startēja ar posmu – Cēsis – Valmiera. 2695 lieli un mazi riteņbraucēji stājās uz starta Skandi motrors (274 dalībnieki), Virši A (2135 dalībnieki) un Mammadaba veseslības (125 dalībnieki) braucienu distancēs, bet jaunākie braucēji sacentās aizraujošajā Gutta bērnu braucienā (161 dalībnieks). Tradicionālās sezonas atklāšanas sacensības no Cēsim uz Valmieru aizritēja sausā un ātrā trasē, lai gan rīta pusē daudzviet Latvijā lija lietus. Neiztika bez kritieniem un mediķu darba, tomēr kopumā sacensības tika aizvadītas pozitīvā un sportiskā gaisotnē. 

Ļoti sīva cīņa norisinājās Skandi motros distancē, kur par uzvarētāju 61 kilometru garajā distancē kļuva „Nissan” komandas pārstāvis Marku Ainsalu no Igaunijas, kurš trasē pavadīja 1 stundu 48 minūtes un 2 sekundes. Otrajā vietā pirmajā posmā finišēja vēl viens igaunis Raido Kodanjporks, no uzvarētāja, atpaliekot vienu sekundi. Tikmēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa „NN Sporta kluba” riteņbraucējs Ervīns Smoļins, kuram šis bija viens no lielākajiem panākumiem pēdējos gados.

Marku Ainsalu komentārs par izcīnīto uzvaru SEB MTB pirmajā posmā: „Izdevās labas sacensības. Distances laikā pārcēlos pie sava tautieša Kodanjporka. Pēdējos metros biju nedaudz spēcīgāks par Raivo. Esmu ļoti priecīgs par uzvaru!” Apmierināts ar savu sniegumu bija labākais no latviešiem Ervīns Smoļins: „Distance bija ļoti ātra. No pusdistances atrāvās abi igauņi, ko neizdevās noķert. Finišā biju labākais cīņā par trešo vietu.

Skandi Motors braucienā sieviešu konkurencē uzvaru svinēja „RRS” pārstāve Lija Laizāne, aiz sevis atstājot „Trek DPA” pārstāvi Madaru Fūrmani un valmierieti Līgu Šmiti. Kalna karaļa titulu šoreiz izcīnīja Kaspars Austa, bet labākais jaunais riteņbraucējs pirmajā posmā bija „NN Sporta kluba” pārstāvis Pēteris Janevics. Komandu ieskaitē triumfēja „Rietumu – Delfin” vienība.

Virši A distancē pirmajā posmā nepārspēts palika Jānis Bērzinš no „Trek DPA –Sport 2000” komandas, par trijām sekundēm pārspējot „Avis – Veloprofs” riteņbraucēju Ričardu Zviedri, bet sešas sekundes uzvarētājam zaudēja Oskars Muižnieks. Sieviešu konkurencē panākumu izcīnīt izdevās Dacei Hartmanei no „ZZK”.

Lieliskā gaisotnē pirmais posms aizritēja arī Mammadaba veselības distances veicējiem, bet topošie čempioni aizraujošās cīņās sacentās „Gutta” bērnu distancēs.  SEB MTB maratona otrais posms norisināsies 16. jūnijā aizraujošajā Siguldas trasē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+