Mobilā versija
+3.0°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
3. maijs, 2014
Drukāt

Tiesa liek “Samsung” samaksāt “Apple” par patentu pārkāpumiem

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

ASV tiesa likusi Dienvidkorejas tehnoloģiju milzim “Samsung” maksāt daļu no summas, ko ASV kompānija “Apple” vēlējās par viedtālruņu patentu pārkāpumiem.

Federālās tiesas tiesneši Kalifornijā atzina, ka “Samsung” ir pārkāpis daļu patentu, un nolēma, ka Dienvidkorejas kompānijai ir jāmaksā 119,6 miljoni ASV dolāru (87 miljoni eiro) par nodarītajiem zaudējumiem.

Vienlaikus tiesa atzina arī “Apple” vainu “Samsung” iesniegtajās pretprasībās, liekot ASV kompānijai maksāt savam konkurentam 158,4 tūkstošus ASV dolāru (114,5 tūkstošus eiro).

2012.gadā patentu prāvā tā pati tiesa atzina “Apple” prasības pamatotību. Šajā prāvā gan ir iesniegta apelācijas prasība.

“Apple” juristu komanda lūdza tiesu no Dienvidkorejas ražotāja piedzīt divus miljardus ASV dolāru (1,4 miljardus eiro) par viedtālruņa “iPhone” patentēto funkciju kopēšanu.

Savukārt “Samsung” advokāti uzstāja, ka prasība ir daļa no “Apple” pieteiktā “svētā kara” “Android” operētājsistēmai, ko ražo ASV tehnoloģiju kompānija “Google”.

Piektdien izskatītajā prasībā tika aplūkoti patentu par viedtālruņa skārienjūtīgā ekrāna atbloķēšanu ar pieskāriena slidināšanu, automātisku uzrakstīto vārdu izlabošanu, lietotāju meklēto datu saglabāšanu un darbību, kas balstītas uz atrastajiem datiem, veikšanu, piemēram, zvana veikšanu pēc telefona numura atrašanas.

Savukārt “Samsung” apsūdzēja “Apple” par patentu, kas saistīti ar digitālā video pārraidīšanu un digitālo attēlu uzglabāšanu, pārkāpumiem.

Pievienot komentāru

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (15)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+