×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
3. maijs, 2014
Drukāt

Tiesa liek “Samsung” samaksāt “Apple” par patentu pārkāpumiem

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

ASV tiesa likusi Dienvidkorejas tehnoloģiju milzim “Samsung” maksāt daļu no summas, ko ASV kompānija “Apple” vēlējās par viedtālruņu patentu pārkāpumiem.

Federālās tiesas tiesneši Kalifornijā atzina, ka “Samsung” ir pārkāpis daļu patentu, un nolēma, ka Dienvidkorejas kompānijai ir jāmaksā 119,6 miljoni ASV dolāru (87 miljoni eiro) par nodarītajiem zaudējumiem.

Vienlaikus tiesa atzina arī “Apple” vainu “Samsung” iesniegtajās pretprasībās, liekot ASV kompānijai maksāt savam konkurentam 158,4 tūkstošus ASV dolāru (114,5 tūkstošus eiro).

2012.gadā patentu prāvā tā pati tiesa atzina “Apple” prasības pamatotību. Šajā prāvā gan ir iesniegta apelācijas prasība.

“Apple” juristu komanda lūdza tiesu no Dienvidkorejas ražotāja piedzīt divus miljardus ASV dolāru (1,4 miljardus eiro) par viedtālruņa “iPhone” patentēto funkciju kopēšanu.

Savukārt “Samsung” advokāti uzstāja, ka prasība ir daļa no “Apple” pieteiktā “svētā kara” “Android” operētājsistēmai, ko ražo ASV tehnoloģiju kompānija “Google”.

Piektdien izskatītajā prasībā tika aplūkoti patentu par viedtālruņa skārienjūtīgā ekrāna atbloķēšanu ar pieskāriena slidināšanu, automātisku uzrakstīto vārdu izlabošanu, lietotāju meklēto datu saglabāšanu un darbību, kas balstītas uz atrastajiem datiem, veikšanu, piemēram, zvana veikšanu pēc telefona numura atrašanas.

Savukārt “Samsung” apsūdzēja “Apple” par patentu, kas saistīti ar digitālā video pārraidīšanu un digitālo attēlu uzglabāšanu, pārkāpumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+