×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
17. augusts, 2016
Drukāt

Tiesībsargs: valsts iestādē alga 8 tūkstoši mēnesī ir absurds (41)

Foto no arhīvaFoto no arhīva

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāja algas nesamērīga kāpināšana ir absurda, uzskata tiesībsargs Juris Jansons. Tiesībsargs aģentūrai LETA norādīja, ka VID vadītāja atalgojuma piedāvājums nav adekvāts, – Jansons uzskata, ka nav pareizi vienai amatpersonai radīt speciālu risinājumu, vienu atalgojumu izraujot no vienotās atalgojuma sistēmas.

“Tas ir absurdi no tā viedokļa, ka visu laiku saka, ka nevar celt minimālo algu, kas attiecas uz ļoti daudziem, bet te vienam cilvēkam pacels. Tas ir nesamērīgi pret visiem valsts iedzīvotājiem,” norādīja Jansons.

“Kāds tad būs signāls sabiedrībai? Ārstiem, pedagogiem nevar pielikt algu, bet vienam būs izcila situācija,” viens turpināja. Šajā gadījumā jāņem vērā arī tas, ka iestādē nedarbojas tikai tās vadītājs, – ir, piemēram, arī vietnieki, līdz ar to nav skaidrs, kāds atalgojums būs šīm personām.

“Tas nav pozitīvs signāls sabiedrībai. Tur, kur redzam, ka ir nepieciešams objektīvs algu kāpums, jo ir pārkāpumi, tur tas netiek nodrošināts. Bet te vienam radīs speciālu mehānismu, lai neievērotu vienoto sistēmu. Tas nav taisnīgi, nav pareizi un ir absurdi,” pārliecināts Jansons.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) koalīcijas partneriem piedāvājusi VID ģenerāldirektora mēneša bruto atalgojumu noteikt līdz 8100 eiro apmērā.

Reizniece-Ozola aģentūrai LETA pauda pārliecību, ka VID vadītāja atalgojumam ir jābūt līdzvērtīgam lielas valsts kapitālsabiedrības vadītāja atalgojumam. “Kopējie griesti varētu būt 8100 eiro, no kuriem bruto pamatalga būtu nedaudz virs 5000 eiro ar iespēju par kvalitatīvu darbu saņemt piemaksas 60% apmērā no mēneša atalgojuma,” skaidroja ministre.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) žurnālistiem iepriekš skaidrojis, ka finanšu ministre koalīcijai piedāvājusi četrus risinājumus VID vadītāja algas palielināšanai, taču patlaban ir priekšlaicīgi runāt par konkrētu variantu, jo tas tiek vēl meklēts.

Kučinskis norādīja – tā kā tiks rīkots atkārtots VID vadītāja amata konkurss, lai tas nenoslēgtos bez rezultāta, koalīcijai piedāvāts lemt par VID vadītāja atalgojuma paaugstināšanu. “Lēmums būs saistīts ar nelielām likumu izmaiņām, un tam jābūt sadarbības padomes stingram lēmumam,” uzsvēra premjers.

Valdošās koalīcijas politiķi konceptuāli atbalsta VID vadītāja atalgojuma palielināšanu un pieļauj, ka šis varētu būt pirmais solis, lai vēlāk pārskatītu atalgojumu valsts pārvaldē, noskaidroja aģentūra LETA. Vienlaikus politiķi uzsver, ka par konkrētu atalgojumu VID vadītājām vēl būs jādiskutē un lēmums šajā jautājumā vēl nav pieņemts.

Pievienot komentāru

Komentāri (41)

 1. kada jega no vida ja visu naudinu kuru iekases aizies lielajas algas gala iznakums bus ar minuss zimi tik vien bus jega ka2000 cilveku nodrosinasim darbu.bet pelna nekada

 2. kada jega no vida ja visu naudinu kuru iekases aizies lielajas algas gala iznakums bus ar minuss zimi tik vien bus jega ka2000 cilveku nodrosinasim darbu.bet pelna nekada

 3. nu nevar tā, ka priekšniekiem tik daudz un pakaļniekiem pēdīgos ubagu grašus!

 4. “Kāds tad būs signāls sabiedrībai? Ārstiem, pedagogiem nevar pielikt algu, bet vienam būs izcila situācija,” viens turpināja. Šis čalis ir demagogs, jo izliekas nesaprotam, ka ārstiem un pedagogiem nevar pacelt algas, jo NAV NAUDAS!

 5. VID vadītāju Reizniecei Ozolai vajag gudru, izmanīgu, tādu, kas neiekrīt par niekiem kā Koļegova, paklausīgu un tādu, kas dara kā liek un ko liek, kā arī neurķējas kur nevajag. Ministres valodā – lojālu. Par mazu naudu gudru nenopirksi.

 6. Nē nu protams, labāk atstāt neprofesionāli, un muļāties tālāk. Kur problēma- kāda alga ir EE un LT VID amatpersonai?! Kāpēc neviens nepieteicās uz 1. kārtas konkursu?! Un kāpēc gan nevar piemaksāt par lielākiem ieņēmumiem? Labāk lai valsts saņem papildus 10 miljonus, un mēs piemaksājam par to algai 10 000, nekā priecājamies, ka budžets vispār pildās…

  • Un kāda tad alga ir tai LT vai EE vida vadībai? Tiešām interesanti.
   Lai arī kaut kur Jansonam ir taisnība – augstu amatpersonu algas tiešām nav pamatoti būt nesamērīgi lielākām, nekā, piemēram, referenta algai tai pašā iestādē. Nu, piemēram 6 referenta algas, man šķiet, būtu pieņemami dienesta vadītājam. Tas būtu – referentam, piemēram, 800 eur; vadītājam – 2400 eur. Jo, objektīvi skatoties, priekšinieka darba apjoms parasti ir mazāks, nekā sīko ierēdnīšu darba apjoms. Lai sasmīdinātu visus, varētu piebilst vēl par “atbildību”. Bet patiesība jau ir tā, ka ar daudziem piemēriem ir pierādīts, ka augstākie ierēdņi neatbild ne par ko.

 7. Nu vispirms jāpadara darbu un tad palielināt algu. Vai maksās par dibena turēšanu uz krēsla, paklausību saimniekam un klusēšanu. Tā izskatās.

 8. Nesamērīga kāpināšana tiešām ir absurda. Bet vai jebkura kāpināšana automātiski ir absurda? Kāds tad ir Jansona kunga ”samērīgais un neabsurdais” priekšlikums?

 9. Un kas tad sakāms par Lattelekom šefu ar algu 100 000 000 gadā? It kā arī valsts uzņēmums, un funkcijas ne tik svarīgas kā VID?

  • lattelecom valstij pieder kapitaldaljas. Ja nemaldos Lattelecom ir SIA. No Lattelekom sakariem, televizijas var atteikties un par to neviens nesitiis, bet ja nemaksaas nodokljus … Tomeer, VID ir valsts aparaata izpildvara, kuras uzdevums ir iekaseet nodokljus un ja nemaksaa, tad …
   Bet viens abaam struktuuraam ir kopiigs, nokaast iedziivotaajus, kas ar shiim struktuuraam saistiiti 🙂

 10. Jebkurā gadījumā, palielinot valst ierēdņiem algas, iāpieņem likumi ar stingrāku atbildību par blēdīšanu un “muļķa tēlošanu” kā piemērām Godmaņa vai Repšes gadījumos. Tad tas pasākums iespējams, ka varētu būt lietderīgs.

 11. Priekš vienkāršajiem strādniekiem, skolotājiem, policistiem, ugunsdzēsējiem, medicīnas darbiniekiem un daudziem citiem, kuri būdami ar augstāko izglītību algā saņem grašus – Latvija ir neizdevusies valsts.

 12. Piekrītu tiesībsargam, vismaz viens gudrs vīrs.Danai Reizniecei jāieliek amatā savs rada gabals, vai ar galvu nav kārtībā.Pensionāriem nav ko indeksēt, viņiem vecumdienas ir briesmīgas, bet mēs taču arī strādājām.Vai tiešām nav nemaz kauna sajūtas …….

  • Kam mums “tiesībsargs” ? TAD JAU GRIBOT NEGRIBOT JĀIZDARA SECINĀJUMS : LATVIJAS VALSTĪ CILVĒKS IR BEZTIESĪGS !! TAS SAUCAS = VERGTURU VALSTS !!!

  • Kauna sajūta pazūd tad, kad balsis ir savāktas un deputāta krēsls nodrošināts-sile, no kuras pagrābt-tāpat. Paliek kurli un akli, kad tauta runā. Vispirms sevi jāpierāda ar darbu, kā privātajā sektorā, tad tikai adekvāts atalgojums, tāpat, kā Igaunijā.

 13. Piekrītu tiesībsargam- ABSURDS!

 14. ka mums vismaz ir gudrs un tālredzīgs tiesībsargs. Tāda netaisnība, nesamērīgums atalgojuma ziņā, valsts iestādēs, vēl nekad nav bijis. Ir bijis ,ka cilvēks saņem atalgojumu par padarīto darbu un redzamiem rezultātiem, nevis ,kad Valsts sistēma ir galīgi uzburbusi un nesakārtota, vēl ,par to pašu nodokļu maksātāju naudu ” nopirks vienu vagaru ” ,kas ar burvju nūjiņu ,iekasēs nodokļus ,lai uzturētu šo birokrātisko aparātu.

  • Interesanti ir tas ka tiesībsargs kompetenti saka “kā nav labi”, bet nesaka “kas tieši jādara un jāsasniedz, lai būtu labi”. Kārtējais kompetentais un labi apmaksātais malā stāvētājs un situācijas vērotājs?

 15. Latvija vairs neskatās,vai cilveks ir spējīgs strādāt,galvenais,vai būs kur tērēt lielo algu!Kas ir labs darbs,par kuru vēl nieka 60% procentus piemaksās pie jau ta neizsakami lielās algas!Vai Jūs,valsts vīri un sievas ,tiešām gribat panākt,ka tauta sajūk prātā?!

 16. ka tiesībsargs saka vienu stingru vārdu mūsu finanšu turētājiem un dalītājiem. Kā vienmēr, brauc no viena grāva otrā. Kur paliek samērīgums algu noteikšanā valsts iestādēs? Cik liela alga tad būs pārējiem VID darbiniekiem,ja viens ,kas vēl neko nav izdarījis Valsts labā, šajā iestādē saņems tādu algu.Jau tagad cilvēki šūmējas par netaisnību, kas valda valsts iestādēs un neciešamo birokrātiju.

 17. Pret apetīti tikai suņus apdraud kāds vīruss

 18. Vismaz viens te draudzējas ar galvu, bet par to Danu Reiznieci – Ozolu es tagad esmu ļoooti sliktās domās, kā var iedomāties ka kādam jāpaceļ alga mākoņos, bet tautai nekā un pensionāriem indeksējot pieliek piecus eiro no kuriem trīs aiziet nodokļos. Kauns valdība, KAUNS!!!!

  • Nu redzi, lai piemaksātu pensionāriem, vispirs šī nauda ir jāiekasē. Lai iekasētu , labi jāstrādā VIDam. VIDs nevar strādāt labi, ja to vada slikti. Par zemu atalgojumu var noalgot sliktu vai viduvēju vadītāju.Labs vadītājs nestrādās par nepietiekamu algu VIDā, jo viņš labs būdams, atradīs darbu citur. Principā Tavs komentārs ir vērsts uz to, lai pensionāru algas netiktu indeksētas. Par samērīgumu – ja 2016. gada budžets ir 7,5 miljardi, tad gribētos teikt ka 8100 EUR mēnesī ir ļoooti maz. Un budžets pamatā veidojas no nodokļu ieņēmumiem. Diez vai privātu uzņēmumu ar līdzīgu apgrozījumu apmēru, vadītāji saņem 8100 EUR mēnesī. Rīgas brīvostas vadītājs tādu algu saņem nedēļā 🙂

 19. katram mājās ir viens vai vairāki miljoni,kurus Jūs uzticat mums audzinātājām,bet par to saņemot vien dažus grašus,iedomājaties kādu miljonu pazaudēt,nu vairāk ,kā vāks ar rokturiem,bet vai VID ir katru dienu tāda atbildība ,kā mums un ārstiem,pret cilvēku dzīvībam, mums arī lūdzu 8000

 20. Absurds, mūsu valstī piemaksas,prēmijas neeksistē. Nemaz jau nerunājot par 13-to algu.

 21. ,,pilsoni,,-ko Tu murgo…..lětie ārsti utt…..kartona zārks utt
  LV rets mediķis pelnījis lielāku algu!
  Nupat 2gadìgu běrnu nobenděja -bet bija vien izlēmis karsto kafiju????????????

 22. rodas sajūta, ka dzīvojam Aizspogulijā, mūsu varenajiem lēmējiem šķiet, ka jumts ir aizbraucis. VID šefs kā Harijs Potters lidos uz slotas, lai visur būtu klāt!? Tādā garā ejot, varbūt, ka KNAB priekšniekam vajadzēs maksāt visu miljonu mēnesī..

 23. Tas ir absurds, ja ierēdnis koordinē miljardus Eu un saņem skolas direktora algu – nu lai dubultā . Padoms – ejiet pie lētiem dakteriem un lēti jūs ārstēs līdz vāks jūs klās…Jā un ja lētais zārks no kartona – nav garantiju, ka neizkritīsiet un vel kaut ko nesalauzīsiet un atkal no sākuma…

  • uz Tvaika ielu prom !!!

   • Tā jau postpadomju domāšana – par saturīgu naudas miljardu pārvaldīšanu ir arī jāmaksā , nu nevar sētnieka algu ( atbild par slotu un ja nenoslaucīs , nekas nenotiks ). Vai nepietiek ar Godmani – nakts un miljards valsts naudas 2 blēdīgiem žideļiem, lai tos glābtu no nāves bailēm no apkrāptiem klientiem…un laikam sevi atalgoja par lēto premjera algu.

  • Tiesībsargs apmaksātu atbildību un kompetenci sauc par absurdu. Manuprāt šie ķīviņi ap minimālās algas celšanu ir absurdi, jo tā ir absurdi zema. Tā ir tik zema, ka pārkāj cilvēktiesības un labas pārvaldības principus. Un kas gan īsti ir šie labas pārvaldības principi? Kurš zin?

 24. Lai noturētu ,,dižos ,, speciālistus valsts iestādēs un tie nepārietu uz privāto sektoru,kur var maksāt milzu algas ,,dižos amatos ,, sēdošiem tāpēc ka tur nodarbinātiem zemākas kārtas ļautiņiem atmet minimālo algu un reizēm kādu konvertiņā ieliktu naudiņu.Valsts iestādēm jāņem piemērs no privātā sektora šis atalgojuma sadalīšanas princips,jo privātais uzņēmums,kā mums nemitīgi atgādina, ir daudz efektīvāks par valsts uzņēmumu. Vēl viena privātā uzņēmuma priekšrocība – bankrota gadījumā parādus nomaksā valsts , t.i. nodokļu maksātāji.

 25. Gadījumā neesam labklājīgo valstu vienotā sistēmā?

 26. Signāls sabiedrībai ir tāds, ka pārrijušies birokrāti ir pavisam zaudējuši gan kauna sajūtu, gan saikni ar reālo situāciju Latvijā! Starp citu, normālās valstīs izšķērdētājs tiek pielīdzināts bandītam un sēž ar bandītiem vienā kamerā!

 27. Vismaz tiesībsargs novērtē reālo situāciju!

  • Tiesībsargs neko nevērtē. Tiesībsargs ir muldoņa, kurš ne par ko neatbild. Citāts no tiesībsarga mājas lapas:
   “Tiesībsargs ir Saeimas ievēlēta amatpersona, kas rūpējas par to, lai Latvijā tiktu ievērotas cilvēktiesības un lai valsts pārvalde un pašvaldības ievērotu labas pārvaldības principu. Tiesībsargs savā darbībā ir neatkarīgs un pakļaujas vienīgi likumam. Nevienam nav tiesību ietekmēt tiesībsargu viņa funkciju un uzdevumu pildīšanā. Tiesībsarga amats nav savienojams ar piederību pie politiskajām partijām.”
   Tas nozīmē ka visus pārmetumus, kurus jūs adresējat valsts pārvaldei un pašvaldībai, pirmkārt ir jāadresē tiesībsargam, jo viņš rūpējas par labu pārvaldību un cilvēktiesību ieverošanu. Un te nu rodas jautājums, vai tas, ka tiesībsargs “rūpējas par”, nevis “‘atbild par”, liecina par labu pārvaldību?

   • Tiesībsargs pakļaujas vienīgi likumam. Nu tad laiks doties uz tiesu, jo valstī ir bardaks saistībā ar labu pārvaldību un cilvēktiesībām. Cita ceļa nav, jo politisko atbildību no viņa nevar prasīt.

Draugiem Facebook Twitter Google+