Latvijā
Rīga

Traumas ļoti smagas! Ziņo par zvērīgu apsargu vardarbību Rīgā30

Kadrs no TV3 video

Lauzts galvaskauss, ribas, no sitieniem pa galvu viena auss kurla, traumēti iekšējie orgāni – šādas un vēl citas traumas diviem jauniešiem Rīgā ”sagādājuši” firmas ”Evors” apsargi. Dažas gūtās traumas var atstāt sekas uz atlikušo dzīvi. Pēc tā, kas noticis, gan jaunieši, gan ārsts ir pārliecināti, ka apsargu piemērotais spēks bijis nesamērīgs nodarītajam. ”Es uzskatu, ka gribēja nosist!” viedokli pauž ārsts, kurš nu gādā par viena jaunieša veselības stāvokli, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Jūnija darbdienas naktī draugi Leonīds un Germans apmeklēja atpūtas vietu ”Olympic Casino” tirdzniecības centrā ”Domina”, Rīgā. Jaunieši stāsta, ka abu starpā esot izveidojies konflikts, kas ātri vien esot apsīcis. ”Nekādas trešās personas mantas netika bojātas, bet ”Olympic” darbinieki bija paspējuši uzspiest pogu, konflikts beidzās daudz ātrāk par apsardzes ierašanos. Konflikts turpinājās 40 sekundes līdz minūtei, pēc kā uzreiz izgāju ārā,” teic Leonīds.

Pēc tam, kad Leonīds bija izgājis no iestādes telpām, bet draugs Germans tajās vēl palika, ieradās ”Evors” apsargs, kurš vērsās pie Leonīda, stāsta pats jaunietis.

Leonīds, Apmeklējis izklaides vietu: ”Viņš [apsargs] prasīja: ”Kāpēc jūs esat sabojājuši manu mierīgo dežūru?” Atbildēju, ka konflikts ir beidzies, norādīju, ka, ja reiz viņš ir apsargs, tad lai apsargā, ka te vairs nav, ko apsargāt. Teicu, lai brauc prom un apsargā tālāk. Varbūt viņam tas izklausījās rupji.Viņš man sāka draudēt ar miesas bojājumu nodarīšanu, ka mani apraks kaut kur. Tad izvilku no kabatas telefonu un sāku viņu filmēt. Viņš izvilka metāla steku un iesita ar to pa kāju. Pēc tam iepūta sejā piparu gāzi. Pēc tam saņēmu pāris sitienus ar steku pa galvu, muguru.”

Otrs puisis Germans stāsta, ka, kad pamanījis apsarga agresiju pret draugu, izsteidzies ārā, lai aizstāvētu draugu.

”Faktiski tā [apsarga rīcība] nebija likumīga darbība, jo notika ārpus apsargājamā objekta. Germans viņam nedaudz saplēsa kreklu, cenšoties apturēt viņu, raujot nost no manis. Tad apsargs vispār palika traks. Bļāva, ka krekls maksā 15 eiro un ka par to pašam būs jāmaksā. Lai gan Germans mani centās aizstāvēt, viņš [apsargs] izsauca papildspēkus, kaut gan laikam pats nesaprata, ka viņš ir tas, kurš apdraud mūs,” turpina Leonīds.

Vēlāk, kā stāsta jaunieši, ieradušies papildspēki no šīs pašas firmas ”Evors”, pēc kā Leonīdu ar miesas bojājumiem ar rokudzelžiem pieslēdza pie kāpņu margas. Leonīds uzsver, ka arī pēc ”sasiešanas” rokudzelžos esot saņēmis sejā piparu gāzi. Savukārt Germans stāsta, ka pāridarījumus draugam centās nofilmēt.

Jaunieši stāsta, ka apsardzes darbinieki pat neesot viņiem snieguši pirmo medicīnisko palīdzību, nemaz par ātrās palīdzības izsaukšanu nerunājot. Turpina Leonīds: ”Kad es biju pieķēdēts, man lika nostāties uz ceļiem un lūgt piedošanu. Uz ceļiem nostājos, bet piedošanu es nelūdzu, protams. Viņš teica, ka, ja neklausīšu, sitīs mani tālāk. Tad sekoja vēl viens sitiens, piparu gāzi pūta visu laiku!”

Germans stāsta, ka, baidoties par savu dzīvību, saslēgts rokudzelžos, pat centies aizmukt, tomēr nesekmīgi, turklāt esot saņēmis vēl vairākus sitienus.

Dienā, kad ar jauniešiem tiekas ”Bez Tabu”, viens no viņiem – Germans –, kurš guva smagākas traumas, jau nedēļu ārstējas Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS). RAKUS ārsts Stefans Rjabcevs, kurš stāsta par puiša veselības stāvokli ar viņa atļauju, informē, ka sākotnējās traumas bija ”smagas un dzīvību apdraudošas”.

Abiem tonakt bijis aptuveni vienas promiles alkohola reibums, bet uzvedība slimnīcā bijusi adekvāta.

Stefans Rjabcevs, RAKUS ārsts, komentējot Germana veselības stāvokli:” Konstatēti vaļēji galvaskausa lūzumi, salauztas ribas, nieres sasitums. Ja niere turpina asiņot, var beigties letāli. Būs ilgstošs periods uz slimības lapas, var draudēt kurlums ar labo ausi. Traumas klasificējamas kā ļoti smagas. Pagaidām viņš ar kreiso ausi praktiski nedzird. Spriežot pēc traumām, cilvēku gribēja vienkārši nogalināt. Nevis piekaut vai nomierināt, bet vienkārši nogalināt, es tā uzskatu.”

Valsts policijā (VP) uzsākti vairāki kriminālprocesi par miesas bojājumu nodarīšanu, tostarp par smagu miesas bojājumu nodarīšanu.

Plašāk pievienotajā video:

LA.lv