×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
26. maijs, 2014
Drukāt

Trolejbuss Rīgā notriec māti ar bērnu; meitenīte mirusi (10)

Foto: LETAFoto: LETA

Rīgā šorīt trolejbuss sabraucis apmēram piecus gadus vecu meiteni, aģentūrai LETA apstiprināja Valsts policijas preses pārstāve Ance Rozīte.

Negadījums noticis uz Aleksandra Čaka ielas, kad trolejbuss uz gājēju pārejas uzbrauca sievietei un apmēram piecus gadus vecai meitenei. Bērns no gūtajām traumām miris.

Pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” preses sekretārs Viktors Zaķis aģentūrai LETA pastāstīja, ka negadījums noticis plkst.8.03 – 18 .trolejbuss braucis no centra Mežciema virzienā un Čaka un Ērgļu ielas krustojumā notriecis sievieti ar bērnu.

Notriektā sieviete izvilkta no trolejbusa apakšas un nodota mediķu aprūpē, taču bērns gājis bojā negadījuma vietā.

Pie trolejbusa stūres atradusies aptuveni 60 gadus veca sieviete, kura ar pārtraukumiem “Rīgas satiksmē” strādā vairākus gadus un patlaban strādā uz pusslodzi. Līdz šim viņas darbā nav konstatēti pārkāpumi, vadītāja ir gan nokārtojusi medicīniskās pārbaudes, gan arī šorīt viņai veikta ierastā alkohola pārbaude, kurā konstatēts, ka sievietei nav nekādu šķēršļu, lai varētu sākt darbu.

Trolejbusa vadītāja ir šoka stāvoklī un šodien darba pienākumus neturpina veikt.

Zaķis atzina, ka negadījums ir ļoti smags un ar letālām sekām, tāpēc turpmākā izmeklēšana ir Valsts policijas kompetencē.

“Rīgas satiksme” nelaimē cietušo tuviniekiem izsaka līdzjūtību. Zaķis pastāstīja, ka uzņēmuma pārstāvji plāno sazināties ar cietušo ģimeni, lai iespēju robežās sniegtu atbalstu, taču viņš norādīja, ka šādos gadījumos tas ir ļoti sarežģīti gan juridiski, gan praktiski, jo uzņēmumam nav pieejama informācija par cietušajiem, ko aizsargā Datu aizsardzības likums.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Ļoti smags negadījums. Tagad Dieviņš pie sevis ir paņēmis gan māti, gan meitu, nu abas ir kopā …
  Cilvēki paliek traki, mašīnas jau tā ir ātrs pārvietošanās līdzeklis, bet vēl vajag skriet vēl ātrāk uz kurieni … Cilvēki arī ir savu domu un rūpju pārņemti mūsu nesakārtotajā dzīvē un vidē. Gājējs arī uz gājēju pārejām un krustojumiem pie zaļās gaismas nevar būt drošs. Braucēji domā, ka paspēs un gājēji domā, ka paspēs, bet noklikšķ likteņa pulkstenis un viss.

 2. skumji un baisi. Tik daudz cilveeku bez darbiem un ar tiesiibaam,piedaavaa iespeeju paarkvalificeeties. nevar laist vadiit pilseetas transportu gados veciem cilveekiem,nav vairs taa reakcija un veel ja brauc ar paartraukumiem.
  Liidzjuutiiba meitinjas gjimenei,maaminjai veseliibu un izturiibu.

  • tramvaja vad. ar 28 gadu darba st. Atbildēt

   Gājējs nedrīkst izskriet transporta līdzekļa priekšā, kaut vai tā ir gājeju pāreja. Pastāv bremzēšanas ceļs, ko nevar izmainīt. Atļautais ātrums pilsētā ir 50km/st. Paskataties, kā gājēji, kuri izkāpj vai skrien uz tramvaju pie Alfas! Reti kurš nospiež gājēju luksafora pogu, lai iedegtos zaļā gaisma. Savukārt, šķērsojot gājeju pāreju, ir Jāiet, nevis jāvelkās kā gliemezim…Gandrīz vai esmu pārliecināta, ka šajā gadījumā luksafora signālu neievēroja skrejošā, neveiksmīgā skrējēja…Žēl tikai bērniņa, kuru bieži vien stiepj pāri ielai, braucoša transporta priekšā. Pašiem sevi vien jāsargā!

   • valdiiba jau to ir panaakusi-ka cilvēkam šajos gados vēl nav pensija un ir jāstraada!!!

   • Tā vieta vispār ir tricky, iela tāda kā šoseja, 4 joslas. Ir luksofors ar gaidīšanas pogu, kas jāgaida mūžību, cilvēki regulāri iet paŗi sarkanajam. Pastāv iespēja, ka ģimene izleca uz ielas zem sarkanā vai tik-tiko-zaļā un ja trolejbuss ir ieskrējies un ome-vadītāja aizdomājusies.. got problem.
    Negadījums noticis Čaka ielas taisnajā pusē, tur ir barjera + luksofora stabs. Principā ietvers pārredzamība no auto-braucēja puses arī ir štruntīga. Vieta nepateicīga, kāds beidzot iekrita. Stulbi jau.

 3. Katru dienu eju pa Avotu ielu kur kursē 22.troleibus. Uz gājēju pārejas (pagrieziens uz Stabu ielu) man bieži ir gadījies skriet ielai pāri, lai troleibus man neuzbrauktu virsū.

 4. Vai tiešām cilvēki domā, ka izteiks līdzjūtību un ar to būs gana? Cerams uzliks bargu sodu, varbūt tad sāks skatīties, kur brauc!!!

 5. ar tām gājēju pārejām ir kaut kas jādara.pēdējā laikā sastopos ar ļoti agresīviem braucējiem,kas per pāri gājēju pārejām neskatoties.
  lai mammītei izturība!

  • Pilnībā piekrītu, jo ir gadījis redzēt kā uz gājēju parejām mauc virsū ar krutiem autiņem un nemaz neskatās, kad uz tā ir gājējs, nesaprotu tos šoferus kuri neievēro gājēju pārejas

 6. Traģiski. Un vēl traģiskāk, ka šādos gadījumos cilvēcību sabradā birokrātija ar pilnīgi greizu un amorālu likumu.

Draugiem Facebook Twitter Google+