×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
15. augusts, 2016
Drukāt

Turcijas latvietei Liepai 200 metru distance Rio veiksmi neatnes, jācer uz 500 metriem

foto: REUTERSfoto: REUTERS

Turciju pārstāvošā latviešu smaiļotāja Lāsma Liepa pirmdien nekvalificējās Riodežaneiro olimpisko spēļu A finālam 200 metru distancē, turklāt neiekļuva arī B finālā.

Pirmdien sacensības sākās ar priekšsacīkstēm, kur Liepa savā braucienā visu laiku turējās ceturtajā vietā, šo pozīciju iegūstot arī finišā un nodrošinot vietu pusfinālā. Par uzvarētāju, finišējot pēc 40,317 sekundēm, kļuva francūziete Sāra Gijo, bet latviete no viņas atpalika par 1,443 sekundēm.

Pusfinālā Liepa finišu šķērsoja pēc 41,866 sekundēm, kas viņai savā braucienā ļāva ieņemt septīto vietu. A finālu sasniedza katra brauciena divas ātrākās sportistes un divas labākās pārējo rezultātu īpašnieces. Savukārt pēc tam astoņu labāk rezultātu īpašnieces kvalificējās B finālam, starp kurām nebija Liepas.

Lai sasniegtu B finālu, Liepai pietrūka 0,178 sekundes. Līdz ar to latviete šo distanci noslēdza ar ieņemtu 18.vietu.

Turpinājumā Liepai šajās olimpiskajās spēlēs paredzēts starts 500 metru distancē, kas sāksies trešdien.

Liepa ir šī gada Eiropas čempione tieši 200 metru distancē.

Pašlaik 28 gadus vecā Liepa Turciju pārstāv kopš pagājušā gada, kad ieguva šīs valsts pilsonību. Latviete ir pirmā Turciju pārstāvošā smaiļotāja, kura piedalās olimpiskajās spēlēs.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Latvijas kanoe airētājs Dagnis Iļjins pirmdien neiekļuva Riodežaneiro olimpisko spēļu 1000 metru distances A finālā, līdz ar to turpinājumā viņu gaida starts B finālā.

Latvietis vispirms startēja pirmajā 1000 metru distances priekšbraucienā, kurā par uzvarētāju kļuva vācietis Sebastjans Brendels, kurš uzreiz sev nodrošināja vietu A finālā, kamēr pārējie iekļuva pusfinālā. Vācijas sportists finišēja pēc trim minūtēm un 58,044 sekundēm, kamēr Iļjins to paveica pēc četrām minūtēm un 11,766 sekundēm, ierindojoties ceturtajā vietā.

Savukārt pusfinālā Iļjins jau no paša sākuma nebija starp līderiem un noslēgumā tajā ierindojās sestajā vietā starp astoņiem sportistiem. Tikmēr par šī pusfināla uzvarētāju kļuva krievs Iļja Štokalovs, no kura latvietis atpalika par nepilnām 22 sekundēm.

Katra pusfināla divi ātrākie sportisti iekļuva A finālā, ko paveica arī divi ātrākie pārējo rezultātu īpašnieki. Starp viņiem nebija Iļjina, kuru otrdien gaida starts B finālā.

Iļjins pie dalības olimpiskajās spēlēs tika pēdējā brīdī, jo sistemātisku dopinga pārkāpumu dēļ no Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm diskvalificēja Baltkrievijas un Rumānijas kanoe un smaiļošanas sportistus, līdz ar to notika Olimpiādes ceļazīmju pārdalīšana. Pie vienas no tām tika arī latvietis, turklāt viņš sacentīsies arī 200 metru distancē.

Patlaban 23 gadus vecajam Iļjinam šīs ir pirmās olimpiskās spēles. Talsinieks 2013.gadā pasaules U-23 čempionātā 1000 metru distancē izcīnīja sudraba godalgu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+