×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
5. aprīlis, 2012
Drukāt

Tvarsta islāma radikāļus

islams_afp_8

Pēc marta vidū Tulūzā piedzīvotās traģēdijas, kad islāma ekstrēmists Muhameds Merā noslepkavoja septiņus cilvēkus, tostarp trīs bērnus, Francijas drošības dienesti sākuši vērienīgas kampaņas radikālo islāmistu apkarošanai.

 

Pagājušās nedēļas nogalē franču policija aizturēja 19 iespējamos radikāļus, pirmdien pieci ekstrēmisti tika izraidīti no valsts, bet vakar agri no rīta Francijas policijas elites vienības galvenokārt valsts dienvidu pilsētās aizturēja vēl desmit cilvēkus, kurus tur aizdomās par saitēm ar teroristiskajām organizācijām, informē ziņu aģentūra “AFP”. Operācijas organizējis Francijas izlūkdienests “DCRI”, bet īstenojušas elites vienības “RAID” un “GIPN”.

 

Sarkozī sola aizsargāt franču tautu

Pagājušajā piektdienā aizturētie saistīti ar gada sākumā Francijā aizliegto organizāciju “Goda bruņinieki”. Trīspadsmit aizturētajiem islāmistiem izvirzītas apsūdzības par sadarbību ar teroristiskajām organizācijām un ieroču nelegālu glabāšanu. Viņu vidū ir arī organizācijas “Goda bruņinieki” vadītājs Muhameds Ašamlāns, kura lomu organizācijas darba vadīšanā pārējie aizturētie esot apstiprinājuši. Līdz šim “bruņinieku” darbības bijušas provokatīva un musinoša rakstura – tās biedri publiski dedzināja Francijas kriminālkodeksu, aicināja boikotēt ātro uzkodu ēstuves “McDonald” produktus, jo šī firma, pēc viņu ieskatiem, kalpojot Izraēlai, tāpat tā organizējusi publiskas musulmaņu lūgšanas.

 

Francijā dzīvojošie islāma radikāļi arī prasījuši valstī ieviest islāma likumus un mudinājuši musulmaņus gatavoties pilsoņu karam, informē ziņu aģentūra “Reuters”. Tagad “bruņinieku” aktivitātes, domājams, apturētas.

 

Tikmēr vakar aizturētie bijuši līdzīga profila kā Merā – individuālisti, kas darbojušies vienatnē, sarunā ar ziņu aģentūru “AFP” stāstīja kāds vārdā neminēts franču drošībnieks. Islāmistu atrašanās vietas izskaitļotas pēc tam, kad viņi dažādās interneta vietnēs un forumos pauduši ekstrēmistiskus uzskatus. Tad arī atklājās, ka šie desmit aizturētie plānoja doties uz Afganistānu un Pakistānu, lai piedalītos teroristu apmācībās. Daži no viņiem jau pabijuši Dienvidāzijā, kur tikušies ar citiem teroristiem, raksta britu avīze “The Daily Telegraph”.

“Islāmistu radikāļu tvarstīšana turpināsies, un tā ļaus no mūsu teritorijas padzīt cilvēkus, kuriem šeit nav nekāda iemesla atrasties,” paziņoja Francijas prezidents Nikolā Sarkozī. “Mūsu pienākums ir garantēt drošību franču tautai. Mums nav citas izvēles. Reidi pret islāma radikāļiem ir absolūti nepieciešami. Un šīs valsts galvas pirmais uzdevums ir pasargāt franču tautu.” Sarkozī kritiķi viņam gan pārmet, ka dažas nedēļas pirms Francijas prezidenta vēlēšanām viņš cīņu pret radikālajiem islāmistiem izmanto, lai iemantotu vēlētāju simpātijas.

 

Brīdina arī britus

Vienlaikus ar Francijā izvērsto cīņu pret radikālajiem islāmistiem arī Britānijas Karaliskais apvienoto dienestu institūts paziņojis, ka teroristu organizācija “Al Qaeda” velta aizvien lielāku enerģiju, lai savās rindās savervētu musulmaņu izcelsmes jauniešus, kuri dzimuši Britānijā, informē raidsabiedrība BBC. “Pakāpeniska jauniešu radikalizēšanās notikusi pēdējo 15 gadu laikā. Lielākā daļa jauniešu pārstāv Britānijā esošās pakistāniešu, Ziemeļāfrikas valstu un indiešu kopienas,” teikts institūta paziņojumā. Sarunā ar britu medijiem viena no ziņojuma autorēm Valentīna Sorja atklājusi, ka radikālisma idejām īpaši aktīvi pievēršas somāliešu kopienas pārstāvji. “Rietumvalstu izlūkdienesti atzinuši, ka teroristu draudi ir mainījušies, un tagad tie nāk arī no Āfrikas rietumu un austrumu apgabala valstīm. Tāpat valdībām lielāku uzmanību vajadzētu pievērst radikāļiem, kuri uzauguši Britānijā,” informē BBC.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+