×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
16. aprīlis, 2014
Drukāt

UDD pārstāvis: mums ir darīšana ar ļoti profesionālu pretinieku (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ukrainas Drošības dienesta (UDD) pretterorisma nodaļas vadītājs Vasīlijs Krutovs paziņojis, ka Doņeckas apgabalā ar katru dienu pieaug tā dēvēto “zaļo cilvēciņu” skaits. Par “zaļajiem cilvēciņiem” ir iesaukti bruņoti cilvēki armijas uniformās bez atpazīšanas zīmēm, kādi martā iegāja Krimā, bet tagad atbalsta Ukrainas austrumu apgabalu prokrieviskos separātistus.

“Nosaukšu divus ciparus, par kuriem informē Ukrainas specdienastu vienības. Aizvakar bija 150 cilvēku, kuri tiek dēvēti par “zaļajiem cilvēciņiem”, vakar tādu bija 300. Nevaru spriest, cik daudz bija vēl pirms tam. Aptuveni tādi ir skaitļi. Kā būs rīt, to rādīs dzīve,” vakara sarunā ar Ukrainas ziņu vietni “UNIAN.net” no atbrīvotā Kramatorskas lidlauka sacīja Krutovs.

Viņš arī pastāstīja, ka Ukrainā darbojas ļoti profesionāli un labi sagatavoti karavīri, kuriem ir liela pieredze darbībai karstajos punktos. “Mums patiešām ir darīšana ar ļoti nopietnu, kvalificētu, profesionālu pretinieku. Jāatzīst, ka viņiem ir labs sagatavotības līmenis, taktiskās zināšanas un pietiekami liela prakse. Šie cilvēki ir karojuši daudzos karstajos punktos,” skaidroja Krutovs. Vienlaikus UDD pretterorisma nodaļas vadītājs uzsvēra, ka pretterorisma operācijas sekmes būs atkarīgas no Ukrainas karavīru morālās sagatavotības un kaujas gara, par kura spēku viņš nešaubās. “Virsnieks apriori ir cilvēks, kurš sev definējis, ka izvēlētās profesijas dēļ viņš riskē ne tikai ar veselību, bet arī dzīvību. Šī [Ukrainai] ir pienācīga armija, šie ir pienācīgi karavīri. Un tādā gadījumā jebkura valsts var būt nepārspējama, lai cik grūtā situācijā tā neatrastos, kā šodien Ukraina,” apgalvoja Krutovs.

Ukrainas Drošības dienesta pārstāvji arī atklājuši, ka viņu rīcībā nonākusi prokrievisko separātistu saruna interneta saziņas programmā “Skype”. Tajā atklājies, ka separātisti saņem tiešas instrukcijas no Maskavas un gaida papildspēkus no Krievijas anektētās Krimas pussalas, ziņo laikraksta “Ukrainskaja Pravda” interneta viene.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Tiesi tāda pat 5.kolona , ka Ukrainā ir ari Latvijā , kas gaida līdzīgu X stundu .

  2. Visi notvertie Krievijas specdienestu aģenti ir jālikvidē. Un, bez jebkādam emocijām.

  3. Nezinu, kas ir šis Krutovs no UDD, bet ar reālu teroristu apkarošanu gan viņš nenodarbojas. Ja būtu
    reāla darbība tad 2 dienās šo “zaļo” teroristu skaits nedubultotos, bet rādās, ka notiek vienīgi šo diversantu apkarošanas imitācija. Cilvēkam, kurš nemāk savu darbu, vienmēr liekas, ka tie pretinieki ir
    baigie “profesionāļi” un pārāki par viņu. Kā tad izpaužas viņu “profesionālisms”- automātu vicināšana
    gar neapbruņotu cilvēku deguniem, ēku sagrābšana un demolēšana, ja pretestība netiek izrādīta, karoga noraušana, utt. Tas ir visparastākais bandītisms, pat gangsterisms, nevis profesionālisms. Profesionālisms ir tad, ja tu spēj uzveikt tikpat labi bruņotu pretinieku cīņas laukā. Bruņoti cilvēki, kas terorizē vietējo varu un civiliedzīvotājus ir vienkārši bandīti, lai kādu mērķu vārdā viņi arī nerīkotos.

Draugiem Facebook Twitter Google+