×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
26. augusts, 2015
Drukāt

Ūdensdārza augs – vējmietiņš

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock
Stādu iegāde

• Stādaudzētavā “Baižas” (Krimuldas pagastā) pašlaik ir pārdošanā vītolu vējmietiņa ‘Little Robert’ un ‘Robin’ konteinerstādi par 2,70 eiro.

• Stādaudzētavā “Ozoli” (Jelgavas novada Jaunsvirlaukas pagastā) tirgo šķirņu ‘Rosy Gem’ un ‘Robert’ stādus par 3 eiro.

• Stādaudzētavā “Krogzeme” (Limbažu novada Viļķenes pagastā) šķirnes ‘Blush’ stādi podos maksā 2,80 eiro.

“Kur var nopirkt dārza vējmietiņu stādus?” AUSMA

Dabā purpurkrāsas vītolu vējmietiņš (Lythrum salicaria) aug ūdeņu malās, bet vasarā arī līdz 30 cm dziļi ūdenī. Tas ir izskatīgs, daudzgadīgs, vairāk nekā 1 m garš augs, kas zied no jūlija līdz septembrim. Vējmietiņš labi notur krastus. Daudzās vietās ieviešas pats. Dārzos parasti audzē īsāka auguma šķirnes ar dažādas krāsas ziediem – tās zied ilgi un bagātīgi. Pavairo, dalot cerus rudenī vai arī ņemot spraudeņus ar pēdiņu pavasarī. Var arī vairot ar sēklām.

– Vējmietiņi nav izvēlīgi. Tie labi aug saulainā vai daļēji ēnainā vietā, bet ne pilnīgā ēnā. Piemērotākas ir mitras vietas, taču ļoti labi pielāgojas jebkurām augsnēm, tikai tad ir mazāki augumā. Kad vējmietiņi dārzā ieauguši, tie kļūst sausumizturīgi, – stāsta stādaudzētavas “Baižas” īpašniece Zane Zeltiņa.

Šķirņu izvēle

Vītolu vējmietiņa šķirne ‘Little Robert’ – 40 cm augsta, karmīnsārti ziedi stāvās ziedkopās. Zaļās lapas, kam ir balta vidussvītra, veido skaistu, mazu, labi sazarotu pudurīti. Piemērota audzēšanai akmeņdārzos, apmalēs, konteineros.

‘Robert’ – 80–90 cm augsta, mirdzoši karmīnsārti ziedi blīvās ziedkopās.

‘Robin’ – neliela auguma šķirne ar koši purpursarkaniem ziediem.

‘Zigeunerblut’ – 1–1,2 m augsta, tumši rozā ziedi.

‘Blush’ – 1 m augsta, maigi rozā ziedi.

Rīkstveida vējmietiņa (Lythrum virgatum) šķirne ‘Rosy Gem’ – mitrās vietās 2 m augsta, bet sausākās augsnēs – zemāka (1,2–1,5 m). Violetrozā ziedi. Skaists ūdensdārza augs, bet var stādīt arī lielās ziemciešu dobēs aizmugurējā plānā.

‘Rose Queen’ – 70 cm augsta, sārti rozā ziedi.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+