×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
26. novembris, 2012
Drukāt

Ungārijā rosina jaunu vēlēšanu sistēmu

Foto - AFPFoto - AFP

Ungārijā gatavojas ieviest jaunu vēlēšanu sistēmu, kuras kritiķi uzstāj, ka tas ir cinisks premjerministra Viktora Orbāna mēģinājums 2014. gadā palikt amatā uz vēl vienu pilnvaru termiņu.

Likumprojekta pretinieki uzsver, ka jaunā prasība vēlētājiem ne vēlāk kā 15 dienu pirms vēlēšanām reģistrēties nav nepieciešama, turklāt tā liegs balsot tiem simtiem tūkstošu cilvēku, kas savu izvēli izdara vien dažas dienas pirms vēlēšanām vai pat vēlēšanu dienā. Valdība gan uzstāj, ka iepriekšēja vēlētāju reģistrācija, kas pastāv, piemēram, ASV un Francijā, uzlabos pašlaik neefektīvo vēlēšanu sistēmu.

Ungārijas parlamenta 386 deputātiem arī būs jābalso par priekšlikumiem samazināt priekšvēlēšanu kampaņas periodu no 90 līdz 50 dienām, kā arī aizliegt priekšvēlēšanu reklāmu privātajos televīzijas kanālos. Ierosinājuma pretinieki norādījuši, ka tamlīdzīgi pasākumi ierobežos opozīcijas partiju iespējas sasniegt vēlētājus, bet valdība uzsver, ka tas samazinās priekšvēlēšanu kampaņas izdevumus.

Pērn Ungārijas vēlēšanu likumā veiktie grozījumi noteic, ka parlamenta deputāti tiek ievēlēti pēc vienmandāta vēlēšanu sistēmas, no kuras ieguva Orbāna labēji centriskā partija “Fidesz”, kurai tagad ir divu trešdaļu vairākums parlamentā. “Ņemot vērā visas izmaiņas, 2014. gada vēlēšanas būs virzītas uz “Fidesz” uzvaru,” norādījis politikas analītiķis no institūta “Republikon” Čaba Tots un piebildis, ka “tās būs ļoti grūtas vēlēšanas opozīcijai”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+