×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
13. oktobris, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Uz citu planētu jeb Kur paliks latvieši (14)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Starp liderīgi izteiktām hipotēzēm, ka bēgļu ierašanās izpostīs mūsu kultūrmantojumu un sagraus sociālo budžetu, kam jau tā izspiedušās ribas, vai ka papildu darbaroku klātbūtne nodrošinās ilgi gaidīto ekonomisko izrāvienu, ir uz cietākiem pamatiem balstīti pieņēmumi. Bēglis ir pats sev galējā instance, un, ja jūs sevi iedomātos patvēruma meklētāju vietā, tad diezin vai sapņotu braukt uz vienu valsti, lai lasītu akmeņus, strādātu smagus lauku darbus, stādītu meža jaunaudzes, apkoptu neticīgo suņu kristiešu kapus vai pat kļūtu par Jaunā Rīgas teātra skatuves strādnieku, uz ko skubina vietējie darba devēji. Visticamāk, atbraucēji nodarbosies ar to, uz ko roka iesista dzimtenē: tirgos paklājus, audzēs vīnogulājus un granāt­ābeles, uzpasēs zoodārza kamieļus, cels mošejas. Džihādisti varbūt gribēs papildināt zināšanas praktiskajā ķīmijā, studēt aviāciju – muhamediem līdz šim tālu, nesniedzamu izglītošanos.

Latvijas pirmiedzīvotājiem klātos būt iejūtīgākiem pret migrantiem, nepazemināt pabalstus, neturēt par kalpināmiem kājpamesliem, nebaidīt kā Brigmanis, ka te saulīte ar zobiem. Raugi, mēs, kas apdzīvojam zemi no Papes līdz Zilupei, ar simtgadīgo valstiskumu esam niecība salīdzinājumā ar Sīrijas ķēniņu varas veidojumiem, kas izcēlušies pēcplūdu periodā, ir 4000 gadu seni, un Damaska – veca kā vēsture.

Par laimi, Latvijā ir līdzjūtīgi ļautiņi, kuri – neatkarīgi, vai bēgļu karavānai mūsu zeme būs pastāvīgas nometināšanās vai īslaicīga pieturvieta, – stājas rindā, lai bēgļiem piedāvātu pajumti, nodotu veco sadzīves tehniku, vāktu šalles, kapzeķes, segas pārziemošanai. Iespējams, par cietējiem izlietās asaru straumes un saldāka par šerbetu attieksme viesmīlībā sasildīs atbēgušos. Musulmaņi, lai arī ar pipariem uz mēles kritizēdami patērētājsabiedrības dzīves modeli un sātana atļautās netiklības (ka sievietes valkā minibrunčus, ka gejus nedrīkst iedunckāt), ar laiku iekļausies ziemeļnieciskā dzīvesveidā. Viņi pastellēs cietušo bēgļu privilēģijas, dzīvos simbiozē ar apspiestiem, neintegrējamiem krieviem, kuriem pienākas tiesības, un multikulturālismā ar latviešiem, kam vairs īsti nepatīk būt par latviešiem. Bet kur paliks latvieši, kuri nav kosmopolītiski noskaņoti un kā veci sakārņi vēlas dzīvot aizpērnā dienā? Ir priekšlikums. Irbenes radioteleskopā NASA astronomi saķīķerējuši Plūtona zīmīgā pārcēlāja Hārona vārdā nosauktu pavadoni, kāds Zemei ir Mēness. Uz Hārona esot spirgta gaisa atmosfēra, laikapstākļi, zaļas, piena lopkopībai kā radītas pļavas un apmežojums. No dzīvām radībām zinātnieki saskatījuši vien mīzenes. Kodīga skudru pasuga, ar kuru cilvēcei traumatiska pieredze, taču ar kaitēkli šā tā esam iemācījušies sadzīvot. Toties Plūtona mēnesim klimats patīkams, ka augu gadu var vadīt sandalēm kājās.

Un ja Latvijas iedzimtie, kas lāgā negribētu iesaistīties globālos pasaules transformācijas procesos, meklētu rokā cilvēkkontrabandistus, kuri par nelielu, bet taisnīgu atlīdzību palīdzētu pārcelties uz planētu, kur neviens nemācas virsū? Līdz Hāronam jālido kāds krateklīgs ceļa gabaliņš. Kā lasāmviela līdzi jāņem vairāki detektīvi. Uz jauno patvērumu Noasa šķirstā jāved mājdzīvnieki, piemiņas lietas, sēkliņas no Zemes, darbarīki un dzintara krelles.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Egīl, re kur paliek Atbildēt

  TM statistika. Latvijas tiesās ierosinātas lietas par īrnieku ģimeņu izlikšanu no dzīvokļiem 1995. – 2004.gadā pret 61 955 ģimeni vai pret 185 865 cilvēkiem. (ja katrā ģimenē vidēji 3 cilvēki, tad 61 955 x 3 = 185 865).
  Tas ir terors, kas turpinās vairākus gadus, kamēr iztiesā lietas visās trīs instancēs. Tātad, ne mazāk kā 185 000 cilvēku vai aptuveni 8-10 % tautas tiek pakļauta morālai pazemošanai, darba zaudēšanai , badam un iznīcībai. Rezultātā aug pašnāvības, iegrimšana alkoholismā no izmisuma, saindēšanās. Tas ir vairāk kā briesmīgi.
  No tiesās ierosinātām lietām 1.instances tiesās vien apmierinātas prasības pret – 39 259 ģimenēm, tas ir, deportēti uz ielas, uz nekurieni.

  Latviju masveidā atstāj jaunākā paaudze, bet tie kas paliek šeit, daudziem no bada, stresa, spīdzināšanas, no neārstēšanās, no alkohola un pāragri dzīve beidzas tepat, savā mīļajā Latvijā.
  Rīgu vien „neatkarības” vajāti ir atstājuši un izbraukuši uz pastāvīgu dzīvi aiz robežas 175 214 cilvēku, tajā skaitā jaunākā paaudze no 20 – 49 gadiem izbraukuši no Rīgas 71 355 cilvēki.

  Pēdējos piecos gados pensionāru skaits Latvijā samazinājies par 46 000 cilvēku (iespējams – vairāk).
  Visiem izbraukušajiem no Latvijas bija dzīvokli un tagad, pēc apmēram 400 000 cilvēku izbraukšanas no Latvijas uz dzīvi citās valstīs, iestājusies dzīvokļu krīze. Pirmajos desmit neatkarības gados masveidā dzīvokļi tika izsaimniekoti, izkrāpti, izpārdoti par īres parādu cenu.
  Pašnāvību skaits pavisam ( suicide deaths) no 1990 – 2002 – 11 097 cilvēki
  Vidēji gadā no 1990 – 2002 – 853,6 cilvēki
  Pašnāvību skaits pavisam 2002 – 672 cilvēki
  Vecāki par 55 gadiem (pensionāri) 2002 – 256 cilvēki
  Pašnāvības līdz 55 gadiem 2002 – 416 cilvēki

  Ziņas Latvijā Politika un Sabiedrība
  Statistika par pašnāvību skaitu Latvijā satraucoša; speciālisti ceļ trauksmi
  BNS Ceturtdiena, 2013. gada 24. oktobris 14:32 17 komentāri
  Speciālisti pauduši satraukumu par pašnāvību skaitu Latvijā, pērn izdarītas 443 pašnāvības, kas ir ļoti liels skaits, ceturtdien uzsvēra Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti, iepazīstinot ar Latvijas veselības aprūpes statistiku par 2012.gadu.
  Salīdzinoši 2011.gadā Latvijā izdarītas 440, 2010.gadā – 436, 2009. – 516, 2008.gadā – 527, 2007.gadā – 454 pašnāvības.
  Saskaitiet 11 097 + nākamie gadi 2003 -2015.gads, kur vidēji 450 pašnāvību + 485 = 16 947 pašnāvību 25 gados!

 2. Astoņiem cilvēkiem, kuri Noasa šķirstā bija pārdzīvojuši Grēku plūdus , šiem astoņiem cilvēkiem tika dots viens vienīgs norādījums – vairojieties, piepildiet zemi!
  Ja kādas tautas šo norādījumu nepilda, viņu vietā nāk citas tautas, kuras pilda. Vienkārši un saprotami.
  Tiks sagrauta kristīgā kultūra? A jūs daudz kristiešus pazīstat?

 3. Kur var pieteikties lidojumam?

 4. Ja Latvijā ierodas cilvēki, kuri nav spējuši ņemt ieročus rokā un aizstāvēt savu māju un ģimeni, kāpēc no viņiem būtu jābaidās?

 5. Vajadzētu laicīgi iekārtot latviešiem rezervātus.Es jau gribētu Kurzemē vai Vidzemē.Tad lai neviens cits tur nevandās.

 6. Ja kāds spēj saskatīt smieklīgo momentu šajā jezgā, tad jau tik slikti nav. Izdzīvosim.

 7. Īsi un vienkārši-bravo!

 8. Jā, latvieši lai paliek Latvijā, bet kur tad ir tie latvieši?Vai tie kuri pēkšņi vairs nesaprot kas ir tikums? Vai visas tās LEGZDIŅAS – FATIMAS, kuras vairs savā gara apmātība nesaprot kur iet? Vai tie kas Straujumas pavadā dodas aizstāvēt viltus demokrātiju? Vai tie, kas krievu rupjības pielūdz un liek bērniem analizēt? Vai tie SC darboņi, kas par varītēm cenšas nodot Latviju krieviem? kUR VIŅI IR TIE LATVIEŠI?

  • Tepat jau daži ir ! Daži …

  • Pašlaik par latviešiem izrāda visdažādakas raudzes padomju okupantu marionetes,kuri kopā ar krievu pasaules aktīvistiem ir kļuvuši kritiski bīstami.Jaunatnei tiek potēts,ka izcilās padomju marionetes,kā Ziedonis,Vācietis,ir atdarinašanas kalngals,lai gan tas ir spilgts marionetisma kalngals,kuram pielīdzinat patriotismu ir prasta okupācijas noliegšana un noziedzīgā LPSR leģimitācija.Ko domā šie cilvēki nodarbojoties ar atklāti pretvalstisku demagoģiju.Tā rīkojas internacisti,nevis latvieši.

 9. domāta ironija? Bet kāpēc man jādodas uz neapdzīvotu planētu, ja manā mājā sagrib dzīvot cits? Pat nav smieklīgi, un visam vijas cauri tāda talnuda garša. Tiko sakārtos to plutonu, vai hāronu vai velns viņzin ko, tač pirmais atbrauks šis filozofu tautas pārstāvis, ar variantiem, un otrais atkal kāds kuram pienākas, jo zeme būs pamatīgi piedirsta. Nekas, varēs visu atkal atdot un doties tālāk, paldies, kamēr rakstīju, sapratu – domāts ar man “saprotamiem” jokiem sākt pierast pie virziena un savas lietderības.

 10. žetons par rakstu,makten labs!

 11. Visai trāpīgs, ironisks raksts.

 12. Latvieshi lai paliek Latvijaa! Latvijaa ir vieta vismaz 4 miljoniem latvieshu, taadeelj nav ko beedaat par vietas truukumu. Tikai Latvija ir jaapiepilda ar latvieshiem un jaaiemaacaas veiksmiigi saimniekot, tad arii nedaudzi sveshinieki Muus netraucees!

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Cienījamais, datu subjekt!

Saeimas komisijās tiek skatīts Personas datu apstrādes likuma projekts, ar kuru paredzēts aizvietot patlaban spēkā esošo Fizisko personu datu aizsardzības likumu. Jaunais likums nepieciešams, jo šī gada 25. maijā visās Eiropas Savienības dalībvalstīs sāks piemērot regulu par fizisku personu aizsardzību. Saskaņā ar regulu par personas datiem tiek uzskatīta jebkura informācija, kas attiecas uz identificējamu fizisku personu (normatīvajos dokumentos tiek lietots jēdziens “datu subjekts”): vārds, uzvārds, personas kods, adrese u. c.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+