Latvijā
Vēsture

Uz Latviju atceļos ļoti nozīmīga vēstures liecība0

Foto: Wikimedia Commons, BBCHistory.com

Tūliņ pēc Jāņiem, 26. jūnijā, Ārlietu ministrijā (ĀM) notiks sadarbībā ar Apvienotās Karalistes vēstniecību Latvijā un ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Kītu Šenonu rīkota ceremonija, LA.lv uzzināja ĀM.

Latvijas Kara muzejā uz laiku glabāšanai un izvietošanai publiskai apskatei tiks nodots 1919. gadā britu militārās misijas vadītājam majoram Ostinam Henrijam Kīnenam piešķirts dzintars.

To pirms simt gadiem viņam dāvāja toreizējais Latvijas Ministru prezidents Kārlis Ulmanis. Nozīmīgo vēstures liecību uz Rīgu atvedušas divas majora mazmeitas, kuras Latvijā ieradušās, lai piedalītos ar kuģi “Saratov” saistītos svinīgos atceres pasākumos Liepājā.

Svētku ceremonijā uzrunas teiks Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs un Apvienotās Karalistes vēstnieks Latvijā Kīts Šenons, klātesot majora mazmeitām un Latvijas Kara muzeja pārstāvjiem.

“Dzintara nodošana uz laiku glabāšanā un izvietošanai publiskai apskatei Latvijas Kara muzejā uzskatāma par nozīmīgu Latvijas un Apvienotās Karalistes ciešo un draudzīgo attiecību apliecinājumu,” pauda ĀM komunikācijas speciālisti.

Pasākuma laikā līdztekus majoram O. Kīnenam dāvātajam dzintaram būs aplūkojama arī 1939. gadā K. Ulmaņa sūtītā apsveikuma telegramma par godu majora laulībām un citi materiāli.

Majors Ostins Henrijs Kīnens (Keenan; dzim. 1887 – ?) bija britu militārās misijas vadītājs, kurš 1919. gada 7. martā ieradās Liepājā, kur tobrīd atradās Latvijas Republikas Pagaidu valdība. Viņš bija atbildīgs par Pagaidu valdības Ministru prezidenta K. Ulmaņa sākotnējo aizsardzību britu militārajā misijā Liepājā, pēc tam – par K. Ulmaņa un ministru kabineta drošu nokļūšanu uz “Saratov” klāja.

LA.lv
LA
LA.LV
Latvijā
“Dzeloņdrātis, kas ierobežo manu dzīvi.” Atmiņas par Baltijas ceļu un Atmodas laiku
7 stundas
Raivis Šveicars
Latvijā
FOTO: “Air Baltic” paceļ debesīs “Baltijas ceļu” 1
8 stundas
DJ
Dace Judina-Nīmane
Latvijā
Sūrs mūžs, talants un zvaigznes debesīs. Leģendārajai aktrisei Vijai Artmanei – 90
8 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Nākotnē maksājumi kļūs arvien ērtāki – pakustēsies, pamirkšķināsi acis… 3
7 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
“Dinamo” uzkaujas un izcīna otro uzvaru “Latvijas Dzelzceļa” kausā
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
KNAB atbrīvojis aizturēto Ogres novada mēru Helmani 1
6 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
“Dzeloņdrātis, kas ierobežo manu dzīvi.” Atmiņas par Baltijas ceļu un Atmodas laiku
7 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Kristiešu draudze izplata aicinājumu pērt bērnus
5 stundas