×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.5°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
9. novembris, 2016
Drukāt

Franks Gordons: Apgalvojumam “karš ar Krieviju ir neizbēgams” piemīt kas bībelisks (35)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Uz naža asmens – tā varētu raksturot Krievijas un Rietumu pretstāvi, kāda tā mums rādās šobrīd. Noskaņojums Kremlī ir kareivīgs ne tikai militārā, bet arī, var teikt, garīgā aspektā, par ko liecina, piemēram, ziņu aģentūras “Sputnik” paustais jaunums, ka Krievijas rīcībā tagad ir jauna starpkontinentāla ballistiska raķete “Sarmat”. Krievijas aizsardzības ministrijas ziņu aģentūra “Zvezda” informē pasauli, ka šī raķete kodolkara gadījumā varot “nomēzt” (pilnīgi iznīcināt) teritoriju ASV Teksasas pavalsts vai visas Francijas platībā.

Aizvadītajā nedēļā, 4. novembrī, Maskavā, Kremļa mūru pavēnī, prezidents Putins un visas Krievzemes patriarhs Kirils svinīgi atklāja pieminekli kņazam Vladimiram, Krievzemes kristītājam. Šis majestātiskais piemineklis uzsliets kā pretmets kņaza Vladimira piemineklim Kijevā – mūsdienu Ukrainas galvaspilsētā, kur šis kņazs valdīja X gadsimtā, kad tādas Maskavas vispār nebija.

Tai pašā 4. novembrī prezidents Putins atbalstīja priekšlikumu – izstrādāt īpašu “Likumu par Krievijas nāciju”. Nevis krievu, bet Krievijas nāciju. Citiem vārdiem – lai katrs tatārs, baškīrs, kalmiks, būdams musulmanis vai budists, apzinātos, ka viņš pieder pie Krievijas nācijas un nesaraujamām saitēm saistīts ar Maskavu.

Te klāstītais sauktin sasaucas ar grāmatu “Pārdomas par Krieviju”, kuras autors, uzņēmējs un mecenāts Vilis Vītols, ir “ulmaņlaika bērns” tāpat kā es, tikai sešus gadus jaunāks. Abi esam licejnieki: Vītols mācījās Rīgas Franču licejā no 1. līdz 3. klasei, es no 1. līdz 5. klasei. Dzīves gājums atšķirīgs, tāpat kā pieredze, bet esam viena paaudze, kas atceras pirmskara Latviju. Dažiem Viļa Vītola spriedumiem var nepiekrist, bet grāmata lasāma ar lielu interesi, un lasītājam neviļus nākas smagi nopūsties, raugoties “uz mūsu lielo austrumu kaimiņu”…

Manuprāt, visspilgtākās nodaļas Viļa Vītola grāmatā ir tās, kas veltītas Jānim Briesmīgajam (Ivanam Bargajam), Pēterim I un Staļinam. Krievijas valdniekiem Jānis Briesmīgais ir “paraugs un skolotājs”, raksta V. Vītols. Piemetināšu, ka pēc PSRS sabrukuma Staļina privātajā bibliotēkā atrada grāmatu par Jāni Briesmīgo ar “tautu tēva” piezīmēm uz lappušu malām – vairākkārt viņš uzskricelējis: “Učiteļ!” (“Skolotājs”)

V. Vītols savā grāmatā divreiz norāda, ka 1937. un 1938. gadā tika nošauti 73 000 latviešu vien tāpēc, ka viņi bija latvieši. Šo faktu un šo skaitli vajadzētu atkal un atkal atkārtot – Latvijā, Eiropā un pasaulē. 1944. gadā man Kazahijā kāds pasirms veterinārs, latvietis ar vāciski skanošu vārdu un uzvārdu, pastāstīja, ka 1937. gadā viņš piekukuļojis milicijas pasu galda priekšnieku, lai attiecīgajā pases ailē “latvietis” vietā ierakstītu “vācietis”, jo būt latvietim tolaik bija “bīstami dzīvībai”.

Ārkārtīgi interesantas Vītola grāmatā ir nodaļas, kur atgādināts, ka daudzi padomju zinātnes un tehnikas sasniegumi īstenībā balstās uz darbu, ko veikuši vācu pētnieki un konstruktori. Maz kāds vispār zina, ka daudzinātā krievu automātiskā šautene “Kalašņikov” (AK-47) īstenībā ir vācu “Sturmgewehr 44” kopija.

Un te mēs nonākam pie Viļa Vītola skarbajām tēzēm, kurām man grūti viennozīmīgi piekrist. Viņaprāt, Putins ierindojams briesmoņu kārtā kā ceturtais pēc Jāņa Briesmīgā, Pētera I un Staļina. Ironiski varētu teikt – “par daudz goda”. Vladimiram Putinam ir čekas apakšpulkveža mentalitāte. Viņam, tas tiesa, piemīt lielummānija. Viņš šantažē, viņš provocē, taču paranoiķis viņš nav.

Krievijas konfrontācija ar Rietumiem patiešām ir sena, pretstāve patlaban ir “uz naža asmens”, bet Vītola apgalvojumam, ka “karš ar Krieviju ir neizbēgams”, manuprāt, piemīt kaut kas “bībelisks”, apokaliptisks. Piekrītu V. Vītolam, ka būtu lieliski sadalīt Krieviju, lai nekrievu tautas atdalītos un lielkrievi dzīvotu vairākās nelielās demokrātiskās “krievu valstīs”, bet kā to panākt bez lielas asinsizliešanas?

Vītols raksta, ka tā “ir netaisnība, ka salīdzinoši nelielā krievu tauta ir sagrābusi savās rokās tik milzīgu teritoriju, ka neprot un nespēj to racionāli apsaimniekot”. Nu ko, Putina propagandas aparāts pastāvīgi piedēvē “sasodītajiem Rietumiem”, piemēram, bijušajai ASV valsts sekretārei Madlēnai Olbraitai šādu prātojumu, kas pats par sevi pamatīgi satracina to pašu krievu tautu un liek tai vēl ciešāk sakļauties ap Putinu. Vai Vilis Vītols to vēlas?

Bet viņa grāmata noteikti ieteicama, jo mudina uz diskusiju. Un tas ir labi!

Pievienot komentāru

Komentāri (35)

 1. No ēbrejiem mums jāmācās– sadalīt un tad valdīt! Viedi vārdi!

 2. Un vēl. Kas tā pa nemodi – aprunāt citus, kad pašiem sūdu pilna bļodiņa.
  Tāds piemineklis šitāds kuģis… Kāda mums gar to daļa? Lai tak viņi būvē, kādus pieminekļus grib. lai sauc krievus pa nāciju vai grāciju.
  Būtu pielūkojuši, lai pašiem savā valstī viss kārtībā.
  Valsts izzagta plika, aizsardzības budžets – tievs kā peles zarna, ASV Tramps, mūsu kungiem biksēs vairāk nekā vēderā. Kas nu būs? NATO sargās vai nē? Un, ja nu nesargās, kad nav to 2%?
  Par to bija jādomā kopš pirmās neatkarības dienas, nevis tagad, kad vilks teju aitās.
  Dievs mums pasniedza neatkarību uz paplātes ar zelta maliņu. Un tikai nesakiet, ka “mēs paši visu izcīnījām”. Neko mēs netikām cīnījuši. Tas bija brīnums.
  Ko mēs esam ar šo brīnumu izdarījuši 26 gadu laikā?
  Domājiet un atjēdzieties tak reiz vismaz no tās zagšanas!

 3. Ko var kladzināt par to karu?
  Cita starpā, pastāv t.s. gaidu efekts. Ja ļoti, ļoti kaut ko gaida un piesauc, tas atnāk.
  Dievs ir labs. Ja viņam kaut ko nemitīgi lūdz, ja nemitīgi kaut ko piesauc, par kaut ko domā un piedomā, viņš ir atsaucīgs.
  Lūdzu, saņemiet, ja jau tik ļoti to vēlaties.
  Krievam jau divas frontes ir – Ukrainā un Sīrijā. Domājiet, ka viņam gribas vēl trešo, ceturto?
  Nepavilks. WW2 laikā krievu baroja Amerika un Kanāda. Interesanti, kas tagad viņu baros? Merkele? Ķīna? Ņūņambambija?

 4. Nu nav tādas “krievu tautas” ir tikai vardarbīgi asimilētu tautu kopums.un arī tāda mongoļu jūga nav bijis mongoļi iebruka lai ieviestu kārtību ,apnika šiem tādi apdauzīti kaimiņi kas viens otru pastāvīgi žmiedza nost .

 5. Nu nav tādas “krievu tautas”, ir tikai vardarbīgi asimilētu tautu kopums kas par krieviem saucas.un arī nekāda tur mongoļu jūga nav bijis- mongoļi iebruka pie šiem mežoņiem lai kārtību ieviestu ,bail viņiem palika no šādiem apdauzītiem susediem.

 6. īstie žīdii jau to pašu uz Sīriju vien attiecina.

 7. F.G. gluži kā nolasījis manas domas pēc grāmatas izlasīšanas.Arī iebilde par “neizbēgamību”mums sakrīt.

 8. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Lai valdītu pār cilvēku, atliek viņu tikai iebiedēt, jo – bailes vienmēr bija un būs pats drošākais cilvēku krāpšanas un paverdzināšanas līdzeklis.”

  Un, arī: “Pasaule pazudīs nevis no tā, ka ir pārāk daudz cilvēku, bet tādēļ, ka ir daudz necilvēku.”

  =======

  Mediju ziņa (2015. gads): “ASV bruņotie spēki, kas ir izvietoti Austrumeiropas sabiedroto valstu teritorijās (tajā skaitā – arī Latvijā, Lietuvā un Igaunijā jeb Baltijas valstīs, kas gluži pamatoti tiek dēvētas un arī uzskatītas par NATO militārā bloka kontrolētās globālās teritorijas austrumu virziena “buferzonu”), ir gatavi dot prettriecienu Krievijas iespējamajai agresijai, negaidot NATO kolektīvās drošības procedūras iedarbināšanu, kas ir noteikta “Ziemeļatlantijas līguma” 5.pantā”, esot publiski “nācis klajā ar paziņojumu ASV vēstnieks NATO militārajā aliansē Daglass Lūts”. “Īpaši svarīgi ir tas, ka ASV Bruņoto spēku vienības, ieskaitot sauszemes, gaisa un jūras spēku vienības, jau ir izvietotas NATO Austrumeiropas sabiedroto teritorijā”, esot “norādījis šis “amerikas savienoto valstu” (ASV) valdības ārlietu resora augsta ranga ierēdnis”. «Mēs, ASV pārstāvniecība NATO un “amerikas savienoto valstu” (ASV) valdība, saprotam, ka lai tiktu piemērots 5.pants, ir jāgaida visu 28 sabiedroto akcepts. 5.pants nozīmē – lai katra NATO militārā bloka dalībvalsts sniegtu atbildi, bet – ASV ir pienākums reaģēt arī uz divpusējo principu pamata, neraugoties uz to, kas notiek Ziemeļatlantijas militārā bloka (NATO) padomē», esot “paudis ASV pārstāvis NATO blokā”. “Šāds politisks lēmums jau ir pieņemts un mūsu (ASV) spēki ir uz mūsu (ASV) interešu telpas austrumu robežām un paliks tur, kā sacīja prezidents Obama, tik ilgi, cik tas mums (ASV) būs nepieciešams”, esot “uzsvērti apgalvojis un atgādinājis šis ASV valdības augsta ranga pārstāvis”…
  ——-
  Mediju ziņa (2015. gads): “Valdības locekļi aiz slēgtām durvīm nolēma, ka tiks lūgta pastāvīga NATO militāro spēku klātbūtne Latvijā”, žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma ( “V-“jenotība” ). «Mēs izvērtējām, kā tiek pildīti NATO “Velsas samita” lēmumi, un tie tiek pildīti saskaņā ar plānu – valdības ministri izskatīja šīs valsts pašreizējā “aizsardzības ministra” R. Vējoņa ( ZZS jeb “hūtes naftaspāķi” ) politiski atbildīgi vadītās “aizsardzības ministrijas” (AM) atbildīgo pārstāvju sagatavoto informatīvo ziņojumu par Latvijas dalību tā dēvētajā “ziemeļatlantijas līguma organizācijā” (NATO) pagājušajā gadā (2014.) un mēs piekritām, ka Latvija grib pastāvīgo NATO militāro spēku klātbūtni Latvijā un Baltijas valstīs», klāstīja premjere Straujuma. “Uz jautājumu, vai Latvija nosūtīs oficiālu lūgumu NATO militārā bloka vadības locekļiem, šī valdības vadītāja (Straujuma) atbildēja, ka šādu vēstuli iesniegs Latvijas “nacionālo bruņoto spēku” (NBS) komandieris kopā ar abu pārējo Baltijas valstu pārstāvjiem”…
  ——-
  MZ hroniskā ikdiena (2015. gads): Šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “valstī” agonējošās LUMPEŅU “titulnācijas” totālas degradācijas un neatgriezeniskas pašiznīcināšanās marasms turpinās, VĒL JOPROJĀM. Tajā skaitā un īpaši jau derdzīgi – arī “reflektējoties” šīs pašreizējās SILES “valsts” varas SISTĒMAI verdziski pakalpīgajos un bezcerīgi truli “lojālparEJotiski orientētajos”, proāmurikāniskas deRmolibersatu militārhistēriskās propagandas zombējumu ikdienišķi masīvi tiražējošajos masmēdekļos…
  ——-
  .
  “Maitas putni KARU ķērca…”
  ( “latv(ĀN)ijas” SILES “valsts” versija 1.0.K )
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Maitas putni karu ķērca” ~
  SILES rukšķu varza brēca:
  “Jeņķu “bosi” karot taisās,
  Mums pa “shēmu” jāpamaisās!”
  .
  “Maitas putni karu sauca” ~
  SILES rukšķi ‘gaisu jauca’:
  “Jevro “šefi” karot grasās,
  Mums – kaut “buferzōna” prasās!”
  .
  “Maitas putni karu alka” ~
  MUĻĶU zemes “politsvalkā”,
  SILES rukšķi nezin mēra,
  Kviekt pēc asinīm un sēra:
  .
  “NOZOMBĒSIM “glupos baurus”,
  Masmēdekļos MELU aurus,
  Tiražējot, biezā slānī ~
  Lai šie “austrumkraju” gānī:
  Rusofobiem lai caur zobim,
  Ķērciens sprūk (dēļ ‘fiškas robiem’) ~
  “Krievi nāk!!!” un “Karu gaidām!!!”
  (Ar ko “glupo pūli” baidām).
  Rasistiem lai rīkles skaļas:
  “Netrūks “lielgabalu gaļas”,
  “rietumalianses blokam” ~
  Karosim, kaut plikām …(rokām)!!!”
  .
  Naciķi lai “palaiž žaunas”:
  “Štrunts, ka pastalas nav jaunas,
  “Humpalvešas” – jeņķu stilā,
  “Kamuflāžas” tonī (zilā),
  “Pancervāģi” – andelēti,
  Britu “šrotā” (NE jau lēti!),
  Duļibāni – stobriem līkiem
  (Bliezt ap stūri brāķa “rīkiem”),
  “Karakungi” – treknām miesām,
  “Karakalpi” – formām liesām ~
  Galvenais, lai slaktiņš sākas:
  Izkaus latv(ĀŅ)us, kā nākas!!!…”
  .
  “sabiedrotie” kūda “lempjus,
  Audzēt bruņošanās tempus” ~
  Šie (no “āmurikas” krastiem?!),
  Suflē “euroliberastiem”,
  Ko un kā lai “bauri” dara,
  Kas pa skaļo ķērc pēc kara:
  “Piķi šķiest “pēc pilnas fāzes” ~
  “aliansei” – uzbliezt “bāzes”,
  Lūžņus – dārgi pārdot lūgties,
  Masmēdekļiem – ‘fiškā jūgties’:
  “okupantus” – saukt un gaidīt!
  Latv(ĀŅ)us – ar slāviem baidīt!!!…”
  .
  Kamēr ķērktais karš nav jūtams,
  “Mesidžu” priekš lohiem sūta,
  MUĻĶU zemes SILES balsti:
  “”Hibrīdkarš” JAU grauj šo “valsti”!!!
  “Frontes līnija” iet cauri,
  MUĻĶU zemei, “glupie buari”!!!
  (Tā JUMS masmēdekļi ‘borē’,
  Ko MĒS “turam īsā šņorē”…)
  ATKAL “Krievi nāk!!!”, ak šausmas!…”
  (Kaut – NAV ķērcējiem ne jausmas,
  Kas tas “hibrīdkarš” tāds skaitās ~
  Galvenais = ķērkt: “Lācis aitās!!!”…)

  “Maitas putni karu ķērca,
  Knābjus asinsplūdos mērca,
  Miesas plosot, mošķu barā,
  Aptrakuši, bezsakarā…”
  .
  SILES maitas kviec pēc kara ~
  Rukšķiem šļūk no zobiem vara,
  MUĻĶU zemes SILES “valstī”?
  (Diez, cik LUMPEŅU šos balstīs?…)

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 9. Vai Gordona k-gs tagad mierīgi guļ, jo viņa mīluli Hillariju neievēlēja?
  Tikai IDIOTS var iedomāties, ka Krievija alkst karu ar Latviju/ Baltiju vai Eiropu!
  Krievija pie vienas vietas izarēlas vai lumpeņu karaļvalsts plānprātiņu tukšā muldēšana!
  Lumpeņiem valsts ir novesta galīgā pakaļā, bet vēl tukši muld par citu valsti…

  • ka Krievija nealkst pēc kara ar Baltiju.Krievija cer,ka varēs Baltiju savākt tāpat kā Krimu.Bija jau gan cerējuši,ka neviens neiebildīs,tāpēc tagad drusku piebremzēja,taču tas jau neizslēdz nākotnes scenārija īstenošanu praksē.Nez kāpēc krieviem liekas,ka,ja viņi visu laiku atkārtos,ka tikai aizstāvas,vicinot ieročus(kaut gan neviens neuzbrūk),tad visi noticēs,ka tā ir patiesība.Kaut kā neticas,ka Vova savas dzīves laikā spēs pasauli pārliecināt,ka viņš ir jākronē par pasaules valdnieku un krievi jāatzīst par supernāciju

 10. Diktatoram diktatora liktenis – palikt uz grīdas kā Staļinam vai saņemt kādu ķisenu uz sejas…Tas kā sveiciens gan tikai no tuvā loka…

 11. Krievija nekad nekļūs par modernu, progresīvu valsti kamēr tā būs apsēsta ar savu impēriju. Ja karam ir jābūt, tad lai krievi karo paši ar sevi. Baltijas valstīm tikai janocietina robežas.

 12. Atkal tu muldi! PSRS, kas bija sinonīms tai pašai Krievijas impērijai, sabruka jau pagājušā gs. beigās!
  Krievs un Krievijas valdnieks Putins to nosauca par “lielāko ģeopolitisko nelaimi” un nu cenšas glābt to
  no tālākas sabrukšanas. Tas process ir jau sācies, tikai tu esi uzlicis rozā brilles un nekā neredzi. Tā ka
  tavos komentāros jau ir divas nepatiesības: apgalvojumi, ka Krievija pagātnē nekad nav uzvarēta un
  ka mēs nekad nesagaidīsim Krievijas sabrukumu. Tu taču pats to piedzīvoji!

  • То, что СССР развалился жалко. Спасибо за это «светлым силам», Горбачову да козлу Ельцину в особенности. Но Россия это не СССР, никакой тождественности, а Путин это вам совсем совсем не Горбачёв. Любые попытки сепаратизма будут пресекаться на корню, брутально и безжалостно. И народ его поддержит всецело, наелись этого либерализма с демократизмом досыта! Это вам надо снять розовые очки и перестать лелеять тщетные надежды. По вашему не будет, не надейтесь!

 13. pasutitā naida kurināšana Atbildēt

  turpinās katru dienu:) jo saimnieki liek un te visi pakalpigi klausa:)

 14. Nemuldi nu grafist! Krieviju un Maskavu iekaroja un pakļāva Čingishans un arī šodien tatāri, kas apdzīvo Krievijas vidieni nav apmierināti, ka krievi izsaimnieko viņu dabas bagātības. Tā ka impērijas noriets nav aiz kalniem, lai arī kā kādam negribētos valdīt pār šīm tautām un viņu bagātībām mūžīgi. Krievija jau nav jāiekaro, tā pati sagrūs. Jo tāds nu ir visu impēriju liktenis vēstures kontekstā. Redzu, ka tu joprojām nemācies demokrātiju, jo necienī citu viedokli, izņemot tikai savējo.

  • Андрюшечка, ты лучше вспомни, чем это татаро-монгольское иго закончилось. Крымское ханство пало, Казанское ханство пало, Сибирское ханство тоже присоединилось к России. Империи Чингизхана больше нет, ушла в небытие, а Россия есть и будет всегда! Вам, Андрюша не понять, что Россия это не империя, а нечто гораздо большее. Она не укладывается в общие принятые рамки и схемы, она живёт другой жизнью. И все, кто с таким нетерпением и злорадством, ну вот как вы, ждёт её конца, никогда этого не дождутся.

 15. Да, дивны дела твои, господи. Один старый русофоб рекламирует книгу другого старого и ярого русофоба. Не идут продажи то, беда. Очевидно, что на одном голом русофобстве далеко не уехать, нужны и другие таланты, а их как раз нет. Призывать к войне с Россией может только не вполне здоровый психически человек. Это же очевидно.
  Вся соль статьи уместилась в одном последнем абзаце. Зависть, чудовищная и плохо скрываемая зависть к неимоверным природным богатствам России, и есть причина всего.
  Огорчу всех «пророков». Никому в прошлом не удалось победить Россию, никому не удасться это и теперь.

  • Un kaa nodeeveesi sevi, graafist? Sev veelamo faktu piesauceejs un pa lielam tukshu pljaapaataajs. Draudeetaajs, kam nav ar ko identificeeties? Tukshums…

   • Да никак, просто не равнодушный человек, у которого есть своё мнение. Манипулировать фактами и заниматься пустой болтовнёй – это именно ваша специальность. Сами вы пустое место.

   • Krievi nav nacija, tā ir slimība.

    • сказал по другому: русский это не национальность, русский – это судьба!

    • Ничего себе предъява от потомка Дракулы. А кто вы сами то тогда?! Я бы сказал по другому: русский это не национальность, русский – это судьба!

   • Nav vērts ar kompi diskutēt ! Atbildēt

    Laukā nāks tikai, kas iešūts ROM-ā !
    Ja pie iešūšanas būtu bijis kāds āfrikas šamanis, šamējs papagaiļotu par
    burvjiem un raganām . ?

  • ir tās mūsu apskaustās dabas bagātības Krievijai?Visas tās bagātības Krievija vardarbīgā ceļā ir atņēmusi Sibīrijas mazajām tautām,tās pašas apspiežot un to zemes pievienojot .Kas tad ir tava varenā Krievija-patiesībā mazs pleķītis nemelnzemes ap Maskavu,pārējais viss ir nozagts citiem.

   • Сильно жаба душит, да? Заметно очень. Зато эти народы существуют до сих пор, в отличии от индейцев в Америке, у них даже есть своя письменность. Они пользуются богатствами своей земли в соответствии с законом.

    • Ai, ai, ai to "oioioi" Atbildēt

     Ziniet, “grafist”, der pamacities ko vairak par viduslaika muka vizijam “3.Romas” sakara, kas esot -pec jusu teikta- “krievu liktenis”, vel jo vairak tadel, ka Maskava joprojam skan teiciens, ks “cerez glaza kazdovo vtorovo vstrecnovo na vas smotrit tatarin” – un saciet skatities ar pasu pirmo! Bet, kas attiecas uz Amerikas indianiem, tad ta vienkarsi nav taisniba: katrai indianu tautai ir sava valoda, protams ari rakstiba, sava saimnieciba (saskana ar ASV federalajiem likumiem casino drikst but tikai vinu rezervacijas teritorijas, iznemot 1 no 50 pavalstim – Nevadu). Un, piemeram, slavena filma “Zvaigznu kari” pirms paris gadiem tika ieskanota Navajo tautas valoda. Ta ka uzmanigi ar padomju un Krievijas propagandas stereotipiem. Jusu berniba bija krievu gramata un filma “Greizo spogulu karalvalsts” – parlasiet: interesanti un noderigi, ar ceribu, lai jusu viduslaiku greizo spogulu sludinato “krievu sugbu” meginatu saplest, nemot neizkroplota attela spoguli ar ceribu beidzot klut par civilizetu sabiedribu, ko visa pareja pasaule nenist. Tas ir visai draudzigs ieteikums, bez jums raksturiga naida un iznirgsanas, kuru visticamak izliksiet berniskigaja “pedeja varda” centiena, vai ne?

     • А разве я продвигал идею 3-го Рима, разве я утверждал, что это «русская судьба»?! Нет, вы сами приписали эти мысли мне, зачем то. Представте себе, что я знаю, что у каждого индейского народа в Америке есть свой язык и своя письменность. Я то имел в виду, что в Америке индейцев целенаправленно уничтожали физически, был настоящий геноцид. А в России такого не происходило никогда и даже цели такой не было!
      Вы сами совершенно точно живёте в «королевстве кривых зеркал» ваших стереотипов, это ваш осознанный выбор.

    • Kā tad ar Čerkesiem, Čečeniem? Čerkesu sakarībā tika veikts īsts genocīds. Cik Čerkesus no kaukāza pārvietoja? Bet viņi vēl joprojāam to atceras un gaida momentu lai atgrieztos.

     • Некоретно сравнивать чеченцов и черкесов времён кавказких войн с несчастными индейцами. В любой войне благородства мало, но переселение всё же лучше, чем просто смерть.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Kurš te varens?

ASV prezidents Donalds Tramps saņēmis daudz kritikas par pirmdienas tikšanos ar Krievijas līderi Vladimiru Putinu. Trampam tiek pārmests par izteikumiem, ka Krievija ASV prezidenta vēlēšanās nav iejaukusies, – par spīti tam, ka ASV slepenie dienesti izmeklējumos pierāda pretējo. Tāpat ASV prezidents nav aizstāvējis Ukrainu un nav nosodījis Krievijas agresiju tajā, īpaši tādēļ, ka šodien ir ceturtā gadadiena kopš Malaizijas lidmašīnas MH17 notriekšanas virs Austrumukrainas. Tiek apspriestas arī Trampa ārpolitikas īpatnības, jo pēdējā laikā viņam lielāku sapratni izdodas atrast ar dažādiem diktatoriem, kamēr attiecības ar partneriem NATO pārsvarā raksturo strīdi un apvainojumi.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+